Veliki kraj sezone 2018

Autor jures, Listopad 08, 2018, 19:16:19

« natrag - naprijed »

keko

Citat: Špoki  u Listopad 10, 2018, 10:12:48
Što ti oš :samaranje:, čovjek vozi i zna valjda što mu je na somari, kog ću pitati ako ne njega  :) jebga, malo sam ga sad ispreskako, ali dam kosu Osyu :smijeh: ako ovo nije nešto što bi ga netko htio pitati :ooda:
Nemaš ti dovoljno kose za Osy-ja  :tongue:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Bagy

Citat: jures  u Listopad 10, 2018, 08:36:47
Jest velika razlika, motor još vodljivi, pružan, zaista kao da je drugi motor. Ne zezam.

Ne da se  Juresu više tipkati - motor k'o motor, ide!  :smijeh:


A nekad (2014 g) je Jures puno više pisao i dijelio svoje oduševljenje novim V-Stromekom:

"Eto otvaram temu, nadam se da se pridruži uskoro još ko.

Na kratko: uspilo im je!
Novi DL-1000 V-Strom je fantazija za vožnju, lagan, okretan, a nudi to što stromari volimo, odličnu vožnju več od 2000rpm, koja se probudi ko lav u višim rpm. Uopče ne treba stavljati motor u velike rpm, ja ga vozim od 2000 do 4500, sasvim dovoljno. Da bih morao opisati rječima - kao da sam iz dl650 prve serije sjednio na manji motor, a odjednom sjedim više.

Veliki plusovi:
- okretnost, handlong
- puno uži dio sjedala od jaja do tanka, zaista osječaš motor bolje
- puno bolja zaštita za koljena (noge se zbog užjeg dila bolje sakriju za tank)
- gadgeti - gear indicator, temperatura, traction, trip kompjuter....
- zvuk motora....sasvim nešto novo
- kočnice - boga mi prve su bolje od svih stroma do sada, a čak bi ih dao i pred brembo! I u dvima testovima na Youtub je to izpostavio! Dal je to zbog novih materiala ili zbog ratia težine ne znam, in ne želim znati, kočnice kočijo ludo! A ima moj testni več 8800km (ne 4000 :) )
- mislili su na sovozača, i to vrlo. Više prostora za noge, več prostora do kofera i bolje razmjere višina vozač/sovozač
- quick detach sistem za stranske kofere - i ako imaš original ili Givi PL3105 kad ne trebaš skineš i tregere (glej sliku - osnovni nosači su na motoru sada)
- prva centralna luč, puno bolja od obih dvije starijih
- flip switch za duge luči, sa kazačem samo flipneš - kao prije flash ali u drugo stran sada
- prijazniji dio oko akomulatora, ništa nije zabasano više u male prostore
- zaštita prvih amortizera, svi znamo da ih je težko čistiti, mala malenkost a bitna
- hidravlička sklopka, mekana i prime baš na kraju (iztegnute ročke), treba malo vremena da se navikneš ali kad osvojiš treba ti 1cm hoda za brzo šaltanje

Sama vožnja je zaista fantazija i jedva čekam da idem na otvorene ovinke - magistralu i alpe.

Minus:
- neki djeli izgrade, jebi ga jeftin japanac, jeftina plastika, ali boli te k....
- to je osobna stvar ali za mene puno preslaba vjetrna zaštita, Givi sredio to
- u ovom stisnutom djelu za koljena su sada noge na tanku, to znači hlad u ova doba i naravno mogučnost za ogrebljenje boje. Mislim da baš zato Suzuki nudi naljepnice za tank - ja ih imama su transparentne i zaista su potrebne
- plastični nosač tražnjeg kofera, ne mogu zamislitiu da imaš težak kofer i da se još sovozač oprime....Givi SR3105 sredjujeo to sa dodatnim nosačem - preporučujem.
- kao uvijek BW501/502 su kod 8800km za zamjenu
- suzuki u grand adventure nudi original kofere - neupotrebljivo (24+27L stranski i 35L tražnji) za cjenu 900€....wtf?

inače nema kakvih kapitalnih stvari koje bi odvrnula od motora. Motor kao najeftiniji u klasi sigurno nudi najviše.

Moj je primio dodatno uz nešto original opreme
- grijanje ruka Oxford
- Givi vizir
- Givi stranske nosače
- Givi centralni štender
- Givi zadnju platu i nosač
- Givi dodatak za tačku (za pjesak ili zemlju)
- a Kappa TRK komplet je od prije

Sad je sledeči korak vjerovatno Metzeler Tourance Next

Više sljedi uz vožnju..."

Ovo je kraći dio, a bilo je "tamo" još više teksta i slika - ma svega! I bilo je stvarno gušt čitati - prava recenzija tada novog Stroma!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

zorro

..ima čovjek neugodna iskustva sa srednjaka ( :finger:) sav mu trud bio uzalud  ..pa sad puše i na hladno :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

jures

ovaj opis je za crvenog 2014, ovaj bijeli model 2018 je sasvim drugi motor. A i bjelog sam stavio tu negdje - opis

P.S. Ovaj blatnik je dodatni Puig, nije strom puknuo :)

https://puig.tv/en/tuning-motos/mudguards/rear-fenders?bike=9642
Bio lud, i prodao Stroma

zorro

Citat: jures  u Listopad 10, 2018, 12:00:57
ovaj opis je za crvenog 2014, ovaj bijeli model 2018 je sasvim drugi motor. A i bjelog sam stavio tu negdje - opis

P.S. Ovaj blatnik je dodatni Puig, nije strom puknuo :)

https://puig.tv/en/tuning-motos/mudguards/rear-fenders?bike=9642
Mislio je na štitnik lanca kojeg si spojio vezicama..kao ti je puknuo  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Špoki

lako za štitnik lanca :bzvz:, što je s ostalom opremom, maglenke,Leo :misli:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

jures

Citat: zorro  u Listopad 10, 2018, 12:51:01
Mislio je na štitnik lanca kojeg si spojio vezicama..kao ti je puknuo  :huh:
Pa to je to iz linka covjece

Bio lud, i prodao Stroma

jures

Citat: Špoki  u Listopad 10, 2018, 12:55:25
lako za štitnik lanca :bzvz:, što je s ostalom opremom, maglenke,Leo :misli:
gore su i rade, Leo je dosao sa crvenog na bjelog
Bio lud, i prodao Stroma

Špoki

Znači Leo je prešao s magarca na konja :thumbup:, a maglenke su najbolje kad rade :ooda: :smijeh:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

glažar

Citat: jures  u Listopad 10, 2018, 09:51:51
Glažar imao je servis, trebaju mu nove cijevi za bosch pumpu, sledeči put ide sa mnom.

Da bio plan  :ooda:  ali se desilo da je morao sam  :shhh: ali čemo ponovit mi je obečao  :ooda: :ooda:

Osy

Citat: glažar  u Listopad 10, 2018, 13:19:56
Da bio plan  :ooda:  ali se desilo da je morao sam  :shhh: ali čemo ponovit mi je obečao  :ooda: :ooda:
:thumbup:

jures

Citat: glažar  u Listopad 10, 2018, 13:19:56
Da bio plan  :ooda:  ali se desilo da je morao sam  :shhh: ali čemo ponovit mi je obečao  :ooda: :ooda:
neko mora da fotografira jebote
Bio lud, i prodao Stroma