Upalila mi se Check Engine lampica

Autor Saxi, Kolovoz 10, 2020, 08:57:53

« natrag - naprijed »

Saxi

Juče krenuo u kraći đir, ali nas je kiša poterala kućama. U jednom trenutku sam se smotao i prilikom penjanja na kolovoz, ugasi mi se u trećoj, dobro da nisam pao kad je trznuo motor. Posle toga se pali FI i check engine lampicu ne gasi [emoji848]
Pokušao sam da ga upalim, ugasim, nista. Ostavio da se ohladi i pokušao kasnije, nista, upozorenje stoji.
Jel ima neko ideju kako da isključim govno bez odlaska u servis?

iviccaa

Trebas ocitati koja je greska.
Ne znam kako je na novoj somari, ali na starijim trebas kratko spojiti konektor ispod sica, nekom zicom ili spajalicom.
Mislim da imamo negdje listu s popisom gresaka.

zorro

Citat: iviccaa  u Kolovoz 10, 2020, 09:03:47
Trebas ocitati koja je greska.
Ne znam kako je na novoj somari, ali na starijim trebas kratko spojiti konektor ispod sica, nekom zicom ili spajalicom.
Mislim da imamo negdje listu s popisom gresaka.
Tako je  :thumbup:
..s tim da je ovo nešto malo ozbiljnije čim komp. neda da se motror  upali
Inače zna upaliti FI grešku..problem postoji ali motor se može voziti
To bude uglavnom kod TPS-a, spadanja gumene manžete s airboxa/usisnih tijela ...i slično
Međuutim ovo kad neda da se motor pokrene treba svakak očitat grešku i vidjeti koji kod greške pokazuje  :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ćoso

Citat: Saxi  u Kolovoz 10, 2020, 08:57:53
Jel ima neko ideju kako da isključim govno bez odlaska u servis?

Okreni ključ na lijevo [emoji23][emoji23][emoji23]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Ponti

Citat: zorro  u Kolovoz 10, 2020, 09:13:20
Tako je  :thumbup:
..s tim da je ovo nešto malo ozbiljnije čim komp. neda da se motror  upali
Inače zna upaliti FI grešku..problem postoji ali motor se može voziti
To bude uglavnom kod TPS-a, spadanja gumene manžete s airboxa/usisnih tijela ...i slično
Međuutim ovo kad neda da se motor pokrene treba svakak očitat grešku i vidjeti koji kod greške pokazuje  :misli:

Koliko sam shvatio može upaliti, samo mu ne gasi lampicu kada ga upali.

Ponti

Saxy, probaj odspojiti kleme s akumulatora, obje .... i spoji nakon cca 10 minuta, pa vidi.
Ne znam da li je tako kod stroma, ali kod nekih motora to je reset kompjutera.

Suki

Citat: Ponti  u Kolovoz 10, 2020, 09:31:27
Saxy, probaj odspojiti kleme s akumulatora, obje .... i spoji nakon cca 10 minuta, pa vidi.
Ne znam da li je tako kod stroma, ali kod nekih motora to je reset kompjutera.
To bi i ja prvo napravio :thumbup:

Rekao si kiša?

Moguće da se neki konektor navlažio. Kad se osuši ugasit će se lampica.
:moto2:

098 9232180

Saxi

Pali on normalno, i slatko se vozi. Prošao je taj kiše i potop u Bosni prošle nedelje. Problem je nastao kad sam ga nespretno ugasio u trećoj rekao bih.

zorro

Citat: Ponti  u Kolovoz 10, 2020, 09:29:56
Koliko sam shvatio može upaliti, samo mu ne gasi lampicu kada ga upali.
je da..sorry ..kak bi rekao moj veliki prijatelj Kasparov: ..grubi previd  :)

Citat: Ponti  u Kolovoz 10, 2020, 09:31:27
Saxy, probaj odspojiti kleme s akumulatora, obje .... i spoji nakon cca 10 minuta, pa vidi.
Ne znam da li je tako kod stroma, ali kod nekih motora to je reset kompjutera.
..i tu si u pravu ..nekak si ti meni prečesto u pravu  :misli: ..a apropo toga znaš šta inače dobije onaj koji je u pravu  :)
Kolegi Gati je nekidan slično bilo..pokazalo mu je grešku senzora radilice..što bi i u ovom slučaju moglo biti kad ga je nespretno zagasio u 3.
Nakon dosta zajebancije..između ostalog i skidanja KLEMA (treba navodno ostaviti nekakvo duže vrijeme bez aku.)..odjednom mu je greška nestala sama od sebe  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Kolovoz 10, 2020, 09:55:56
je da..sorry ..kak bi rekao moj veliki prijatelj Kasparov: ..grubi previd  :)
..i tu si u pravu ..nekak si ti meni prečesto u pravu  :misli: ..a apropo toga znaš šta inače dobije onaj koji je u pravu  :)
Kolegi Gati je nekidan slično bilo..pokazalo mu je grešku senzora radilice..što bi i u ovom slučaju moglo biti kad ga je nespretno zagasio u 3.
Nakon dosta zajebancije..između ostalog i skidanja KLEMA (treba navodno ostaviti nekakvo duže vrijeme bez aku.)..odjednom mu je greška nestala sama od sebe  :huh:

Ne znaš ti mene još, ja sam uvijek u pravu ..... uostalom pitaj Vješticu, ona će ti to elaborirati vrlo detaljno  :buahaha:

Danijel 23

Citat: Saxi  u Kolovoz 10, 2020, 09:50:35
Pali on normalno, i slatko se vozi. Prošao je taj kiše i potop u Bosni prošle nedelje. Problem je nastao kad sam ga nespretno ugasio u trećoj rekao bih.
Faza.

Fantom

Saxi prespoji dzek za dealer mode i ocitaj gresku.
Citao sam negdje da se desavalo cesto i drugima da se od vode upali FI lampica.
Ako uspijes provaliti koji je konektor zamjeni ga za one koji su zasticeni od vode.

Fantom


Saxi

Najpre hvala svima na pomoći. Kenja je zakon jer je palila ovu lampicu često i uvek je dolazilo do samo izlečenja[emoji6]

Skinuo minus sa akumulatora, sačekao 10 min, vratio minus klemu natrag, ubacim ključ, kontakt i eto ti FI, nisam ga ni palio.
Kako dalje [emoji16]

iviccaa

Vec si mogao vidjeti koja je greska koliko se zajebajes po forumu. [emoji6]