Putevima bratstva i jedinstva ili ti 'pegližon' tura po Srbiji

Autor Saxi, Rujan 25, 2018, 15:17:14

« natrag - naprijed »

Osy


Saxi

I sad kreću krivine i usponi, ludilo bez kraja, kvalitet puta ne baš tako sjajan, ali želja je golema da se dobar pegližon do kraja istera a kako nema gužve po ovim putevima, nastaje totalni haos, ovi Bemwejaši naravno odlaze među prvima da naprave neku busiju i naoružani aparatima opale po ostalima i gle čuda uspelo im je  :bravo:

Divovski Osy se odlično snašao na oštrim pravcima, bavarska krava je plesala i letela po putu kako joj je uši zavrtao, nije mu falilo ni snage, čitaj muda, ni znanja da odradi pegližon kad ustreba, suvereno i veselo je moj drugar gospodario sprskim putevima  :-*



Mladić Tomo ga je odvozio bez mane, veliki motor, još veće znanje i želja, kud Osy tu i on, vozili su kao jedan, mada smo se uspeli nas dvojica na momente otisnuti od gomile, pa udri po gasu i juriš u krivine  :shhh:



Evo Duleta, sa Excitinga 500 prešao na nekadašnjeg Galetovog Stroma 1000, lepo on too pegla, pažljivo i oštro, dodatno je lep motor još sa po nečim ulepšao i okitio, lepo sija i svetli po danu, a po noći kao sunce da je poneo sa sobom, širok je kao autobus sa koferima, ali i pored toga milina je gledati ga kako se provlači po krivinama, nije se još sasvim opustio, ali polako, ima čovek i smisla i znanja i srca za krivine a i druženje van puta  ;



Diletant koji više ukrašava nego vozi motor, a ima nade i za njega da nauči kako se živi  :)



Laza Kamikaza, hrkač bez premca, a tera skuter kao aždaja da ga juri, dušu mu vadi na svakom koraku, iz crvenog ne izlazi, ima veću potrošnju plodova štala i torova, pa čak i ladnih napitaka i kafa nego goriva. Ljudina i veseljak, iškolovan i neophodan za uživanje u svim pravcima, a tek kad mu padne šaka pravi motor, moraćemo i neku blokadu da mu stavimo  :smijeh:





Evo i Đontra Volte, Rvatine moje, Hrvoja, najviše me iznenadio koliko je uznapredovao sa stilom i vratolomijama od zadnje vožnje, opustio se dečko i peglao bez premca, nigde nije kasnio, čak smo ga onomad jedva stigli kad je u rep ušao KTM Advenčeru 1190 i sa Argusom kao u paru vozio, svaka čast na svemu  :gimme5:



A evo i najlepšeg motora na furki, Suki je lud načisto jer ga je vozio svuda kao da ima putne a ne enduro gume, odličan tandem su on i Afrika, tresao je po putu kao da poznaju rutu od rođenja, uvek u čelu sa najbržima , čitaj najluđima  :ooda: :shhh:


glažar


glažar

Ako treba pomoč BMW-jašima samo je treba reči dolazi i slovenska ekipa ,ili imam predlog ajde vi kod nas pa da vas ja malo provozam tu okolo  ,načičemo nešto i za SUKIJA i njegove kramparice :smijeh: :smijeh:

Saxi

Možemo mi kao trupa da gostujemo svuda, od Vardara pa do Triglava, tu oko kuće da budemo sa dragim prijateljima

zander

Ti mora da si inhalirao od tih vakcina za pticiji grip, pa gde je Honda najlepsi motor na furki???

Moj GSA je najlepsi

:buahaha: :buahaha: :buahaha:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Osy

Citat: zander  u Listopad 02, 2018, 17:01:18
Ti mora da si inhalirao od tih vakcina za pticiji grip, pa gde je Honda najlepsi motor na furki???

Moj GSA je najlepsi

:buahaha: :buahaha: :buahaha:
Neka si mu reko :buahaha:

Saxi

Vidi ova dva gabaritna mapetovca, koji naginju više ka napetovcima, kad ih napnem ima da progledaju

Suki

Citat: Saxi  u Listopad 02, 2018, 13:47:30

Divovski Osy se odlično snašao na oštrim pravcima, bavarska krava je plesala i letela po putu kako joj je uši zavrtao, nije mu falilo ni snage, čitaj muda, ni znanja da odradi pegližon kad ustreba, suvereno i veselo je moj drugar gospodario sprskim putevima  :-*


:smijeh: :smijeh:...Osy ovo isprintaj i okači na zid :ooda: jer da će ikad itko ovako što napisati ...neće :) :buahaha: :thumbup:

Saxi legenda :smijeh: :smijeh: :thumbup:
:moto2:

098 9232180

beli

 :smijeh: :thumbup: ... pokušavam nešto napisati da 'sjebem' ovu zajebanciju ali jednostavno nemam trenutno  dovoljno snage obzirom na težinu teksta .... u svakom slučaju  pridružujem se sličnim događanjima pa kad god i ako bili .... svaka čast ekipa  :ooda:
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Osy

Citat: Suki  u Listopad 02, 2018, 20:09:32
:smijeh: :smijeh:...Osy ovo isprintaj i okači na zid :ooda: jer da će ikad itko ovako što napisati ...neće :) :buahaha: :thumbup:

Saxi legenda :smijeh: :smijeh: :thumbup:
Da, to samo Saxi može napisati, moj prijatelj  :-*

Osy

Sad se izdao...kaže, njih troje jeli viršle, aka hrenovke, a mi ostali ko nas hebe :P Zato je Laza i zapomagao cijelim putem i skoro kolabiro... :samaranje: :smijeh:

agolac

Jedva čekam "pegliže" s Osyem otkad je kupio najsigurniju i najbolju pilu na svijetu. Osy, kad ćeš opet u naše krajeve?  Stromovi ti sad nisu ni do ničice. Ja se isto volim voziti dinamično i brzo :thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zander

Citat: agolac  u Listopad 03, 2018, 00:21:15
Jedva čekam "pegliže" s Osyem otkad je kupio najsigurniju i najbolju pilu na svijetu. Osy, kad ćeš opet u naše krajeve?  Stromovi ti sad nisu ni do ničice. Ja se isto volim voziti dinamično i brzo :thumbup:

Ne brini nista, moze on brzo da protera 15 20 krivina ... :smijeh:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Saxi

I kad su se lutajući reporteri sklonili sa puta, nastala je još veća ujdurma, umalo glavu izgubiti jer su okoni predeli fantastični, pa put vuče u ritmu drčnog pegližona, a šume, planine, poljane, brzaci, izvori, proplanci mame da ih se gleda i upija pogledom, ali kako nikada dovoljno adrenalisnke hemije za naša čudna stanja svesti, pojačali smo tempo i negde ispred Bajne Bašte, koja je zaista više nego bajna i sjajna varošica jer dobar deo Drine prolazi, ide tik uz nju, ruku pod ruku krivudaju i egzistiraju zajedno  zastao sam da pokušam i ja da opalim društvo a da nikoga ne boli 
Nisam bio uspešan u slikanju ni upola kao Pero i Zander, manijaci koji su stigli na začelju, mada su mili sekunde u pitanju što se tiče razlike, a pošto je put sa Tare krivudao i lelujao na dole, Laza je nenadmašno bio na prvom mestu  :)
Za petama mu je bio Hrvoje koji  se nije dao i odolevao je napadima Pera i Zandera. Naravno da Osyja nema, iz razloga što je zavrnuo gas, a za njim i Tomica i odoše oni dalje.









Pauza na pumpi, da se malo napoje grla i jahača i teladi, magaraca i mula koje smo jahali, dogovor da se uskoro napravi pauza i ovekovečimo pored kućice na desnoj obali reke Drine...