Feder zadnjeg amortizera

Autor jeeves, Studeni 10, 2018, 19:53:05

« natrag - naprijed »

fatboy

 Za mene su linearne ali ne pretvrde. Za tebe kako se vozis su ne bi vjerovao, isto su linearne, ali da je sve tvđe jer ga drapas.
Za Sukija su progresivne jer taslaci tu kozu i po makadamu. Ti imas makadam mozda kad ides na plazu ili se negdje parkiras. Capisci?

agolac



Progresivne imaju više smisla za ove koji idu van ceste jer su knjakaste i mekane u jednom dijelu a onda tvrde. Zamisli da kočiš. Prvo se stišće taj mekani dio i onda naletiš na gusti. Nema šanse da to ne poremeti motor. E sad zamisli linearne. Kako kočiš tako se stšću i to je to. Nema promjena u intenzitetu opruga....

Japanci te opruge dizajniraju za ljude od 70 kg, bar na starom stromu. E sad zamisli Osya kako koči s time. Prvo mu se drob razlije po rezervaru a onda se opruge stisnu do kraja. Bar na Klajvu. BMW će se raspast pod njime  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti


Suki

Jel se meni čini ili su priče Danijela i Agolca suprotne jedna drugoj?! :misli:
:moto2:

098 9232180

Tintom

Pošto mi je ukupna masa negdje malo preko 500kg-a odlučio sam metnuti jaču oprugu.....ima li tko iskustava sa tim ?
Gdja,ja prtljaga pa da se mali ne pati :)

Ponti

Citat: tintom  u Veljača 03, 2019, 18:15:50
Pošto mi je ukupna masa negdje malo preko 500kg-a odlučio sam metnuti jaču oprugu.....ima li tko iskustava sa tim ?
Gdja,ja prtljaga pa da se mali ne pati :)

Sve to mali nosi .... jedino mu fali snage za uzbrdo.

Danijel 23

Citat: Ponti  u Veljača 03, 2019, 22:25:14
Sve to mali nosi .... jedino mu fali snage za uzbrdo.
Mos mislit, legne ko krava i svakom  zavoju centralni struže! A da mu fali snage u dvoje, to je istina, pa cak i na AC.

Tintom

Citat: Ponti  u Veljača 03, 2019, 22:25:14
Sve to mali nosi .... jedino mu fali snage za uzbrdo.

Za dve i po godine velikog kupujem pa će bit snage i za uzbrdo :moto2:

Ponti

Citat: Danijel 23  u Veljača 03, 2019, 22:30:07
Mos mislit, legne ko krava i svakom  zavoju centralni struže! A da mu fali snage u dvoje, to je istina, pa cak i na AC.

A i tebi svaka dlaka smeta....
Na malom nisam imao centralni baš zbog struganja u zavojima, ali opet nije bilo pomoći jer su ženine čizme strugale, ja svoje dignem u zavoju.
Ali navikla se žena pa opet nije bilo problema.
Samo feder na najviše i gas. :blato:

Danijel 23

Citat: tintom  u Veljača 03, 2019, 22:31:08
Za dve i po godine velikog kupujem pa će bit snage i za uzbrdo :moto2:
Preporuka 1200 il ak imas para 1250!  ;) Ovaj tjedan bum iso velikom majstoru za ovjes, g. Štef na savjetovanje pa mogu pitat i za tebe. Bilo bi dobro da mi zmjeris fi  opruge i rundajzlna.

Tintom

Citat: Danijel 23  u Veljača 03, 2019, 22:30:07
Mos mislit, legne ko krava i svakom  zavoju centralni struže! A da mu fali snage u dvoje, to je istina, pa cak i na AC.

Zato centralni nisam ni metal a kad smo natovareni koda čopericu furam  :-\ snaga mi je najmanji problem jer laganini vozim....jača opruga bi to malo pomogla tj.sag bi bio manji a i tvrđi.Mislim da bi to igralo  :misli:

Tintom

Citat: Danijel 23  u Veljača 03, 2019, 22:38:14
Preporuka 1200 il ak imas para 1250!  ;) Ovaj tjedan bum iso velikom majstoru za ovjes, g. Štef na savjetovanje pa mogu pitat i za tebe. Bilo bi dobro da mi zmjeris fi  opruge i rundajzlna.

Prosim lepo broj od g. Štefa ak nije problem jer motor nije kod mene a to bi riješaval negde u 4mjesecu.....

Danijel 23

Citat: tintom  u Veljača 03, 2019, 22:42:45
Prosim lepo broj od g. Štefa ak nije problem jer motor nije kod mene a to bi riješaval negde u 4mjesecu.....
Sutra.

Tintom


Danijel 23

Citat: tintom  u Veljača 03, 2019, 22:42:45
Prosim lepo broj od g. Štefa ak nije problem jer motor nije kod mene a to bi riješaval negde u 4mjesecu.....
Zapocetak...
http://www.rio-zagreb.hr/index.php/hr/ , il moj sused http://mg-opruge-grilec.hr/