Ručica gasa zapinje te se ne vraća

Autor Saxi, Svibanj 22, 2018, 13:01:04

« natrag - naprijed »

Saxi

Nije to BMW Bobane
Rasturio dalje sta sam mogao, majko moja ko će to da sklopi sada
Elem sajle rade odlicno kad sam ih dole otkacio, ali sam kvar nasao tj problem, gornja sajla vuče onaj donji sklop bliži motoru i on baš zapinje kad kreće sa nule što se vidi i na filmu, dajte savete kako da rešim ovaj problem moliću lepo kad podignem filmic biće sve jasno, samo I to da sredim I eto me ponovo

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


fatboy



zorro

Citat: Saxi  u Svibanj 24, 2018, 11:06:48
Evo i filmica https://drive.google.com/file/d/1zYbtpf1SoqIeYfSVpOaqrnZTIFzq5w-x/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1E9vkE7pRL5kHWhuHzKbVXyrjgfRFrQYf/view?usp=drivesdk


Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka
..a jebat ga sad..kad si sve poskidao..rastavi sad i taj sistem..pazi na opruge.. pa kak bu,..nemoš ništ sjebat više no što je sad sjebano  :)
..A esi gledao da ti sam leptir koji je u tijelu ..ne zapinje negdje za stijenku  :huh: (ako ga ne vidiš od gornjeg leptira,..skini gornji
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Koliko vidim tebi šteka osovina primarnih leptira.

Skini dolje kućište filtera zraka i onda ćeš moći vidjeti u usis (rukom zakreneš sekundarne leptire) i primarne leptire koji kod tebe štekaju.

Ako nema ništa vidljivo onda bi trebalo rastaviti cijeli trottle body i očistiti ga.

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

Vinko

Možda su se vijci koji drže leptir na osovini odvili pa leptir zapinje u throttle bodyu....
Ili možda da ova matica koja drži napinjač opruge na samoj osovini je odpuštena (to bilo cca 13 ključ)....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....


Saxi

Popustio sam šraf opruge ali se ništa ne dešava, popuštao sam i ovaj ler gas i opet ništa, a ne znam kako da skinem donju palstiku-kućište filtera zraka i ovaj trottle body, a akako stvari stoje videću da sve sklopim i oteram u servis koji je na 150km od Beograda jer mi drugar tek iduće nedelje dolaz sa puta po Italiji  :'(

bajki

Moraš otpustiti obujmicu usisa zraka i od prednjeg cilindra da bi mogao skinuti kućište filtera zraka (uz odspajanje crijeva i senzora sa kućišta filtera). Tektada možeš skinuti trottle body.


zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

fatboy

Citat: zander  u Svibanj 24, 2018, 11:29:34
Hvala Fat....imam VIP tretman i obe ustanove...

:smijeh: :smijeh: :smijeh: ma to sam ja stavio da malo trznem Saxija, ali vidim da ne grize mamac...a ja mu ponudio riješenje - neka kupi BMW... :-\

iviccaa

Saxi nemoj sad sastavljati nista, cekaj da se jos netko javi (agolac?), ali ja bi rastavio
do kraja i odnio samo throttle body u servis.
Bezveze da se mucis sastavljati, a oni ce opet rastavljati i sastavljati (i to sve naravno naplatiti).

ja bi poslusao bajkia.  :thumbup:

zorro

Skini senzor s druge strane..osovina ide i u njega..možda u njemu zapinje
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Ako ćeš kojim slučajem sam rastavljati trottle body i čistiti ga, NIKAKO TO NEMOJ RADITI BEZ MANUALA, jer postoje neki vijci koji se nesmiju dirati i neki vijci koji se trebaju izmjeriti u kojem su položaju.