Uslikan kamerom radi brze voznje van HR

Autor JZ, Kolovoz 02, 2017, 09:10:10

« natrag - naprijed »

Ponti

Citat: sasaa  u Veljača 28, 2018, 08:05:21
Pa ne bi se slozio s time.

Neka ti HR ne uruce globu par puta... pa predji granicu i vidi sta se desava. (na Plesu ili ti zracnoj luci Franjo Tudjman, ce ti barba na kontroli putovnica rec da ides platit sta moras).

Za prometne prekršaje nema šanse da ti pravi probleme na granici, može zbog neprimanja kazne - pošte, jer se sumnja u neprijavljeno prebivalište. Ali te ne može natjerati da nešto platiš iz domene prometnih prekršaja. Ako ne platiš prometnu kaznu ne možeš registrirati auto.
To na aerodromu ako ti se i dogodilo, to je bio samo "savjet" graničnog policajca, nikako naredba ili neki uvjet za prelazak granice.

Ponti

Citat: Mrki  u Veljača 28, 2018, 08:03:44
Pa ti je uručen onda na licu mjesta, tj. uzmu ti vozačku dok ne platiš..

To se ni u Bosni ne događa :smijeh:

Mrki

Citat: Ponti  u Veljača 28, 2018, 08:30:58
To se ni u Bosni ne događa :smijeh:
Događa, događa.. čuo od par ljudi da su plaćali..

Ponti

Citat: Mrki  u Veljača 28, 2018, 08:34:01
Događa, događa.. čuo od par ljudi da su plaćali..

Na granici, na kućici?

Mrki

Citat: Ponti  u Veljača 28, 2018, 08:34:41
Na granici, na kućici?
Da, i nemoš izaći iz zemlje dok ne platiš, moraš se vratiti u grad i platiti u pošti i tek kada pokažeš potvrdu dobiješ dokumente..

sasaa

Citat: Ponti  u Veljača 28, 2018, 08:30:23
Za prometne prekršaje nema šanse da ti pravi probleme na granici, može zbog neprimanja kazne - pošte, jer se sumnja u neprijavljeno prebivalište. Ali te ne može natjerati da nešto platiš iz domene prometnih prekršaja. Ako ne platiš prometnu kaznu ne možeš registrirati auto.
To na aerodromu ako ti se i dogodilo, to je bio samo "savjet" graničnog policajca, nikako naredba ili neki uvjet za prelazak granice.

Nemoj platit austrijsku kad dodje... pa iduci put kad ides preko grane.. pa nam tipkaj dok cekas za prec granicu  :ooda:  Ili reci Austrijancu da si procitao u Jutarnjem listu
Po njihovom zakonu, vlasnik vozila je odgovoran za vozilo... tako da ona prica "ne znam tko je vozio" ne drzi bas vodu.

Sta se tice ovog za nasu granicu - cinjenica je da ces probleme imat... i sad se stavi u situaciju, ides na posao i tamo te drka pandur.. i npr propustis let.. pa eto novih problema.

Slikalo te, napravio si prekrsaj... plati i vozi dalje - moje misljenje. Kad tad ce doc na naplatu, a onda mozes samo imat vise problema, i platit nekakve zaostatke i sudske troskove.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Ponti

Citat: Mrki  u Veljača 28, 2018, 08:36:00
Da, i nemoš izaći iz zemlje dok ne platiš, moraš se vratiti u grad i platiti u pošti i tek kada pokažeš potvrdu dobiješ dokumente..

I šta ako nemaš novaca, jesi doživotno u Bosni?

tibertov


Mrki

Citat: Ponti  u Veljača 28, 2018, 08:39:16
I šta ako nemaš novaca, jesi doživotno u Bosni?
E neznam, tako sam čuo za granicu..
Iz osobnog iskustva mi se dogodilo da su me jednom izvukli iz kolone na cesti i provjeravali, ja pitao jel sve uredu, kaže provjeravamo dali imate kazni sa stacionarnih kamera da vam nisu naplaćene.. sva sreća pa nisam imao ništa..

A što se tiče toga dali imaš novaca po zakonu svake zemlje ima cifra koju bi ti trebao imati kod sebe da bi mogao preći granicu.. samo to što nitko ne kontrolira..
Ustvari kontroliraju naši, kada se netko tko ide na kupanje iz Bosne u Hrvatsku zamjeri policajcu, ovaj samo pita jel imaš 100e na sebi (ako ih je 4 u autu onda 400) i ako nemaš ima te pravo ne pustiti.. :)

Ponti

Citat: sasaa  u Veljača 28, 2018, 08:38:14
Nemoj platit austrijsku kad dodje... pa iduci put kad ides preko grane.. pa nam tipkaj dok cekas za prec granicu  :ooda:  Ili reci Austrijancu da si procitao u Jutarnjem listu
Po njihovom zakonu, vlasnik vozila je odgovoran za vozilo... tako da ona prica "ne znam tko je vozio" ne drzi bas vodu.

Sta se tice ovog za nasu granicu - cinjenica je da ces probleme imat... i sad se stavi u situaciju, ides na posao i tamo te drka pandur.. i npr propustis let.. pa eto novih problema.

Slikalo te, napravio si prekrsaj... plati i vozi dalje - moje misljenje. Kad tad ce doc na naplatu, a onda mozes samo imat vise problema, i platit nekakve zaostatke i sudske troskove.

A čuj, mene je slikalo po Italiji najviše puta, par puta u Njemačkoj i Nizozemskoj i nikada mi ništa nije došlo, tako se nisam susretao s tim problemom. Čak sam dobio i par kazni za krivo parkiranje ili za prekoračenje vremena na parkingu, onako ostave kaznu ispod brisača. Naravno da nisam platio. U Austriju rijetko idem, ali znam da su tamo žandari jedni od opasnijih u Europi, najgora je Švicarska, malo ozbiljniji prekrašaj tamo je 1000CHF.
Uglavnom, zato treba ići u Albaniju, Grčku, Tursku, tamo je sve stvar dogovora ..... jeftinog dogovora :)

Ponti

Citat: Mrki  u Veljača 28, 2018, 08:44:21
E neznam, tako sam čuo za granicu..
Iz osobnog iskustva mi se dogodilo da su me jednom izvukli iz kolone na cesti i provjeravali, ja pitao jel sve uredu, kaže provjeravamo dali imate kazni sa stacionarnih kamera da vam nisu naplaćene.. sva sreća pa nisam imao ništa..

A što se tiče toga dali imaš novaca po zakonu svake zemlje ima cifra koju bi ti trebao imati kod sebe da bi mogao preći granicu.. samo to što nitko ne kontrolira..
Ustvari kontroliraju naši, kada se netko tko ide na kupanje iz Bosne u Hrvatsku zamjeri policajcu, ovaj samo pita jel imaš 100e na sebi (ako ih je 4 u autu onda 400) i ako nemaš ima te pravo ne pustiti.. :)

To za novce može tražiti na ulasku, na izlasku si sve potrošio  :)   

Mrki

Citat: Ponti  u Veljača 28, 2018, 08:45:56
A čuj, mene je slikalo po Italiji najviše puta, par puta u Njemačkoj i Nizozemskoj i nikada mi ništa nije došlo, tako se nisam susretao s tim problemom. Čak sam dobio i par kazni za krivo parkiranje ili za prekoračenje vremena na parkingu, onako ostave kaznu ispod brisača. Naravno da nisam platio. U Austriju rijetko idem, ali znam da su tamo žandari jedni od opasnijih u Europi, najgora je Švicarska, malo ozbiljniji prekrašaj tamo je 1000CHF.
Uglavnom, zato treba ići u Albaniju, Grčku, Tursku, tamo je sve stvar dogovora ..... jeftinog dogovora :)
To zato što je kulturan narod pa očekuje da ćeš sam platiti..
Nisu to naši lihvari.. naši se naplate i vani..
Prijateljima koji žive u Švicarskoj je došla kazna od Osječkog Elektromodula za parkiranje.. i to preko švicarskog  odvjetničkog ureda, nema da neplatiš.. i na kraju od 70kn završilo na 200 franaka.. :)

tibertov

Citat: Mrki  u Veljača 28, 2018, 08:51:43
Prijateljima koji žive u Švicarskoj je došla kazna od Osječkog Elektromodula za parkiranje.. i to preko švicarskog  odvjetničkog ureda, nema da neplatiš.. i na kraju od 70kn završilo na 200 franaka.. :)

tako se to radi i kod nas

Ponti

Citat: Mrki  u Veljača 28, 2018, 08:51:43
To zato što je kulturan narod pa očekuje da ćeš sam platiti..
Nisu to naši lihvari.. naši se naplate i vani..
Prijateljima koji žive u Švicarskoj je došla kazna od Osječkog Elektromodula za parkiranje.. i to preko švicarskog  odvjetničkog ureda, nema da neplatiš.. i na kraju od 70kn završilo na 200 franaka.. :)

Trebao si ti s tom kaznom otići u Elektromodul i tražiti poništenje kazne. Jednu kaznu godišnje opraštaju. Skoro svake godine mi se to dogodi, ajde nije zadnjih, ali prije svake, svake. Platim sat vremena parking, ostanem tri sata i naravno dočeka me čitaba ispod brisača. Onda lijepo u firmu i zamolim da mi se kazna stornira, ovi odmah ako je prva ove godine, može. Ista stvar je u Karlovcu i tamo sam to uspješno rješavao par puta. U Zagrebu pazim, nije za igrati se s mafijom :smijeh:

fatboy

Citat: sasaa  u Veljača 28, 2018, 01:00:47
I sta kad opet dodjes u tu zemlju.... policajac provuce putovnicu i onda sta se desava ?

Počneš lagano pjevušit, da je bilo lijepo dok je trajalo... :-\