Anketa - Koliko godina vam je trajao prvi akumulator?

Autor agolac, Kolovoz 21, 2017, 01:26:09

« natrag - naprijed »

Anketa - Koliko godina vam je trajao prvi akumulator?

Jednu godinu
2 (9.5%)
Dvije godine
0 (0%)
Tri godine
1 (4.8%)
Četri godine
0 (0%)
Pet godina
2 (9.5%)
Šest godina
0 (0%)
Sedam godina
4 (19%)
Osam godina
4 (19%)
Devet godina
4 (19%)
Deset godina i više
4 (19%)

Ukupno Glasova: 21

zare

Na malom 10 god. zamijenjen preventivno prije puta u Italiju 2015 to proljece sam u hladnijim jutrima osjetio da nije bas veselo okretao
Na somari za sad 3 godine i sve ok, napon punjenja na displeju pokazuje 13.9 V - 14.1 V
Aku nikad ne skidam s motora, preko zime ga par puta po dan - dva spojim na lidl punjac

Milanezi

Evo danas kupljena nova Varta, ova sa Ćosine fotke. Hvala Ćoso!

Došao kući, proverio napunjenost novog akumulatora na punjaču i prikačio ga na motor. Dao kontakt, sve sija i radi kako treba.Punjenje nisam proveravao, stigao sam kasno kući, sutra ću proveriti mada mislim da neće biti potrebe.

Kad sam prikopčao novi akumulator, daj reko' da vidim tu jebenu Yuasu što je dušu ispustila prevremeno. Gledam u akumulator i gledam i ne mogu da verujem da je u mom motoru sve vreme bio BANER akumulator  :thumbdown:



Pade mi roletna na oči jer sam stvarno iznenadjen da se neko bavi tim radnjama  :thumbdown:

Motor sam kupio nov u salonu prošle godine, ja sam prvi vlasnik...pretpostavljam da je neko u Suzukijevom predstavništvu zamenio moju novu Yuasu i stavio ovaj korišćeni akumulator  :thumbdown:

Ostaje gorčina posle ovog iskustva al' dobro, nabavna cena motora je bila stvarno dobra  ;)
Neću se ni žaliti prodavcima jer šta i kako dokazati posle skoro sve godine...

Sutra ću proveriti punjenje, a u toku nedelje idem na zamenu statora.

agolac

Ako ti ne puni vrlo brzo ce ti izjuriti i novi accu. Nadam se da ti je servis blizu
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: Milanezi  u Listopad 14, 2017, 21:41:36

Kad sam prikopčao novi akumulator, daj reko' da vidim tu jebenu Yuasu što je dušu ispustila prevremeno. Gledam u akumulator i gledam i ne mogu da verujem da je u mom motoru sve vreme bio BANER akumulator  :thumbdown:

Pade mi roletna na oči jer sam stvarno iznenadjen da se neko bavi tim radnjama  :thumbdown:

Motor sam kupio nov u salonu prošle godine, ja sam prvi vlasnik...pretpostavljam da je neko u Suzukijevom predstavništvu zamenio moju novu Yuasu i stavio ovaj korišćeni akumulator  :thumbdown:

Ostaje gorčina posle ovog iskustva al' dobro, nabavna cena motora je bila stvarno dobra  ;)
Neću se ni žaliti prodavcima jer šta i kako dokazati posle skoro sve godine...

Sutra ću proveriti punjenje, a u toku nedelje idem na zamenu statora.
..NEVJEROJATNO ..kata-strofa  :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

keko

Citat: Milanezi  u Listopad 14, 2017, 21:41:36
Evo danas kupljena nova Varta, ova sa Ćosine fotke. Hvala Ćoso!

Došao kući, proverio napunjenost novog akumulatora na punjaču i prikačio ga na motor. Dao kontakt, sve sija i radi kako treba.Punjenje nisam proveravao, stigao sam kasno kući, sutra ću proveriti mada mislim da neće biti potrebe.

Kad sam prikopčao novi akumulator, daj reko' da vidim tu jebenu Yuasu što je dušu ispustila prevremeno. Gledam u akumulator i gledam i ne mogu da verujem da je u mom motoru sve vreme bio BANER akumulator  :thumbdown:



Pade mi roletna na oči jer sam stvarno iznenadjen da se neko bavi tim radnjama  :thumbdown:

Motor sam kupio nov u salonu prošle godine, ja sam prvi vlasnik...pretpostavljam da je neko u Suzukijevom predstavništvu zamenio moju novu Yuasu i stavio ovaj korišćeni akumulator  :thumbdown:

Ostaje gorčina posle ovog iskustva al' dobro, nabavna cena motora je bila stvarno dobra  ;)
Neću se ni žaliti prodavcima jer šta i kako dokazati posle skoro sve godine...

Sutra ću proveriti punjenje, a u toku nedelje idem na zamenu statora.
..pa ne mogu ovo vjerovati  :huh: kako im padne na pamet takvo što uraditi, užas  :thumbdown: nažalost nisi na vrijeme primjetio, vjerojatno bi im spomenuo se matere  :takocebit:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Saxi

Bezobrazluk bez kraja, ali dobro došli u Srbiju, kakve su to jajare i bedne njuške, kako god bitno da je kenja sačuvala čast i da besprekorno dobro služi za razliku od GS-ova 🤣

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


zare


Milanezi

Jbg, kako je tako je, idemo dalje.
Jutros proverio punjenje, 14.1-14.2 na leru.
Što kaže Saxi, kenja je sačuvala čast i dalje vozi bez greške, nakupili smo preko 33000 km za nepune 2 godine  :thumbup:

keko

..ajd dobro je  :thumbup: al još ne mogu shvatiti da su ti munuli tvoj aku i ubacili ovo smeće  :thumbdown: iskreno, ni ja ne bi skužio, uostalom tko i bi
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Danijel 23

Citat: keko  u Listopad 15, 2017, 21:06:51
..ajd dobro je  :thumbup: al još ne mogu shvatiti da su ti munuli tvoj aku i ubacili ovo smeće  :thumbdown: iskreno, ni ja ne bi skužio, uostalom tko i bi
Ja ga kužim....jer sam i ja  :kuri: akciju :: novo za stari aku u ovlaštenom servisu.Nema veze bilo pa peošlo.

Fantom

Kod mene jos uvijek originalni. U martu ce mu biti 8 godina. Uvijek zimi skinem aku unesem ga u kucu na toplo i svaki mjesec dopunim. Uvijek mu treba 10 tak minuta da pametni punjac odradi svoju kontrolu celija i da ga dopuni do kraja.
Bas me interesuje hoce li duze trajati od ovih koji ih neskidaju tokom zime.

A ovo sto se kolegi desilo u servisu nije nista novo.
Ja sam nakon prvog servisa na 1000 km odlucio da moj novac i moj motor vise nece vidjeti ....
To su definitivno nakon politicara najveci fuseri i lopovi na planeti zemlji

zorro

Ja sam bio uvjeren godinama..a vidim i većina ovdje..da je dobro akumulator skidati prek zime i stavljati ga na toplo..a nedavno sam naišao kak to uopće nije dobro..i čovjek objasnio i logički potkrijepio..i full drži vodu  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: zorro  u Listopad 16, 2017, 21:29:13
Ja sam bio uvjeren godinama..a vidim i većina ovdje..da je dobro akumulator skidati prek zime i stavljati ga na toplo..a nedavno sam naišao kak to uopće nije dobro..i čovjek objasnio i logički potkrijepio..i full drži vodu  :thumbup:

Pa dobro, prosvijetli nas onda, nemoj šutiti?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat:Inače kod skidanja akumulatora zapravo je pogrešno držat ga na sobnoj temperaturi.  Ako ga već otpajaš onda je najjednostavnije i najpametnije ostavit ga u motoru na hladnome, a prije prvog startanja ga nadopunit ili barem stavit na toplo.
Da odmah eleboriram jer će bit što/kako/zašto .... dakle, stvaranje struje u akomulatoru je posljedica kemijskog procesa, a opće poznato je da se kemijski procesi brže odvijaju na višim temperaturama.  Svaki akomulator "pati" od efekta samopražnjenja, pa samim time što je temperatura skladištenja veća i efekt samopražnjenja je veći.
Dakle idealno bi bilo akumulator čuvati na hladnome, a prije upotrebe ga zagrijati kako bi se ubrzali kemijski procesi i povećala startna snaga.
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

keko

..ni na jednom motoru nikada nisam skidao aku, niti ga stavljao na ikakve punjače, po zimi jednom-dvaput upalim moror i radi dok ventilator ne upali i ugasi, gasim motor. Nikad problema sa akumilatorima.
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎