Anketa - Koliko godina vam je trajao prvi akumulator?

Autor agolac, Kolovoz 21, 2017, 01:26:09

« natrag - naprijed »

Anketa - Koliko godina vam je trajao prvi akumulator?

Jednu godinu
2 (9.5%)
Dvije godine
0 (0%)
Tri godine
1 (4.8%)
Četri godine
0 (0%)
Pet godina
2 (9.5%)
Šest godina
0 (0%)
Sedam godina
4 (19%)
Osam godina
4 (19%)
Devet godina
4 (19%)
Deset godina i više
4 (19%)

Ukupno Glasova: 21

zare

Vele da je bateriju od laptopa dobro drzati u hladnjaku, tako i akumulatoru ne smeta hladna garaza, prije upotrebe stavi se na toplo i dopuni punjacem

Mrki

Citat: zare  u Listopad 16, 2017, 21:35:19
Vele da je bateriju od laptopa dobro drzati u hladnjaku, tako i akumulatoru ne smeta hladna garaza, prije upotrebe stavi se na toplo i dopuni punjacem

Jel treba bateriju skinuti sa lapotapa ili može sve zajedno? moja nije skidiva  :huh:

zorro

Citat: keko  u Listopad 16, 2017, 21:34:08
..ni na jednom motoru nikada nisam skidao aku, niti ga stavljao na ikakve punjače, po zimi jednom-dvaput upalim moror i radi dok ventilator ne upali i ugasi, gasim motor. Nikad problema sa akumilatorima.
Nisam ni ja..jedino sam ga znao nakon dužeg stajanja malo spojiti na pametni punjač..čist da mu nadopuni tih 10-ak % što se samoispraznio i što mu displej izvuče
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zare

Meni je laptop uglavnom bez baterije, stoji negdje sa strane

zorro

Citat: Mrki  u Listopad 16, 2017, 21:36:46
Jel treba bateriju skinuti sa lapotapa ili može sve zajedno? moja nije skidiva  :huh:
ak ne možeš skinuti bateriju..onda u tom slučaju ga stavljaš u duboko zamrzavanje..kad ga izvadiš..nek prostorija bude topla..i čim se laptop zarosi..al ono baš da curi..tad ga upali  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Mrki

Citat: zorro  u Listopad 16, 2017, 21:39:35
ak ne možeš skinuti bateriju..onda u tom slučaju ga stavljaš u duboko zamrzavanje..kad ga izvadiš..nek prostorija bude topla..i čim se laptop zarosi..al ono baš da curi..tad ga upali  :thumbup:

Kontam da bi bilo dobro i zaliti ga vodom prije nego što ga stavim u duboki.. da se stvori led i unutra.. duže će trajati baterija.. :)



P.S.
Sorry zare sprdamo se malo.. teorija za hladno drži vodu  :thumbup:

agolac

Da, ova zadnja rečenica, zagrijati.

Ako se ne  zagrije, hladna baterija brže gubi snagu...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Lavandić

Obavezno sa baterijom u mikrovalnu prije upotrebe.
Jebala vas Yuasa, Bering i Varta. Ne bi da je baterija od viljuškara

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Lavandić

E moja je trajala deset, ova pet, drži je u kiselom vrhnju preko zime, svašta nešto. A Yuasu za Pontijevu somaru sam platio 480 kuna!!!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


fatboy

Citat: Lavandić  u Listopad 16, 2017, 23:15:31
E moja je trajala deset, ova pet, drži je u kiselom vrhnju preko zime, svašta nešto. A Yuasu za Pontijevu somaru sam platio 480 kuna!!!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Bez PDVa? 

bajki

Citat: zorro  u Listopad 16, 2017, 21:29:13
Ja sam bio uvjeren godinama..a vidim i većina ovdje..da je dobro akumulator skidati prek zime i stavljati ga na toplo..a nedavno sam naišao kak to uopće nije dobro..i čovjek objasnio i logički potkrijepio..i full drži vodu  :thumbup:

Treba razlikovati dvije varijante stavljanja u toplo, kada je akumulator u toplom i kada je akumulator u toplom spojen na pametni punjač! Ako je spojen na punjač onda nema samopražnjenja!

zorro

Citat: bajki  u Listopad 17, 2017, 07:47:15
Treba razlikovati dvije varijante stavljanja u toplo, kada je akumulator u toplom i kada je akumulator u toplom spojen na pametni punjač! Ako je spojen na punjač onda nema samopražnjenja!
pa ako je spojen na pametni punjač i na hladnom..nema samopražnjenja  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Lavandić


Ponti

Citat: Lavandić  u Listopad 16, 2017, 23:15:31
E moja je trajala deset, ova pet, drži je u kiselom vrhnju preko zime, svašta nešto. A Yuasu za Pontijevu somaru sam platio 480 kuna!!!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

A meni si rekao 600 kn


:buahaha: :buahaha:

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain