Anketa - Koliko godina vam je trajao prvi akumulator?

Autor agolac, Kolovoz 21, 2017, 01:26:09

« natrag - naprijed »

Anketa - Koliko godina vam je trajao prvi akumulator?

Jednu godinu
2 (9.5%)
Dvije godine
0 (0%)
Tri godine
1 (4.8%)
Četri godine
0 (0%)
Pet godina
2 (9.5%)
Šest godina
0 (0%)
Sedam godina
4 (19%)
Osam godina
4 (19%)
Devet godina
4 (19%)
Deset godina i više
4 (19%)

Ukupno Glasova: 21

Fantom

Ako hladnoca prouzuje zivot akumulaturu zasto onda svaki akumulator prdne bas u toku zime.

Kao primjer navodim klasicnu auto pricu. Kontinentalna klima, debel minus, kljuc u bravu, i PRC

Takav slucaj nikad nisam ni vidio ni cuo da se desi u toku ljeta.

Mislim nije problem zamijeniti bateriju svakih 4-5 godina nije problem, ali meni licno nema logike da hladnoca pomaze bateriji.

Meni i baterije u ribolovu za foto i video aparat dosta duze traju tokom zime ako ih ubacim u unutrasnji dzep, a ne u torbu gdje su izlozene hladnoci debelo ispod nule.

E da nezaboravim i kolegu koji zimi paljenjem motora dopunjava akumulator od samopraznjenja.

To bas i nije pametno raditi. A ako to vec praktikujes trebas svaki put maksimalno zagrijati motor da bi ga ugasio i svaki put doliti bengu u tezervoar kako nebi poceo korozirati.
Ta takozvana hladna gasenja i kratke voznje najvise stete agregatu.

keko

Citat: Fantom  u Listopad 18, 2017, 13:16:04
Ako hladnoca prouzuje zivot akumulaturu zasto onda svaki akumulator prdne bas u toku zime.

Kao primjer navodim klasicnu auto pricu. Kontinentalna klima, debel minus, kljuc u bravu, i PRC

Takav slucaj nikad nisam ni vidio ni cuo da se desi u toku ljeta.

Mislim nije problem zamijeniti bateriju svakih 4-5 godina nije problem, ali meni licno nema logike da hladnoca pomaze bateriji.

Meni i baterije u ribolovu za foto i video aparat dosta duze traju tokom zime ako ih ubacim u unutrasnji dzep, a ne u torbu gdje su izlozene hladnoci debelo ispod nule.

E da nezaboravim i kolegu koji zimi paljenjem motora dopunjava akumulator od samopraznjenja.

To bas i nije pametno raditi. A ako to vec praktikujes trebas svaki put maksimalno zagrijati motor da bi ga ugasio i svaki put doliti bengu u tezervoar kako nebi poceo korozirati.
Ta takozvana hladna gasenja i kratke voznje najvise stete agregatu.
.. pa dobro jesil pročitao par postova ranije, da ga kad je na hladnom prvo treba u mikrovalnu pa tek onda paliti  :smijeh:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zorro

Citat: Fantom  u Listopad 18, 2017, 13:16:04
Ako hladnoca prouzuje zivot akumulaturu zasto onda svaki akumulator prdne bas u toku zime.

Prdne ne zato što se najeo graVa il čičoka  :smijeh: ..nego zato što ti kemijski procesi na hladnoći miruju..i samim tim aku. je slab. I onda kao takv se vrlo brzo i isprazni do kraja..ako ga prethodno nisi malo ugrijao..a kad se aku isprazni do kraja.. iskrivljuju se čelije i dolazi do kratkog spoja u samom akumulatoru..i jadan ne da prdne..nego se prosere ko grlica.
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ćoso

Evo jedne situacije glede kapaciteta akumulatora...Prije desetak dana mi se sat resetirao sam od sebe i imao sam problem s startanjem motora... U ponedjeljak ujutro sam bio na mjerenju kapaciteta akumulatora i mjerač je pokazao izvrstan rezultat (slika 1). Čak štoviše, djelatnik trgovine mi je rekao da je to fantastičan rezultat i da sigurno nije do akumulatora.


Nije mi vrag dao mira i jutros sam opet odnio akumulator na mjerenje (s tim da nisam palim motor od ponedjeljka) i dokazalo se da je ipak stvar u akumulatoru,,,


E ovaj će od prvog dana biti tretiran na CTEK-u (što nije bila stvar s prethodnim).

zorro

Citat: Ćoso  u Listopad 20, 2017, 10:39:07
E ovaj će od prvog dana biti tretiran na CTEK-u (što nije bila stvar s prethodnim).
Koji će biti tretiran..ovaj što je trenutno na motoru..ili taj novi što planiraš uzeti
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ćoso

Citat: zorro  u Listopad 20, 2017, 11:16:33
Koji će biti tretiran..ovaj što je trenutno na motoru..ili taj novi što planiraš uzeti

Uzeo sam novi, ovaj sam ostavio u trgovini (dobio 15% popusta na račun njega)

Saxi

A jesi siguran da ti neko ne krade struju, neki potrošač da vuče na kvarno, obično to bude alarm na primer, jer ako je krepao valjda može da pokazuje odlične rezultate.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ćoso

Citat: Saxi  u Listopad 20, 2017, 17:49:34
A jesi siguran da ti neko ne krade struju, neki potrošač da vuče na kvarno, obično to bude alarm na primer, jer ako je krepao valjda može da pokazuje odlične rezultate.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Ako i krade ukrao je što je imao...Evo mu sada nove "banke", pa ćemo da vidimo