Anketa - Koliko godina vam je trajao prvi akumulator?

Autor agolac, Kolovoz 21, 2017, 01:26:09

« natrag - naprijed »

Anketa - Koliko godina vam je trajao prvi akumulator?

Jednu godinu
2 (9.5%)
Dvije godine
0 (0%)
Tri godine
1 (4.8%)
Četri godine
0 (0%)
Pet godina
2 (9.5%)
Šest godina
0 (0%)
Sedam godina
4 (19%)
Osam godina
4 (19%)
Devet godina
4 (19%)
Deset godina i više
4 (19%)

Ukupno Glasova: 21

agolac

Ma taj accu je vjerovatno za baju. Kad baterija ode toliko nisko u punjenju uglavnom je za smeće. Kemija se shebe do kraja. Vjerujem da se tu može svašta raditi ali ima li se smisla igrati s time ne znam. Da ne napravi kratki spoj u njoj i eto požara. Previše Deep discharge baterije ja ne bih osobno oživljavao...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Milanezi

Citat: agolac  u Listopad 13, 2017, 22:14:21
Upravo to, to i mene naguzilo. Vro moguće da ti je prdnia stator. Ja sam stavio novi accu (istina nakon 5 godina) i ispraznio ga odmah. Stator kupio farmu...
Ne kupuj novi accu prije nego testiraš punjenje!! :thumbup:
Ma moraću svakako novi accu da kupim jer od ovog nema ništa...sad stoji na trickle charge i ne pomera se...

Dal da ga ostavim noćas na punjaču, nisam skidao accu sa motora ili da batalim punjenje ?

Koliki napon treba da bude, na kojim obrtajima se meri ?

agolac

Citat: Milanezi  u Listopad 13, 2017, 22:50:39
Ma moraću svakako novi accu da kupim jer od ovog nema ništa...sad stoji na trickle charge i ne pomera se...

Dal da ga ostavim noćas na punjaču, nisam skidao accu sa motora ili da batalim punjenje ?

Koliki napon treba da bude, na kojim obrtajima se meri ?

http://vstrom-klv.eu/index.php/topic,494.msg21013.html#msg21013
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Milanezi


agolac

Citat: Milanezi  u Listopad 13, 2017, 23:17:08
Probacu sutra, hvala.

Evo sad sam malo apdejtao podatke za L2-L6. Mrvu su različiti nego za prošle modele.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Dakle pazi da s multimetrom iz accua (odnosno općenito nakon reglera) mjeriš DC (istosmjernu struju). Kad budeš mjerio prije reglera, odnosno direktno iz generatora onda moraš mjeriti AC (izmjeničnu struju). Zato i imamo regulator/rectifier koji pretvara izmjeničnu koju generira generator u istosmjernu koju koristi cijeli  motocikl...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Citat: Milanezi  u Listopad 13, 2017, 22:12:08
Meni danas izgleda umro akumulator...hteo da ga upalim, nema struje uopste, satovi ne rade. Nijedna lampica, samo kazaljka jednom odradi. Srećom ne imadoh kod sebe ni upaljač ni šibicu.

Prikopcam ga kablovima na auto i on upali, vruuuuuuum.
Dodjem do kuce i ugasi se, nema struje uopšte. Zakačim ga na pametni punjač, ne reaguje uopšte, piše da je gotov-fault.

Prikopčam ga na auto punjač sa jačim punjenjem da mu malo digne napon, ne bili ga posle onaj pametni punjač napunio i oživeo. Posle ću da pogledam šta se dešava.
Jek moguće da svemirska yuasa izdrži samo 2 godine  [emoji107]

A zvali me ovi iz Suzukija da menjaju stator u opozivu, nisam išao, mislio na proleće da to odradim. Moguće da i on jebe.
Moram izmeriti punjenje ujutru ako se napuni ona mučena Yuasa noćas.

Na prošlom stromu fabrički izdržao 7 godina. Zamenio ga Vartom posle.
Izgleda da me opet to čeka.
Eto, dizao ti se na dašak vetra a sad prdnuo u čabar [emoji16] toliko si me punio da si se načisto ispraznio i sad ti pao I napon i ponos... ali ne beri brigu, prijatelji su tu da ti se nadju u nevolji i rado te napune ako ustreba [emoji23][emoji23][emoji23]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

agolac

Nego jel imaš još garancije za taj stator? Novi nije baš jeftin, 300-400 EUR
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tonciv666

Ne pratiš Andrej,reka je da su ga zvali da je opoziv za stator..

...


Milanezi

Citat: agolac  u Listopad 13, 2017, 23:31:01
Dakle pazi da s multimetrom iz accua (odnosno općenito nakon reglera) mjeriš DC (istosmjernu struju). Kad budeš mjerio prije reglera, odnosno direktno iz generatora onda moraš mjeriti AC (izmjeničnu struju). Zato i imamo regulator/rectifier koji pretvara izmjeničnu koju generira generator u istosmjernu koju koristi cijeli  motocikl...
Moram kupiti nov accu pa ću kod električara da izmeri punjenje.
Nego, jel bilo slučajeva da rikne sator u roku od 2 godine, obično prodje 6-7 godina. Malo mi čudno da je tako brzo riknuo...

Edit: zvali su me za stator da odrade zamenu u opozivu...

agolac

Citat: tonciv666  u Listopad 14, 2017, 00:08:38
Ne pratiš Andrej,reka je da su ga zvali da je opoziv za stator..

...

Rekao je da su ga zvali ali je rekao i da nije otišao. Pa sad je pitanje da li još ima garanciju
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: Milanezi  u Listopad 14, 2017, 00:09:53
Moram kupiti nov accu pa ću kod električara da izmeri punjenje.
Nego, jel bilo slučajeva da rikne sator u roku od 2 godine, obično prodje 6-7 godina. Malo mi čudno da je tako brzo riknuo...

Pa s obzirom da su na novom napravili opoziv statora onda je vjerovatno veća greška nego na prošlim modelima tako da vjerujem da i može prdnuti prije...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Milanezi

Citat: agolac  u Listopad 14, 2017, 00:11:04
Rekao je da su ga zvali ali je rekao i da nije otišao. Pa sad je pitanje da li još ima garanciju

U garanciji je do janura 2018

agolac

ja bih baš volio da mi poklone sve te statore, kad ih spojim na serijski regler, niti jedan ne bi riknuo  :smijeh:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Milanezi

Gledam ovu anketu pri vrhu i vidim da nijedan nije prdnuo u prve 2 godine...
Nego, ako sa novim accu bude punjenje ok 14-15,5 V da ne proveravam stator i regler ?