BMW image

Autor Danijel 23, Srpanj 27, 2017, 23:03:13

« natrag - naprijed »

tibertov

Zorro lakše malo, strefit će te herc [emoji14]

Osy

Ponti moj, crkva je davno prestala biti ono što bi trebala biti...svaki dan prije spavanja se pomolim sa dečkima, nosim križ oko vrata, ali u tu ustanovu ne idem i gadi mi se...pitanje je što će biti za par godina kada bakice poumru i kada klupe budu prazne. Ko će onda ići u crkvu? Pa pogledaj kakvi su svećenici...bahati majmuni koji se preseravaju sa skupim autima i jebu po kućama...to je ono žalosno...da ne pričam što jadni Franjo muku muči sa pedofilima u svojim redovima.
Svećenik, umjesto da pronađe način kako da nas pozove u svoje klupe, na Lukinoj pričesti me upisuje u svoj rokovnik jer kao dobiti ću neku kaznu...o jebemte robijo :smijeh: :huh: :thumbdown:
Eto to je moje mišljenje o Crkvi...

Ponti

Citat: tibertov  u Veljača 04, 2018, 13:14:25
Sto crkva uci protiv covjeka?

Ako ne ides nedjelju na misu da ces gorit u paklu.
Ako nisi ozenjen crkveno da Bog ne prizna tvoj brak.
Da je crkvu stvorio Isus pa stoga sve kaj cujes s oltara je apsolutna istina.
Da se ljude baca u trans s frekvencijom ponavljanja jednih te istih recenica pa ispada da smo svi mi borg (asimilacija).
Ako natezes floksana to je grijeh( znam jer kad sam se bio ispovjedao prije 100god pop me je to pitao)
Itd....mogao bih nabrajat do sutra.

Opet si pun neistina ...... kako onda Crkva naučava da će se pošteni musliman koji živi u skladu sa svojom vjerom spasiti, a taj nikada nije bio u Crkvi, a ne samo na nedjeljnoj misi? Ako ne ideš na ned misu, nećeš biti u paklu (odakle ti da ćeš goriti? Od Dantea?)
Vjenčanje je crkveni sakrement i naravno da ako nije u Crkvi sklopljen u crkvenim očima ne vrijedi. Bog nema što brak priznavati ili ne, jer da si pročitao evanđelja znao bi prispodobu o ženi koje se sedam puta udavala, ostajala 7 puta udovicom i pitanje čija li će ona biti žena u vječnosti. Pronađi što Isus kaže, pa će ti biti mnoge stvari o braku smislenije i jasnije.
Apsolutna istina nije sve što se čuje s oltara, odakle ti to? Dogma o nepogrešivosti Pape kaže kada Papa nastupa ex chatedra i to samo u pitanjima vjere i morala, onda je to nepogrešivo i konačno, ali samo za tvoju opću kulturu, Papa se još nikada nije pozvao na tu dogmu od donošenja dogme na 1. vat. koncilu i nastupao ex chatedra.
Kakav trans? To su budalaštine i ima veze sa Crkvom koliko i bingo nakon večernje mise.
Za floksana pročitaj encikliku Humanae vitae.


zorro

Citat: Ćoso  u Veljača 04, 2018, 13:38:54
...pa malo o pederima (hm...ili to već imamo po svim temama [emoji23])
Ja sam skoro dvije god. nosio kožne hlače kao tvoje..farmerke kroj ..to nema nikakve zaštite ..po zimi hladno..po ljeti vruće ..al su se meni sviđale ..i zbog toga sam jednom doživio ismijavanje i podjebavanje..al takve likove ne doživljavam uopće..sem ako su u mom društvu..ako jesu..dam im do znanja da tu ne pripadaju..ili se sam odmaknem od takvih
..prestao sam ih nositi jer su mi se smanjile  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: tibertov  u Veljača 04, 2018, 13:30:15
Crkva dobiva 300mil kn godisnje, a mozda i vise...Ne placa opce porez...ima jos obraza nakon svega ubirat milodar...jel to tebi normalno?

Nije istina da ne plaća porez, npr. na svako iznajmljivanje se plaća pdv, jer svaka biskupija ima više prostora koje daje u najam. Pravna osoba je određena biskupija i ako iznajmljuje 15 prostora po 20.000 Kn godišnje upada u pdv. Nema biskupije u RH koja ne plaća pdv na iznajmljivanje.
Ima još toga, ali da ne budem dosadan .... amen!

Osy

Citat: zorro  u Veljača 04, 2018, 13:38:27
Onda se čudimo što su djeca takva u školama..na ulici
Licemjerstvo..kontradiktornosti ..i na kraju Stereotipi o kojima se ovdje i počelo pričati (pa se otišlo na kraju u crkvu) ..a sve to vodi u snobizam.  :thumbdown:  :puke:

Hajmo nazad na stereotip i floskule o BMW- ili točnije vlasnicima GS-a ..sve je to ok dok je zajebancija ..ali kad pređe u ozbilju i kad se tiče nekih ljudi ovdje na forumu..onda moram stati u obranu ne samo tih ljudi..nego općenito ljudskih vrijednosti.
Slažem se u potpunosti sa Tonijem, Ćosom i Juricom ...
A sa Patkom (Stanetom) svojim dragim prijateljom ću oko svega popričati prvom prilikom u šumi kad stanemo u nekoj pripizdini ..sjednemo na kladu (ja s hlaćama iz Louisa) ..zapalimo cigaretu..popijem onu svoju vodu natočenu iz pipe i zamezim ono svoje pecivo sa užvoranom hrenovkom netom prije vožnje kupljeno u pekari za 3 kn.  :thumbup:

A tebi kolegstvo Fat bi također preporučio da ne sipaš stereotipe i ljepiš mi deklaracije "svađalice" ..a nisi se ni udostojio pročitati što sam napisao..jerbo da jesi..onda bi vidio da sam napisao isto što i Keko..kojem btw. potpisujem napisano.
Zar ja ne mogu napisati svoje mišljenje da me ti i slični odmah ne proglasite svađalicom  :thumbdown: ..a u biti sam na samom početku  išao na smirivanje situacije..pogotovo kod Patka koji je već nekoliko puta ovdje "pretjerao" ..a ja osobno ga znam ..i znam da je dobar čovjek..i još bolji off vozač  :)

Doživio sam osobno nekoliko puta da me se gleda s visine ..podsmijava mi se i pravi me se manje vrijednim zbog opreme koje sam u nekom trenutku nosio.

Mogao bi o tome i o sličnim stvarima roman napisati..al kog to briga  :bzvz: ..poanta i cilj svega mi je na samom početku bio da se ne ide prema bilo kojem čovjeku s predrasudama i đonom..samo zbog tih jebenih srtereotipa.
Nije snob onaj koji vozi GS-a i ima vrhunsku opremu i određeni brand koji navodno ide uz tog jebenog GS-a..snob je onaj koji misli da to moraju ili trebaju imati svi vlasnici GS-a koji drže do sebe ..ak pak nemaju..ne pita ih se uopće zašto..razlozi..ovo ono..nego odmah malj i u čelo..e to je snobizam  :thumbdown:

Da se nađem na nekakvoj vožnji s mojim kolegstvom Osy-em ..i da netko na takav način njemu pristupi ..ne iz zajebancije ..nego baš ono ozbiljno..Probao bi prvo verbalno..ak ne ide..bio bih u stanju sasut mu zube u grlo..
:bravo: Apsolutno te podržavam i potpisujem...a sa Patkom je najbolje uživo proćakulati :thumbup:

Ćoso

Ma upravo to ti i kažem...Ne kuže oni što te kožne hlače privlače [emoji6]

tibertov

A jel placa porez na dobit? A zasto bi to bilo ako iznajmljuje vise od 15 nekretnina.  Zasto ne bi se oporezovala odmah i prva iznajmljena nekretnina?

Sto cemo s novcima od milodara, plaćanja misa i pokopa?

Ponti

Citat: Osy  u Veljača 04, 2018, 13:42:02
Ponti moj, crkva je davno prestala biti ono što bi trebala biti...svaki dan prije spavanja se pomolim sa dečkima, nosim križ oko vrata, ali u tu ustanovu ne idem i gadi mi se...pitanje je što će biti za par godina kada bakice poumru i kada klupe budu prazne. Ko će onda ići u crkvu? Pa pogledaj kakvi su svećenici...bahati majmuni koji se preseravaju sa skupim autima i jebu po kućama...to je ono žalosno...da ne pričam što jadni Franjo muku muči sa pedofilima u svojim redovima.
Svećenik, umjesto da pronađe način kako da nas pozove u svoje klupe, na Lukinoj pričesti me upisuje u svoj rokovnik jer kao dobiti ću neku kaznu...o jebemte robijo :smijeh: :huh: :thumbdown:
Eto to je moje mišljenje o Crkvi...


Crkva je doživjela progone, komuniste, liberale, rimljane, barbare, ubijali su ju, zatirali i uvijek je preživjela.
Ne brini se ti tko će biti u Crkvi kada umuru ove bakice jer "niti vrata paklena neće je nadvladati".

Ne idem ja u Crkvu zbog svećenika, on je tu pijun na šahovskoj tabli.
I misliš da je tvoje mišljenje istina?  Da ja tako razmišljam, ne bih nikada djecu vodio na pričest ili vjeronauk. Ne budi licemjeran, ispiši djecu s vjeronauka i ne daj im na krizmu.

tibertov

Puno ljudi bi to i napravilo, međutim strah od toga kaj ce drugi ljudi reci je jaci od želje za slobodom...ipak je taj strah kroz stotine godina usađivan u ljude, strah od Boga preko crkve. Ali kad se oslobodis onda tek saznas da je to sve jedna velika laž.

Ajte sad bok, odoh kidat snjeg. [emoji6]

Ponti

Citat: tibertov  u Veljača 04, 2018, 13:51:05
A jel placa porez na dobit? A zasto bi to bilo ako iznajmljuje vise od 15 nekretnina.  Zasto ne bi se oporezovala odmah i prva iznajmljena nekretnina?

Sto cemo s novcima od milodara, plaćanja misa i pokopa?

Čitaj malo smislenije moje riječi.
Nije više od 15 nekretnina, to sam naveo bzvz. Može i jedna nekretnina ako se pređe prag od 300.000 kn za ulazak u pdv. Sve vrijedi kao i za tebe da iznajmljuješ nekretninu ili nekretnine, nema popusta ništa i plaća se porez na dobit od toga, mislim da je 15% na iznajmljivanje nekretnina i da je konačan. Komunalna naknada se plaća na sve nekretnine u vlasništvu osim na crkve (zgrade).

Milodari, mise, pokopi ne spadaju pod nikakve poreze po vatikasnkim ugovorima, a to se nije oporezivalo ni za vrijeme najcrnjeg komunizma u Yu.
Jel ona što prosi na trgu i daš joj 10 kn plaća porez?
Na milodare se nigdje u svijetu ne plaća porez, isto vrijedi i za ulične zabavljače i svirače.

zorro

Ponti..hajmo ostavit temu o crkvi po strani..jerbo..i ti sam znaš..a isto tako i mi..da nam milioni tvojih postova neće promjeniti naše mišljenje o istoj..a niti naša lupetanja neće promjeniti tvoj stav.  ;)
Hajmo se PROBATI usuglasiti oko jedne stvari..oko koje je u biti i počela ova rasprava.

Misliš li ti isto kao i moj drug Patak ..da npr. naš Osy ili bilo tko drugi..nisu ni trebali  kupiti GS-a (za kojeg su dali preko 10 t. € ) ako sad ne mogu biti u svim tim stereitipima obleke ..gađgeta ..servisiranja itd.  i što već spada u sam taj stereotip
Dali se njih treba ismijavati..potcjenjivati ..na kraj krajeva reći da nisu uopće trebali kupiti takav motor ako nemaju i ne mogu priuštiti sve nabrojano  :huh:

eto..samo toliko  :beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: zorro  u Veljača 04, 2018, 14:14:54
Ponti..hajmo ostavit temu o crkvi po strani..jerbo..i ti sam znaš..a isto tako i mi..da nam milioni tvojih postova neće promjeniti naše mišljenje o istoj..a niti naša lupetanja neće promjeniti tvoj stav.  ;)
Hajmo se PROBATI usuglasiti oko jedne stvari..oko koje je u biti i počela ova rasprava.

Misliš li ti isto kao i moj drug Patak ..da npr. naš Osy ili bilo tko drugi..nisu ni trebali  kupiti GS-a (za kojeg su dali preko 10 t. € ) ako sad ne mogu biti u svim tim stereitipima obleke ..gađgeta ..servisiranja itd.  i što već spada u sam taj stereotip
Dali se njih treba ismijavati..potcjenjivati ..na kraj krajeva reći da nisu uopće trebali kupiti takav motor ako nemaju i ne mogu priuštiti sve nabrojano  :huh:

eto..samo toliko  :beer:

Boli me kiki kako je tko obučen, što nosi, što vozi i gdje servisira ljubimca. Ako je netko sretan sa tomosom, neka je svaka mu čast i ja sam sretan zbog njegove sreće.

Doduše, meni nije jasno zašto je Osy kupio gs-a, ali to nema veze s ovom o čemu pričamo, nego čisto o estetici... bio mi je puuuuno ljepši na klv-u. Sa gs-om se utopio u neku bezličnu masu, a onako je bio uočljiv, kao Leonardo di Caprio u Titanicu na pramcu kada drži onaj komad da ne padne. :smijeh: :smijeh:

Ma, neka ga je kupio, neka gušta, neka nosi odijelo iz Lidla i patike s pijace ... tko sam ja da mu ili bilo kome drugom nešto kažem kada definitivno nitko nije napravio više km na motoru od mene u kratkim hlačama i šlapama  :)

Ovo sada nema veze s Osyjem ..... ne podcjenjujem nikoga u životu. Imali ili nemali za mene su ljudi isti. Vjerujem da me toliko poznaš, znaš da ne vodim računa o tome i ne cijenim ljude po lovi.
Dijelim ljude samo na dvije vrste: čovjek i nečovjek.

zorro

..to je to  :klanjase: ..nema više rič za nadodat  :-*

(ostaje mi još samo razgovor s Patkom  :smijeh: )
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: