V-Strom susreti - Bugarska 2018.

Autor bajki, Kolovoz 04, 2017, 10:34:04

« natrag - naprijed »

keko

Citat: cisco  u Veljača 11, 2018, 19:26:31
pa maturu piše on ne ti... ;)
Ma razumijem ga, to je stres za cijelu obitelj, to je zadnjih godina postalo prestrašno  :huh:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zare

Citat: keko  u Veljača 11, 2018, 20:17:51
Ma razumijem ga, to je stres za cijelu obitelj, to je zadnjih godina postalo prestrašno  :huh:
Hvala  :thumbup:

Ponti

Citat: keko  u Veljača 11, 2018, 20:17:51
Ma razumijem ga, to je stres za cijelu obitelj, to je zadnjih godina postalo prestrašno  :huh:

Prošao sam to s najstarijom, nisam znao kada piše što, nisam se brinuo ništa i bez stresa je prošlo. Dobro, mala je bila cijelo dotadašnje školovanje 5,0, tako nije neko iznenađenje.
Ove godine sin to prolazi. Bože pomozi!
Uopće mi nije jasno kako će on položiti hrvatski, jer on ne zna pričati hrvatski, kako li će tek napisati esej na hrv. književnom jeziku. Pa, ona ili onaj koji bude čitao njegov esej će završiti ili u ludnici od smijeha ili u bolnici od srčanog udara.  :smijeh:
Ovo drugo, ajde nekako će se izvući, ali kod mene ne bi dobio prolaz iz hrv. nikada.

zare

Ma ne bojim se ja kako ce on to poloziti, cak sam uvjeren da ce biti sve ok jer je odlican ucenik, al kako da ga u to vrijeme ostavimo samog 10-ak dana

Ponti

Citat: zare  u Veljača 11, 2018, 20:45:36
Ma ne bojim se ja kako ce on to poloziti, cak sam uvjeren da ce biti sve ok jer je odlican ucenik, al kako da ga u to vrijeme ostavimo samog 10-ak dana

Pa, nek mama ostane sa sinom, a ti opleti po Turskoj  :)

bojantdm

Imam pitanje za drugi dan puta do susreta na Pamporova. :blato:
Kdje se dobro jede i pije na putu iz Sarajeva do Niša i šta maram vidjet ?? Sarajevo-Čačak-Kruševac-Niš.  :beer:
Isto pitam i za treči dan od Niša do Pamporova ??

Danijel 23

Citat: bojantdm  u Veljača 11, 2018, 22:25:07
Imam pitanje za drugi dan puta do susreta na Pamporova. :blato:
Kdje se dobro jede i pije na putu iz Sarajeva do Niša i šta maram vidjet ?? Sarajevo-Čačak-Kruševac-Niš.  :beer:
Isto pitam i za treči dan od Niša do Pamporova ??
Staro pravilo: Tamo gdje je pun parking kaminđija!  :vino:

Osy

Citat: Pontoffer  u Veljača 11, 2018, 20:32:04
Prošao sam to s najstarijom, nisam znao kada piše što, nisam se brinuo ništa i bez stresa je prošlo. Dobro, mala je bila cijelo dotadašnje školovanje 5,0, tako nije neko iznenađenje.
Ove godine sin to prolazi. Bože pomozi!
Uopće mi nije jasno kako će on položiti hrvatski, jer on ne zna pričati hrvatski, kako li će tek napisati esej na hrv. književnom jeziku. Pa, ona ili onaj koji bude čitao njegov esej će završiti ili u ludnici od smijeha ili u bolnici od srčanog udara.  :smijeh:
Ovo drugo, ajde nekako će se izvući, ali kod mene ne bi dobio prolaz iz hrv. nikada.
Kako misliš ne zna hrvatski?

Ponti

Citat: Osy  u Veljača 11, 2018, 23:16:42
Kako misliš ne zna hrvatski?

Pa, ovdje pričaju dalmatinski i to još iskrivljeni :smijeh: :smijeh:

Ustvari, tu na otoku se koristi dosta arhaičnih hrvatskih riječi, npr. dažd - kiša, čikara -šalica, drob - stomak, kašun - sanduk, postelja, postole, grintati - prigovarati, pinku - malo. Ima toga koliko hoćeš i kad sročiš rečenicu od takvih riječi tko će to razumjeti i to još uz druge riječi koji su talijanizmi, punistra, pitura, brokva, kacavida itd, itd.
Uglavnom, on kada dođe u Zagreb više od pola ga ne razumiju :smijeh:

Osy

Sjećam se onog tvog prijatelja, maslinara što je bio u Brestovcu. Pa to isto, teško ga za razumit. Ima čudno ime pa sam zaboravio kako se zove  ;)

gianni



bojantdm

Citat: Danijel 23  u Veljača 11, 2018, 22:57:14
Staro pravilo: Tamo gdje je pun parking kaminđija!  :vino:


Samo da tamo nije granica  :vino:

Milanezi

Citat: bojantdm  u Veljača 11, 2018, 22:25:07
Imam pitanje za drugi dan puta do susreta na Pamporova. :blato:
Kdje se dobro jede i pije na putu iz Sarajeva do Niša i šta maram vidjet ?? Sarajevo-Čačak-Kruševac-Niš.  :beer:
Isto pitam i za treči dan od Niša do Pamporova ??
Od Sarajeva ti je odličan put preko Romanije prema Višegradu. Dosta krivina i lepe prirode, ima i dosta radara. Ako i preteraš sa brzinom, to rešavaš sa max 10 eura. Iako je jun mesec, nekad zna da bude hladnije gore na Romaniji. Možeš i klopati tu, čuvenu jagnjetinu naravno.

U Višegradu napravi pauzu obavezno, obidji most, Andrićgrad, možeš i tu klopati, ima dobar izbor. Par kilometara posle granice, se nalazi Mokra Gora. To je ranč Emira Kusturice, napravi pauzu, preporučujem.
Nadalje ti je odličan put prema Čačku, naročito kroz Ovčarsko Kablarsku klisuru, lepo za vožnju. Inače magistrala je dosta opterećena, nemoj žuriti jako, ima svakakvih za volanom.

Kad se odvojiš za Kraljevo, čim prodješ mesto Mrčajevci skreni levo prema Gruži. To je obilazni put koji vodi opet prema Kraljevu ali mnogo, mnogo lepši za vožnju. Proći ćeš pored Gružanskog jezera, videćeš i sam, odlične krivine i lepa priroda, srce Šumadije.
Prati putokaze i opet ćeš se uključiti na put za Kraljevo, stim što ti okrećeš levo prema Vrnjačkoj Banji i Kruševcu.

Preporučujem obaveznu pauzu u Vrnjačkoj Banji, prelepo turističko mesto. Možeš i ovde prespavati jer je velika ponuda
smeštaja, a blizu je i planina Goč, pa možeš otići na izlet.
Odavde nastavljaš prema Trsteniku i Kruševcu. Bio sam pre 8-9 godina u tom delu, ali ne bih ti mogao ništa preporučiti.

Ako treba postaviću rute da ti bude lakše.
pozz

Suki

:moto2:

098 9232180