Putevima bratstva i jedinstva ili ti 'pegližon' tura po Srbiji

Autor Saxi, Rujan 25, 2018, 15:17:14

« natrag - naprijed »

Suki

...ajde Saxi bogarati, piši dalje :ooda:, 4 dana putujemo i još nismo stigli :) :smijeh:...
:moto2:

098 9232180

Mrki

Pa da.. završi više.. ne znam jel ima happy end priča pa neznam jel mi se sviđa ili ne :)

Poslano sa mog HTC One A9 koristeći Tapatalk


Bobi


fatboy


zander

Osy ne sekiraj se....kazu zene...Izes coveka bez 100 kila i auto bez 100konja.... :ooda:

Tako da Saxy .... :belj:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

branimir


jeeves

Citat: mve  u Rujan 27, 2018, 10:55:15
jbt pa koliki je ovaj lik kaj sjedi na FJR -u , FJR je komad motora a ovak zgleda ko igračka pa se pitam....  :smijeh:
Upao u kazan s čarobnim napitkom kad je bio mali, ko Obelix

Suki

:moto2:

098 9232180

zorro

Moram priznati da nisam sad sve pročitao  :zbunj: ..al čim ufatim mal više cajta (kad se vrnem s godišnjeg  :smijeh: ) laganini ću preć sve  ;)
Ovak nabrzaka kolko sam preletio..vidim da je bilo više no super..i samim tim mi još više ža što nisam mogao
Drugi put budem ziher..pa makar kombijem..s "DRlom" odozada  :)
:beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

A na Mokroj Gori dolazi do kolektivne pometnje i opšteg ludila... pale se svetla,zuji elektrika, gledam u pod a pod se pomera... što bi rekao Bajaga    tu je i muzika, klopa, mlado, staro, alkohola, ma da nije bilo Kraljice Sandre koja nas je svojim prisustvom obavezivala da se ne ponašamo kao banda puštena sa lanca svašta bi tu bilo, a neki bi se i u šumu odmetnuli, bilo je tu svakakvih i deja i raznih ponuda,  napravismo od mirnog mesta za odmor totalnu čudnu šumu u trenu, srećom da je bio mrak pa organi reda i (be)zakonja nisu mogli da nas lako uoče i pronađu, a rano jutro po zori, u društvu prvih petlova uspeli smo da se evakuišemo dalje, kud koji mili moji, po jatacima da se skrijemo i razbijemo u više grupa  :)





Vremešni dečak se najeo mini plazme koja ga je sprečila da odraste, ne i poraste, pa je (ne)čovek poželeo da i da se osladi nečim slatkim, neko je tukao pivo, neko je vatrena pića, a neko umalo kuJac nije popio sleđa  :ooda: :buahaha:



Ma bitno da se uživalo 



Adrenalin od uzbudljivih predela, moćnih zalogaja i uzbuđenja Mad MAx vožnjom je polako popuštao a pijanstvo od pivdžana, džudžubane, klekovače i ostalih vatrenih pića koja su palila momentalni pogon na sva 4 točka... je nadiralo i preuzimalo primat  bili smo sve glasniji, sve smo manje čuli muziku sa zvučnika, a unutrašnji glasovi su bili sve jači, prošla je ponoć, čarolija je nestala ali smo i dalje svi bili tu, u maloj ušuškanoj kolibici tražeći neki trik kako da se u 4 ležaja smesti 1 dama i 10 razbojnika  :-\
Ovo je bio zadatak vredan angažovanja Mandraka mađioničara i Dejvida Koperfilda, ali kako oni nisu bili tu, ja sam ih rasporedio tako da smo polegali i razmestili se kao sardine u konzervi, što i nije bilo loše svakom kome je guza bila do zida, kao i onome kome nije bilo hladno i čiji partner nije hrkao. Jutro smo dočekali mamurni i sa podočnjacima na licu, ali smo odlučili da se pravimo da smo spavali i da što pre dižemo sidro i put od noge u dalje akcije  ;)



Odmah iza ovog brda kroz šumu je Zlatibor, ali u onako devastiranom stanju nismo bili u mogućnosti ni do motora da dođemo  :P
A na slici ispod je najlepši prizor na planini, puna livada motora i ostalih drla, sjajno rodilo, nema šta, nadam se još boljem rodu iduće godine  :ooda:



A ispred ulaska u harem guzičara, stajao je sistem koji je terao divlje životinje, odbijao pristojne ljude, komarce... sreća da slika ne miriše, inače bi se ekrani zažuteli u trenu i skidala bi se boja sa istih  :smijeh:



Najhrabriji su izašli prvi da telefoniraju u komšijsko dvorište, nema boljega do prirodnog đubriva, a neki kad su izašli napolje nisu znali ni kud će ni sa kim će ni gde će, ni dal su pošli il su došli  :shhh:



Ali Laza se pobrinuo za siguran taxi prevoz od njive do trpeze i u povratnom smeru, da se neko ne zabuni i kao prvog dana ne zajaše tuđi motor, nekma se to baš osladilo  :shhh: :P




Saxi

Pošto smo Sandra, Argus i ja domaći u ovim krajevima, rešili smo da ispratimo ekipu do Kusturice do Mećavnik grada na vrh brda, da snime neki film, odigraju skeč, izgrle se za dobro jutro sa Monikom Beluči, pozdrave usput Perhana, zaliju se drugom kahFom jer im je prvu Sandra namestila da bi ih podigla iz kreveta, a mi smo prvo prebrojali ovce da vidimo da se nije neka zaturila u nečijem top case-u, jer ljubav na prvi pogled i zalogaj je čudo i lako strast čoveka natera da totalno pomahita  :buahaha: , srećom sve je bilo na svom mestu i ovce i ćurke i guske i patke, i Putko i Miško i Šarulja  :bravo: Veliko hvala Sandri što je zajahala metlu poput prave veštice i vratila kućicu u prvobitno stanje  :-*
Inače noć je protekla u brobi za san, na galeriji gore je Zander cvokotao, škriputao, vatao zjala zubima i kidao im krilca na sitne komade, ispuštao je zvukove kao zver pred napad, tako da su Slovenac i Rvat sklupčani zajedno u krevetu zalepili obraze i pupkove jedan na drugoga, mislim pokušali su razne poze jer noć je bila duga, materijal im se smanjivao kao i mogućnost da sklope mirno okice i dozovu san na oči, ali uzalud, a za to vreme, dok smo u drugoj sobi Argus, Sandra i ja, držali stražu iza zatvorenih vrata , sguzicama uza zid da nas neprijatelj ne zaskoči na legalu  :P A za to vreme, dole se vodila prava borba, Laza onako valjuškast i gabaritan kad se svetla pogasiše počeo je sa kakofonijom zvukova, razvaljivanjem od hrkanja, životi su ozbiljno bili u pitanju, jer postoje bučni hrkači, nezgodni hrkači, i postoji Laza, a kad taj zahrče niko drugi ne spava, čas su bežali od muke i straha da ima neku testeru i da će ih na komade do jutra, čas su trčali da ga okrenu na drugu stranu kao prase na ražnju, ali iz straha da će dobri Laza da zakovrne, ali nisu bili te sreće da Laza zakovrne, sazdan je od specijalnih materijala, Dule je tu bio najuspešniji, pobegao je napolje u šumu, ali su ga medvedi izbacili odatle i vratili nazad kući, ostatak je ustao zakrvavljenih očiju, jedva smogavši snage da produže dalje, elem imali smo 2 velika virtuoza koji su nam priredili koncert male noćne muzike i noć učinili nezaboravnom. Sve bi ovo lakše palo da smo makar pethodne noći spavali, ali ide zima, pa ćemo se naspavati  :buahaha:

Mokru Goru većina vezuje za Kusturicu a meni je to jedna od omiljenijih destinacija, najvažnija i najbitnija zbog Deda Gvozdena Mikovića u ovim krajevima poznatijeg kao Skuleta vodeničara, u pitanju je Andrejev i Vanjin omiljeni deda, genije bez premca, riznica znanja i mudrosti, čovek širokih shvatanja i još većeg srca, domaćina bez premca i dobrotvor koji je pružio gostoprimstvo velikom broju domaćih životinja, sjajan čovek, retko uman, načitan, obrazovan, a i dalje čovek koji se stopio sa prirodom i uživa ne dirajući nikoga, uzimajući od prirode i života ono najbolje  :-*

Morao sam da se ovekovečim ispred mosta preko reke Kamešine koji vodi do nezaobilazne vodenice čiji se točak i dalje uspešno i vredno vrti, a koju su tu podigli još davno njegov otac i deda rabadžija (prevoznik), legenda kaže da je to mesto gde noću vila Raviojla rado svraća i plete kosu i igra kolo sa Savom Savanovićem prvim srpskim vampirom  :shhh:



A deo vesele menažerije koji je pristao da se pozdravimo i stane pred kamere je i stara kravica koja daje potoke belog napitka od koje ovde posle baba Vladanka, lepša polovina deda Gvozdena čuda pravi kad na megdan izađe ispred šporeta, tu su sirevi, kačkavalji, kajmak, pite i još kojekakve đakonije  :thumbup:



A ovo su starosedeoci konj Putko i magarac Miško, dve vesele buvare koje se rado druže sa decom, konj doduše jer je magarac divljak koji od ljubomore hoće decu da grize i njega za sada jedino Andrej može da zajaše dok ga ne zbaci jer je namazanko premazan svim bojama. Za konja važi da je jako pametna i oštroumna životinja, ali Putko je slep na jedno a na drugo slabo vidi, tako da po zvuku sledi Miška koovođu, a umeju oni da naprave veliki đir po kraju i naprave pravi dar mar kad iz šume dedine u grad bez pitanja krenu  :P



I dok sam ja za dobro jutro zapeo u malinjak Vladanka i Gvozden su se potrudili da usluže Sandru i Argusa, hteli su oni da se zdrave i podruže i sa ostatkom bulumente, ali reko lakše mi je bilo da se nabrzaka mi ispričamo, a njih ću dovesti drugi puta natenane, kad budu bili u svežijem izdanju i boljem stanju  :smijeh:
Elem pita Deda Argusa da li je za jednu čašicu, usta da isperu a ovaj odgovara, živ se ne pita, mrtav se ne nudi, naravno da hoću  :buahaha: Jedva sam ostao na nogama, a posle one Hrvojeve u Novom Pazaru, kad u ćevabdžinici koja na meniju ima samo ijedino ćevape i napitke, pita svakog ponaosob koliko će istih i neko 5, neko 10 a onda dođe red na Hrvoja koji je tog trenutka kontemplirao negde drugde, i Jonuz ga lično upita hoćeš 5 ili 10 momak, a ovaj kao iz topa odgovara, ne ne, ja ću samo ćevape a ekipa pod sto od smeha, suze su nam curile  :smijeh: :buahaha: :ooda: :-*



Trebali smo ovde još videti izvora lekovite vode, crkvu na reci, šargansku osmicu... ali opet je Zander poveo pravac na kafu najkraćim a ne dogovorenim putem, tako da nam i to ostaje za drugi put. Ja bih rekao da ni manjeg zaseoka ni više stvari za videti, voda lekovitih za umiti se, popiti, okupati se kad je vreme toplije, ali ostavićemo za drugi put  ;)

zander

Razmisljam nesto...ni duzeg teksta ni kraceg putovanja... :)

Zamislite da Saxy ode 1000km od kuce pa jedno 7 dana ....bio to esej velicine Rat i Mir oba toma... :ooda:

Ali , moramo mu svi odati priznanje da pise nadahnut sopstvenim jezickim kreacijama, verbalnim lupinzima, pravi Salto mortale od reci i delimicnog izvrtanje realnosti, prenoseci sav svoj duh u neku vanprostornu dimenziju, karakteristicnu za coveka punog duha i inteligencije, cak bih rekao sveznanja intergalaktickog....

Popio sam samo jedno pivo majke mi! :buahaha:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

keko

Citat: zander  u Rujan 28, 2018, 19:06:18
Razmisljam nesto...ni duzeg teksta ni kraceg putovanja... :)

Zamislite da Saxy ode 1000km od kuce pa jedno 7 dana ....bio to esej velicine Rat i Mir oba toma... :ooda:

Ale , moramo mu svi odati priznanje da pise nadahnut sopstvenim jezickim kreacijama, verbalnim lupinzima, pravi Salto mortale od reci i delimicnog izvrtanje realnosti, prenoseci sav svoj duh i neku vanprostornu dimenziju, karakteristicnu za coveka punog duha i inteligencije, cak bih rekao sveznanja intergalaktickog....

Popio sam samo jedno pivo majke mi!
:buahaha:
Aj popi i drugo, propisat ćeš ko i Saxi  :smijeh: :beer:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Bobi


Saxi

Citat: zander  u Rujan 28, 2018, 19:06:18
Razmisljam nesto...ni duzeg teksta ni kraceg putovanja... :)

Zamislite da Saxy ode 1000km od kuce pa jedno 7 dana ....bio to esej velicine Rat i Mir oba toma... :ooda:

Ali , moramo mu svi odati priznanje da pise nadahnut sopstvenim jezickim kreacijama, verbalnim lupinzima, pravi Salto mortale od reci i delimicnog izvrtanje realnosti, prenoseci sav svoj duh u neku vanprostornu dimenziju, karakteristicnu za coveka punog duha i inteligencije, cak bih rekao sveznanja intergalaktickog....

Popio sam samo jedno pivo majke mi! :buahaha:
Odličan opis za posmatranje i utiske dozivljene očima izvrnute /uvrnute stvarnosti , sasio si ga vrhunski, nema sta