manžeta kvačila

Autor VUCIBATINA, Travanj 28, 2022, 14:34:14

« natrag - naprijed »

VUCIBATINA

evo da ja napišen kad moj munjeni TULJAN neće.

primjetili smo na njegovom garavcu svako toliko par kapljica ulja ispod motora, ništa strašno jer bi to bilo 3-4 kapljice crnog ulja u garaži.prvo nismo obraćali pozornost na to jer smo mislili da je to višak ulja koje kobra razbaca pa se sljeva oko prednjeg lančanika.

nekidan odlučimo prominiti ulje u kvačilu i oprati oko prednjeg lančanika sve što se skupilo. lipo smo to sve uljudili i očistili da bude ka novo kad ono nakon toga opet par kapi ulja al ovaj put bistro ulje i jasno se vidi da onda nije od kobre nego iz mašine.

sljedi kopanje.

prvo vezicom treba vezati ručicu kvačila da nebi cilindar ispa van kad ga odvidamo.
nakon toga ide skidanje senzora brzine
pa cilindar kavčila. 2 vijka na imbus , gornji ljevi vijak ima piksnu a desni nema.
3 kljuc 8 sarafa koja drze poklopac lančanika
i izvadi se osovinica cilindra kvačila ili kako se to već zove,ona šipkica koju cilindar kvačila gura unutra.

kako je sve bilo oprano i nejasno se vidilo di curi odlučimo upaliti motor da radi dok je cilindar kvačila vani.
dva mehanicara smo pitali jel se može tako i oba su potvrdila da nema problema (odnosno nisu nas skuzili dobro jel  se smije paliti dok je ta osovina vani)
e pa nesmi! :buahaha: :buahaha: :buahaha: :buahaha:
upalili ga kad ono ulje štrapa kroz tu rupu koda je zaklan :buahaha: :buahaha:

vratili osovinu unutra i vidi se da slini oko nje lagano.

novema nova mažeta cca 150kn s poštarinom.


stiže nam odmah sutra.
ajmo ponovo sve poskidati + za doći do manžete triba skinuti lančanik i nekakvu limu koja stiti manžetu.

naravno uz sve poluge svita nebi gospa blažena odvidala maticu na lančaniku. sjebali smo gedore,produžetak... gurali cjev od pola metra, metra ,dva metra  i neće i neće.
nema druge nego probati s udarnim pištoljem kojeg naravno nemamo.
ajde tuljan nekako nabavi neki parkside lidlić udarni odvijač i ode u bauhausa po novu gedoru 32 i produžetak

skinuli sve i nismo nego stisli odvijač matica ide van ka po maslacu,  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

kukastim odvijačem potegnuli manžetu vanka ,stavili drugu rukom,nije trebalo ništa lupati ili nabijati i sastavili sve nazad.

nema kapanja.

naravno gedoru vratili nazad u bauhaus :P :P :P :P eto ti zubi!!! tuži me slobodno :butt:
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Suki

Bravo meštri :bravo: tako se to radi :ooda: :thumbup:.

Ja sam prošli tjedan ispustio antifriz i počeo sipati novi prije nego sam zatvorio ispust :).
Eno još se skližem po garaži :-\.
:moto2:

098 9232180

Mrki

Meni kada je curilo ulje na cilindru kvačila sam istu stvar radio, prvo sam reparirao cilindar kvačila, i mijenjao tu manđetnu, ali koliko sam ja skužio onaj je da spriječi prljavštinu da ne ulazi u mjenjač.
Meni nije curilo od tuda ali sam htio preventivno sve zamjeniti, pa sam uzeo i jedan semering za tu osovinicu (šipkicu), ali ga nisam mijenjao jer se nalazi s unutarnje strane mjenjača (treba se kompletno mjenjač rastaviti da se zamjeni).
Nadam se da nisam ja dobro skužio princip ali ja mislim da ta manđetna spriječava ulazak prljavštine unutra a da semering spriječava curenje van, tako da stvarno nadam se da sam u krivu, i da će samo zamjena manđetne biti dosta da spriječi curenje..

Provjerio bi shemu ali nemam više priručnik, dao sam ga sa motorom..

zorro

Citat: Mrki  u Travanj 28, 2022, 15:46:12
Meni kada je curilo ulje na cilindru kvačila sam istu stvar radio, prvo sam reparirao cilindar kvačila, i mijenjao tu manđetnu, ali koliko sam ja skužio onaj je da spriječi prljavštinu da ne ulazi u mjenjač.
Meni nije curilo od tuda ali sam htio preventivno sve zamjeniti, pa sam uzeo i jedan semering za tu osovinicu (šipkicu), ali ga nisam mijenjao jer se nalazi s unutarnje strane mjenjača (treba se kompletno mjenjač rastaviti da se zamjeni).
Nadam se da nisam ja dobro skužio princip ali ja mislim da ta manđetna spriječava ulazak prljavštine unutra a da semering spriječava curenje van, tako da stvarno nadam se da sam u krivu, i da će samo zamjena manđetne biti dosta da spriječi curenje..

Provjerio bi shemu ali nemam više priručnik, dao sam ga sa motorom..
U pravu si glede manžete..ona sprečava prljavštinu na osovinici.
Jedino mislim..akio se ne varam da se semering koji je u ovom slučaju curenja ulja bitniji..može promjeniti s vanjske strane..mislim da nije točno da se mora mašina rastavljati po pola
Fotke su malo lošije ali mislim da se čak na nekoj od fotki i vidi semering u deklu
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Mrki

Citat: zorro  u Travanj 28, 2022, 16:15:04
U pravu si glede manžete..ona sprečava prljavštinu na osovinici.
Jedino mislim..akio se ne varam da se semering koji je u ovom slučaju curenja ulja bitniji..može promjeniti s vanjske strane..mislim da nije točno da se mora mašina rastavljati po pola
Fotke su malo lošije ali mislim da se čak na nekoj od fotki i vidi semering u deklu
Imaš pravo, može se s vanjske strane, treba se samo skinuti zaštita semeringa (vidi se na donjoj slici, drže ju dva šarafa), onda se može zamjeniti semering.
Znam da je u tom trenutku bilo da se mora još nešto rastavljati, a kako mi nije curilo od tuda, nisam se usudio dalje raskopavati motor bezveze (umjesto da sam pogledao u priručnik pa bi vidio da nije uopće komplicirano).

Još mi stajao bezveze taj semering i kada sam prodavao motor dam ga sa motorom, umjesto da sam ostavio ako netkom sa foruma zatreba, kao recimo sada.. glupan..

Danijel 23

Fora slika  :thumbup: a di je slika kak sčupat zemering iz AL kučištui još te hebe pogonska osobina!  :belj:

zorro

Citat: Danijel 23  u Travanj 28, 2022, 17:56:07
Fora slika  :thumbup: a di je slika kak sčupat zemering iz AL kučištui još te hebe pogonska osobina!  :belj:
Vau vau.. jaka fora ščupat stari semering ako se zna da se više neće vratit nazad..tj. ak se stavlja drugi..novi  :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Citat: zorro  u Travanj 28, 2022, 18:15:52
Vau vau.. jaka fora ščupat stari semering ako se zna da se više neće vratit nazad..tj. ak se stavlja drugi..novi  :bzvz:
Daj sliku!

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:


Osy


VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948