Putevima bratstva i jedinstva ili ti 'pegližon' tura po Srbiji

Autor Saxi, Rujan 25, 2018, 15:17:14

« natrag - naprijed »

Saxi

Citat: Bobi  u Rujan 29, 2018, 15:39:10
Veliki pozdrav Nenadu i Sandri
Bas smo te pominjali prekljuce tj Nenad te se setio baš i evocirao uspomene

Suki

:moto2:

098 9232180

Osy


Špoki

Ma što gotovo :ebudale:, tek se raspisao,sad nadolazi inspiracija :smijeh: :ooda:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Saxi

Vikend ovaj babysitujem, pisanje sutra nastavljam, ili malo sutra

Osy

Citat: Saxi  u Rujan 30, 2018, 12:59:53
Vikend ovaj babysitujem, pisanje sutra nastavljam, ili malo sutra
I šta sad da napišem...nabijem te...biti ćemo sumnjivi :) ;) :smijeh:

keko

Citat: Osy  u Rujan 30, 2018, 13:09:09
I šta sad da napišem...nabijem te...biti ćemo sumnjivi :) ;) :smijeh:
Nema tu više nikakve sumnje  :smijeh:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

bajki

Saxi odličan izvještaj! :bravo: :bravo:
Sad mi je još više žao što se nisam mogao pridružiti! :'( :'(

ARGUS

Pošto sam od sada član čopora mogu da komentarišem skribomaniju mog drugara Saxija.
Ovo druženje beše stvarno neobično dobro, ali ga on učini i opisa još zanimljivijim. Obzirom na poreklo učesnika mi smo u stvari bili "medjunarodni" skup na kome su svi imali legitimno pravo da se zajebavaju i sprdaju na račun ostalih bez ljutnje i vredjanja. Drago mi je bilo što sam upoznao stvarno kvalitetne ljude mada uz taj pridev većini može da se prišije i kvalitetne budale u najpozitivnijem smislu. Već se nazire kraj sezone što ne znači da se druženje i zajebancija neće nastaviti istim tempom, samo će konji spavati zimski san.

Citat: Bobi  u Rujan 29, 2018, 15:39:10
Veliki pozdrav Nenadu i Sandri

Hvala VELIKI prijatelju, u svakom značenju te reči!  :gimme5:
Pozdrav tebi i lipotici bez koje ne bi bio to što jesi.

Da li je moguće da ja ne umem da nadjem prijatelja koji ne vozo BMW???  :belj:

E sad neću ni kako ja hoću!

zander

E sad necu ni kako ja hocu.....sjajnoooo!!!!!

Cuveni srpski inat ...setih se da smo ucili nase drage slavonce kako srbin kaze NECU......

JES OCU BOLI ME KU###!!!!!
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Osy

Citat: zander  u Listopad 02, 2018, 10:30:04
E sad necu ni kako ja hocu.....sjajnoooo!!!!!

Cuveni srpski inat ...setih se da smo ucili nase drage slavonce kako srbin kaze NECU......

JES OCU BOLI ME KU###!!!!!
:buahaha: :thumbup:

Saxi

I dok smo se družili sa veselom menažerijom, potajno posmatrajući šta bi se od ovoga slatko zavrtelo na ringišpilu, čitaj ražnju, a neki kroz čašicu jutarnje rakijice dolazili sebi, ostatak ekipe pod vođstvom Zandera je osvojio Mećavnik, ili ti Drvengrad (po švabski Kustendorf). Oživljavanjem starih kuća, prenetih iz okolnih mesta, arhitekta i tvorac ideje o savršenom životu van svakodnevnice, Emir Kusturica je napravio grad u selu, koji egzistira sam za sebe i pleni svojom autentičnošću, to mu dođe kao etno selo u Mokroj Gori, ujedno i mesto odakle puca lep pogled na celu kotlinu, a gde se može natenane, u miru i tišini preirode posrkati fina turska kaHva  :kava:

U obliku pravougaonika se nalazi ovo remek delo moderne arhitekture spojeno sa tradicijom i običajima predaka sa ovih prostora, brvare su izgrađene od drveta, prenošene su sa susednih lokacija, a neke su donošene i iz Republike Srpske. Ulice su popločane drvenom kockom i sečenim drenim železničkim pragovima, jer se nadomak ovog bajnog mestašca kao iz mašte nalazi uzvišenje, gde je smeštena stanica Jatari koja egzistira u sklopu Šarganske osmice, starinskog vozića koji se vrti po okolnim planinama, ko ima vremena vredi uzeti kartu i lepo potrošiti oko 2 sata na raznim mestima gde vozi Šarganska osmica, mi nismo imali vremena i za taj hepening jer je trebalo stići u ovom danu kućama, a Tomina je bila najdalja :)



A evo i vesele bamde bajkera koja kako je ušla momentalno su se ljudi razbežali na sve strane znajući sa kakvim tu zajebanim likovima imaju posla, Zander je galamio, Osy je kao pojava dovoljan da bežiš, Pero se oblizivao na tufahije i džaba što je Hrvoje kao maneken, niko ga primetio nije od ovih ostalih alamana  :smijeh:



Ovo je pogled iz glavne ulice na crkvu brvnaru posvećenu Svetom Savi, građene su po uzoru na stare ruske crkve i mnogo to lepše izgleda ali su rezerve kofeina i alkohola bile na kritičnom minimumu pa su proleteli selom kao da ih neko juri  :)





Ima zavijutaka, sokaka, eno i starog Škodilaka a ima tu još puno interesantne starudije za sve ljubitelje vintage-a  :ooda:



A evo i terase odakle puca pogled na kotlinu i okoliš šumoviti...



A evo i turske kafe u srpskim krajevima, jebi ga nekih se navika nikad nismo otresli, u srednjem veku smo bili 500 godina pod Turcima, otuda nam i crna kafa i crne kose, jer su inače ljudi sa ovih prostora kao i svi stari Sloveni bleđe puti i plave kose, ali su se ovi Turci baš izjarcali i iskakali i svoj genetski materijal usipali gde su stigli.







A evo i ulice nekadšanjeg velikog argentinskog fudbalskog asa a sada kupler i skandal majstora Maradone  :thumbup:



A za ljubitelje istočno nemačkih auta tj Trabanta, evo jednog posebno produženog i našminkanog. Moj ćale je vozio Wartburga i želja mu je bila da 90-ih kupi jednog Trabanta, ubrzo su prestali da se prave i nikad mu se ta želja nije ispunila, ali jeste meni moja, da kasnije kad završim studije i postanem svoj čovek, kupim motor i počnem da putujem... dok jednom ne smrkne, drugom ne svane, sve je to život  :shhh: ;)



Bobi


Saxi

I dok se grupa spremala za derneke, Argus, Sandra i ja smo u ovom malom mestašcu pokušali da pojedemo nešto snogu, ja sam poželeo komplet lepinju, šapnuo Sandri želju a ona ulete u jedan mali skormni od još 3 skromnija dućana da nešto za u kljun zgotovi, kad kuku lele, nedelja je dan, kad se ne rade nabavke u Mokroj Gori i jedino pto su imali je 6 viršli, bez lepinje, ali uzeli smo hleba, izdubili, malo senfa, još više mašte i trpaj u usta, treba snage do sledećeg mesta za slikanje i kafane za klopanje, jer želja i predela je sve više a vremena sve manje  :huh: E još sam imao peh da prilikom izlaska iz radnje i taktičkog pregrupisavanja u kafić preko gde je Argus poželeo da utoli žeđ pivdžanom, prođe neki bajker i mahne nam, i mi njemu i u trenu iz ruke kojom nisam mahao nekim čudom ispade viršla na asfalt, u prašinu, i tu srce moje ode na dva dela  :buahaha: Kako god, onako tužan i ucveljen, Argus kao drugarčina grli pivdžana, kafana se trese od smeha jer smo pokušali viršlu da reanimiramo, ali se prilikom doskoka fino u svašta uvaljala, tako da jebo viršle, idemo dalje  :moto2:
Argus odlazi za Višegrad u potrazi za novim izazovima, a ja idem po bratiju jer valja opeglati divne krivine i izdići se iz Mokre Gore do Kremne, pa odatle se uspeti do Tare, pa spust do Bajine Bašte i lagano uz Drinu dalje do Debelog i masnog brda  ;)
Upadam i na revers vadim razbojnike, svi u sedla i pokret dalje, telefon zvoni, Argus javlja da je u Višegradu na samo 20ak kilometara od nas FISH FEST, takmičenje u pravljenju riblje čorbe, biće i degustacije, i ja tu pokušavam da zaustavim kolonu koja uteče, tako da nek sada žale što pobegoše u pogrešnom i manje ukusnom pravcu  :shhh:
U Kremnima prepoznaju mesto koje su opustošili za pivo gde Zander i Pero vraćaju ambalažu, i gde koristimo priliku da se popnemo na voz iz snova koji kao spomenik stoji tu nepomično, a nas može odvesti dalje gde god poželimo  :-*

Pucam ja na njih iz objektiva :)



Pucaju oni na mene  :P Podelili smo se pola tamo, pola vamo, okupirali Kremna, kao da ćemo aračkinje baračkinje da igramo  :P



Bilo je tu i pokušaja da se odigra jedno kolo srpsko, jes da korake niko ne zna, al ko mari, uživali su i oni koji igraju a još više nemi i zabezeknuti posmatrači  :buahaha: a najbitnije da su svi u narodnim nošnjama, bajkerskim naravno bili, čizme i protektori pa se niko nije mogao povrediti  :)



Um caruje snaga klade valja, ukrcavanje uspelo, i u ovoj akciji složni kao da se znamo čitav život  :gimme5:
Samo Dr Tomo mora da se separatiše i igra žmurke, sakrio se čovek iza dimnjaka i ne ispušta ga iz ruku, kao da mu ga je tata kupio još kad je mali bio  :P



Zamolili smo slučajne prolaznike da nas ovekoveče kako valja i dolikuje i to je to, sad krećemo da krivinarimo i damo sve od sebe da nas niko u tome ne zaustavi, uspori i kazne ne podeli  :gimme5:



zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED