Once upon a time in Albania 2019

Autor Suki, Veljača 17, 2020, 18:31:10

« natrag - naprijed »

Suki

Plan je bio otići u Rumunjsku :buahaha: :buahaha:.

...netom prije polaska, Saxi kao organizator puta dobiva povjerljive informacije od rumunjske tajne službe Čaušesku i sinovi kako je na Transalpini i Transfagarašanu velika gužva i to baš u vremenu od 15.8. do 19.8. i da se ne isplati poći u đir jer će se voziti u kolonama i pravi doživljaj oba Transa će debelo izostati :misli:, tako da izbor za đir pada ni više ni manje nego na Albaniju :) ;).

Saxi ne surađuje s albanskim tajnim službama :kava:.


Super! Nama paše, bitno da se družimo, guštamo i vozimo ma gdje god išli :gimme5: :bravo:.

Albaniju sam prošao 2014 kao dio Trio fantasticusa (Gianni i Zizu) uz Zareta i Suzanu kada smo se s Meteora vraćali doma.
Tada smo noćili u Sarande, pa išli cestom uz more do Vlore, onda gore do Drača i u Crnu Goru.

Ovaj puta plan je preko Beograda spustiti se do Novog Pazara, pa u Crnu Goru do NP Prokletije.
Tu bi noćili i sutradan preko SH 20 (albanski Dolomiti) kroz Drač, Vlore  do Lukove (mjesta malo prije Sarande) gdje smo rezervirali smještaj.


Ekipu spremnu za spektakl čine:

Saxi - Strom 1000 :moto2:,
Dule - Strom 1000 :moto2:,
Laki – GSA 1200 :moto2:,
Marko – GS 1200 :moto2:,
Osy – GSA 1200 :moto2:,
Suki – CRF 1000L :moto2:.

Sve teška artiljerija :smajser: :ooda: :).


Prvi dan nam je plan doći do Crne Gore u NP Prokletije gdje blizu Gusonja, kod mjesta Grebaje u kampu Karanfil imamo smještaj :thumbup:.

Kamp je usred NP uz granicu s Albanijom. Milina netaknuta :-*.

Treba se rano krenuti da bi na vrijeme, za dana, stigli do odredišta.

Saxi napada da nas dva (Osy i ja) dan prije (srijeda popodne) dođemo do njega u Beograd i ujutro u 8:00 krećemo zajedno na put.

Obzirom da je četvrtak 15.8. kod nas neradni dan to nam je i bio prvotni cilj, međutim dan prije je za Beograd najavljena nekakva salauka od vremena, pa je dogovor bio da nas dva ipak krenemo rano u četvrtak ujutro i da smo u Beogradu do 8:00 sati.

15.8.2019

Polazak ranom zorom prije 6 i sastanak s Osyjem u Vinkovcima.

Vidi se tko je prije došao :).


Brzinski uparili komunikacije i pičimo na Tovarnik prema granici i kod Šida se kačimo na AC.

Odmah poslije Vinkovaca gužva i kolona. Velika je Gospa O:-), a Ilača, mjesto kroz koje prolazimo,  je Marijansko svetište i ljudi se što autima, što pješke u grupama vuku po cesti.
Lijeva traka i tutnjimo. Al, doslovno :smijeh:. Osy je iz Mivva iščupao killer i ne čuje ku*ca u slušalice komunikacije osim brutalne buke iz auspuha.
Đaba se ja derem u mikrofon :bzvz:.

Nije dugo izdržao. Killer unutra i teraj :).

Na granici iznenađujuća gužva. Smjena carinika :kuri:.

Dok čekamo padne mi na pamet :misli: ,,jbt, Rumunjska je u EU i za tamo znam da mogu s osobnom i to je za mene riješeno, sve OK, ali sada ne idemo u faking Rumunjsku već u Albaniju, a nisam niti provjeravao mogu li u Albaniju koja je u pi*di materinoj od EU ući s osobnom?!"

Pitam Osyja, on još manje zna :smijeh:.

Ništa, kako smo pogasili mobilne podatke negdje na wifi-ju ćemo provjeriti situaciju i ak se ne može prođiramo se do Crne Gore :). I to je dobro :ooda:.

Prošli granicu, poslije Šida na AC i piči za Beograd.

Donekle se držimo ograničenja zbog prolaznog vremena između naplata i stižemo pred Saxijevu zgradu malo poslije 8.

Sve je u toleranciji akademske četvrti :).

Puse, poljupci, naslikavanje i pokret :-*.




Nakon pol sata na benzinskoj izvan grada pridružuju nam se Dule i Laki :gimme5:.

Sa svim sudionicima đira sam se do sada vozio, jedino Laki mi je bio nepoznanica, al dobro, uklopili smo se (treći dan) :smijeh:.

Putem kasnije pridružio nam se i Marko i konačno smo kompletni :gimme5:.

Pičimo dole na jug uz rijeku Ibar kroz dolinu jorgovana do Novog Pazara gdje je plan bio pojesti ćevape :-*.

Vožnja divlja :-\.

Bez plana, reda, rasporeda i ikakvih pravila.
Osnovna misao vodilja je živ stići :ooda:.

Sad jedan na čelu, sad drugi, pa ga neki treći ili četvrti zaobiđu. Netko krene zaostajati, nikom se ne jebe za njega, sad se stane na benzinsku, jedni toče, drugi ne, treba krenut, e onda se neki sjete da bi sad išli srat il pišat a drugi se već obukli za dalje, onda opet čekanje a vrućina u hladu preko 30, osjetiš kako se znoj cijedi niz leđa :samaranje:.

Ono kad sve obaviš, zakopčaš jaknu, kaciga na glavi, jednu rukavicu si navukao, još samo druga ostala i taman da ćeš sjest na motor ovaj jedan se sjeti da nije pišo od jučer i da baš sad treba :lud: :cupakosu:.... onda opet stajanje jer oni koji prije nisu točili sad trebaju i takoo....luda kuća...uglavnom, sve prolazi u zajebanciji i zdravom podjebavanju :ebudale:, ali iskreno, nisam pobornik takvog načina grupne vožnje :-X.

Kao što ne volim niti cijeli put isplaniran do u minutu, tako ne volim niti ovo. Nekih pravila (osim onog ostani živ ako možeš) ipak treba biti :thumbup:.

Dolina jorgovana



Krenuli dalje...vozim, mislim si, u pm, 3 su BMWa u grupi, da ga jebeš jedan će crknut putem :smijeh:....mora :ooda:...kad nakon nekog vremena vidim Osy u retrovizoru zapomaže i sve je manji, udaljava se.

Vidim stao je....reko evo ga, znao sam, to je to, gotovo :strah:....senzor tlaka u gumama :crashm:...popalile mu se lampice pa i ona za samouništenje...reko bježmo ljudi roknit će BMW u vazduh :smijeh:. U tren oka eto ti međunarodnog sukoba (Nemci bombarduju) :buahaha:.

Srećom, lažna uzbuna (ispalo da je u vožnji neke dugmiće stiskao, a ovaj odgovorio paljenjem lampice. Jebali ga dugmići)  :tongue:.

Stižemo u Novi Pazar. Ćevapi kod Jonuza. Poznata ćevabdžinica, odlični ćevapi :want:.

Tamo smo ih klopali zadnji put kad smo bili 09/2018. Međutim mauna, nema mjesta :huh:.

Ima pored u nekoj drugoj. Sjeli tamo, ajd pojeli. Ha, jeo sam i bolje :bzvz:. Laki proguto dvajst komada :smijeh:.

Motori kao paradni konji poredani jedan kraj drugog na trgu :).

Pješačka zona, al ,,ne može nam nitko ništa, jači smo od sudbineee....".

Prilaze nam ljudi, pitaju mogu li se djeca slikati na motorima, da ih stave da sjednu na njih?!

Kažemo može naravno, neka sjednu i slikaju se s najljepšim motorom :).

Svi sjeli na Africu :ooda:. Redaljka :smijeh: :smijeh:.

Novi Pazar






Punih stomaka i uz okus luka u kacigi pokret dalje kroz Crnu Goru do smještaja koji je vrlo blizu albanske granice. Prije toga obilazimo Plavsko jezero i Alipašine izvore :thumbup:.

Ajd jezero ko jezero, jbg voda neka, bistro i hladno, dosta biljki, lopoči mislim, i patkice plivaju. Lijepo :thumbup:.

Plavsko jezero










Alipašini izvori su me iznenadili. Fascinantno mjesto gdje voda izvire iz kamena pod nogama :thumbup:. Priroda prekrasna :-*.

Alipašini izvori











Prije kampa naišli u trgovinu po ,,materijalno obezbeđenje" za noć :shopping:.

Osy puni kofer limenkama piva, ali od brze i dinamične vožnje pivo popušta....mislim da mu i sada smrdi kofer po alkoholu :smijeh:.

Smještaj u simpatičnim kućicama :ooda:.

Navečer smijeh i zajebancija kako to obično i bude kod ovakvih gay ride-va, ali umor ubrzo čini svoje i oduzimam se (ako ne i prvi)  :night:.

Ipak smo taj dan zgazili preko 600 km :thumbup:.




Ujutro buđenje.
Češkanje jaja i trljanje krmelja, al svatko svojih i to obrnutim redom. Prvo krmelji :smijeh:.

Dan obećava. Pakiranje i polazak. Kava / čaj i doručak nas čekaju :thumbup:






Ubrzo stižemo na granicu gdje ispred nas već čeka grupa Mađara na motorima.

Njih dvadesetak.

Dolazi graničar do nas i uzima nam dokumente onako uđuture.

Saxi nema pasoš :samaranje:.

Ostao mu u kampu (ostavio ga gazdi prilikom rezervacije smještaja). Dobro ajd nije daleko ;).

Granični prijelaz onako skroman. Već smo provjerili da možemo s osobnima preći tak da nije bilo nedoumice.

Ručno dizanje rampe.

Veća kućica s vratima i prozorom za graničnika, manja kućica s boksom za psa, i to je to :).

Poslije granice makadam jedno 2 km.

Prešli u Albaniju i krenuli čekat Godota aka Saxija.

Srećom lijepa priroda uokolo pa se naslikavalo.









Nakon izvjesnog vremena stigao i Godot. Opet smo kompletni i pičimo dalje :gimme5:.

Vrijeme idealno sunčano :sunce: :).


Kreće dragulj dana. SH 20 :-* :want:.


Nismo se ni ufurali kak spada, kad odjednom šok. Paf :what:!

Marko, koji je bio najbolji vozač u grupi i u tom trenutku na čelu, u jednoj kratkoj S krivini naleti prednjim kotačem na šoder, prokliže i udari u zaštitnu betonsku ogradu uz cestu.

Srećom, nije bila velika brzina i nije se jako ugruvao. Poderano odjelo na par mjesta i malo izguljen BMW :'(.

Ništa se nije strgalo niti savilo i put se mogao nastaviti :thumbup:. Hvala Bogu.

Kad se tako nešto desi u grupi s kojom si i to nekom ko dobro vozi, nekako s nekom težinom i puno većim oprezom nastavljaš dalje.

Marko je sve stoički podnio i nastavio kao da se ništa nije desilo :klanjase:.

Cesta je predobra, samo na nekim mjestima ima dosta šodera i kamenja koje se odronilo sa stijena :thumbdown:.

SH 20






...masaža ramena bez Happy end-a :smijeh:




Do Skadra se moglo fino, ali poslije prema Draču gužva nemila :grrr:.

Kolone u oba smjera. Konstantna vožnja između auta, provlačenja sa sva 4 žmigavca upaljena, neki su imali bočne kofere, neki ne...ovi se uspjeli provući, otišli...ovi ne....vrućina, preko 30, prva, druga, motor radi u mjestu, ventilatori se pale, nonstop na kvačilu (blaženi DCT), mrcvarenje, nervoza se povećava, oči utrnule od buljenja lijevo – desno....užas... :strah: :lud:

Kulminacija je mislim bila u Draču.

Marku je (nije mu bio dan :) ) neka baba u tom svom kuršluzu i naguravanju, autom nagazila čizmu....

Ogladnilo se. Sjeli na girose.



Nakon Drača malo lakše :). Izgradili su neke brze ceste ili auto ceste, ne znam, uglavnom nemam ih još ni u navigaciji pa se ipak moglo malo stisnut gasa i doći do zraka.

Slijedi Vlora :thumbup:.

Ako je SH 20 albanski Dolomiti onda je Vlora albanski Miami :smijeh:.

Široke pješčane plaže i drvoredi ogromnih palmi. Mnoštvo hotela i ostalog. Turizam jbg.

Opet počinju gužve i kolone :thumbdown:.

Kasno je popodne i ljudi se mahom vraćaju s plaže.

Ma i da se ne vraćaju, jbg, špica je sezone, a taj dio Albanije je špica njihovog turizma.

Mislim da je gore nego kod nas na Jadranu :misli:.

O prometnoj (ne)kulturi neću niti pisati, ali nismo niti mi nikom ostali dužni (You know what I mean)  >:(.

Jbg žao mi bilo jer znam kako smo prošli puta na tom dijelu guštali i uživali u vožnji.

Ovo je bila skoro borba za opstanak.

Na previše toga konstantno moraš pazit jer ,,situacije" se mogu desit trenutno i to onda jako iscrpljuje i umara i odgađa onaj željeni gušt u vožnji.

Putem stajemo na slikavanja. Priroda i pogledi su prekrasni :-*.






Navečer oko pola 10 stižemo u Lukove, Hotel Itaka :thumbup:.

Sve se odužilo. Sjebala nas je ta albanska gužva.

Barem 3 sata prije bi došli da su uvjeti bili normalniji. Barem 3 sata.

Inače lijep hotel, neki Grk drži, tako je i uređen (fasada i stolarija, sve je u bijelo plavoj kombinaciji), bazen ovo-ono, motori u ograđenom dvorištu :thumbup:.

Imali smo noćenje s doručkom.

Ajd noćenje ko noćenje, jbg, nemaš tu šta, kreveti u sobi i spavaš...al doručak, sunce ti jebem...kad je ujutro onaj šiptar stavio pred nas one male pekmeziće što u oko možeš stavit, šnitu kruha svakom i dva deci soka, mene zebnja neka obuzme :'(....pomislio sam da je ovo neka zajebancija ili skrivena kamera, sve gledam kad će netko iskočit iza ćoška i nasmijat nam se na foru :)...reko to je sad samo donio za prvu ruku, vratit će se on s još nekim bakanalijama :ooda:....kad ono mauna...nema njega...nesto...nemoš ga više ni dozvat u pm :samaranje:...pravi se da ne čuje i da ne razumije....samo što sam zaprljao zube; gotovo, nema više. Ma mrš u pm....

Više se ni ne sjećam što smo kasnije s klopom, al nešto sigurno jesmo jer ja gladan ne funkcioniram. Postajem iznimno asocijativan, razdražljiv i agresivan, a obzirom da se tada nisam zakrvio oni sa kim, nešto sam sigurno pojeo sa strane :ooda: :).

Parking za motore


Kupanjac! Idemo!
Svi osim Lakija (još uvijek utučen od doručka)  :smijeh:.

Ostao čovjek odmorit u hotelu i nać bar dva tri janjića za pod zub. Da ne kalira :).


Ljetni outfit i na motore.


Tražili neke plaže i pred Sarande naiđemo na putokaz. Spuštamo se prema moru kad ograda :misli:. Kapija. Traži lik 10 e po glavi za ulazak na plažu :thumbdown:.

Ma mrš u pm... okret i idemo dalje. Na kraju našli lijepu plažu u mjestu gdje smo bili smješteni :-*.













Na plaži dogovor za popodne.

Dio ekipe odlazi u hotel na popodnevno kupanje u hotelskom bazenu i ljenčarenje, a Dule, Saxi i ja idemo posjetiti Syri i kaltër (The Blue Eye).

Prirodni fenomem i turistička atrakcija u blizini Sarande :thumbup:.

Izvor rijeke Bistrice, mjesto koje je, zbog svoje ljepote i užitka koje pruža, u prošlim vremenima bilo zabranjeno za obične Albance i narod.

Sada je to postala turistička atrakcija, ali još je daleko to od turizma kakav bi mogao biti :-X.

Na žalost mnogih drugih, ali na moju sreću :), cesta do izvora je zemljana s tri prsta (vodoravno) debelom prašinom sitnom kao brašno :-*.

To me odmah vratilo u djetinjstvo kod bake na slavonskom selu gdje smo bosi trčali po lenijama, a takva sitna prašina prolazila kroz prste. (eto zašto volim offroad)  :) :smijeh:.

Ručak u Sarande. Gyros. Odličan.


Sjedimo i gledamo različitosti. Izraubani stari njemački i talijanski auti s jedne strane i novopečeni skorojevići s druge. Sudar svjetova.

U jednom je trenutku kraj nas prošao novi Audi A6, prekriven crnim plišem. Cijeli. Samo su svjetla, stakla, kromirane lajsne i kotači ostale neprekriveni. Ostalo sve, sav lim, presvučen crnim dlakavim plišom.

Svašta :bzvz:.


The Blue Eye.















U povratku sljadoljed u Sarande.




Iz Sarande krećemo za Lukove u hotel , Saxi prvi, naravno drito u pješačku zonu među turiste. Taf :smijeh:

Gužva nemila. Ja s bočnim koferima, noge na zemlji....milim među masom.

Njih dva, hop-cup, neki prolaz, među stupićima, začas se provukli i odoše.

Vratim se natrag kroz pješačku zonu i okolnim putem izbijem na cestu i pičim za Lukove. Njih dva su stigli nekakvih sat vremena kasnije.

Ispalo da su me čekali negdje :smijeh:.

Navečer u hotelu rasprava kojim putem sutra povratak. Vraćamo se u onaj isti kamp u NP Prokletije u Crnoj Gori.

Nikom se više ne prolazi ona muka s gužvom i kolonama.

Svako ima neku svoju ideju. Neki su htjeli i preko Grčke natrag. Svašta nešto.

U jednom trenutku malo se i zaiskrilo u grupi :boks: :smajser: (ništa na međunacionalnoj razini :smijeh: ) i na kraju je ipak pao dogovor da se natrag vraćamo istim putem kojim smo i došli :smijeh:.

Plan je krenuti ranije kako bi izbjegli možebitnu gužvu na cesti i što prije došli do Skadra :thumbup:, a onda ponovno guštanje, sada s druge strane, po SH 20 :-*.

Jutro, četvrti dan.

Ovog puta smo se pripremili za šiptara na doručku i jasno mu dali do znanja da će bit po pičci ak ne donese bar duplo :takocebit: :grrr: :crashm:.

Nije mu bilo po volji :smijeh:.

Sjebali ga, pojeli mu sve, i ono naše i ono što nije naše. Mislim si, mrš u pm...mene ćeš gladnog ostavit...e nećeš razbojniče :takocebit:.

Put natrag kamilica u odnosu na neki dan. Ideja s ranijim polaskom je bila pun pogodak.
Par sličica na putu do Vlore uz nekoliko tipičnih albanskih elemenata :).












Tam-vam, hop-cup i eto nas u Draču u istom restoranu na ručku.



Kruzanje do pred Skadar gdje nam se pridružuju dva Crnogorca, Dalibor i Nemanja :gimme5:.

Braća koji su od početka trebali s nama, ali zbog iznenadnih obiteljskih stvari su morali odgoditi put. Ići će s nama do kampa, prespavati i ujutro se vraćaju kući.

SH 20 pegližon :want:!

Svi smo znali kuda idemo i da se pred granicom sa Crnom Gorom nalazimo :thumbup:.

Neki su solirali, neki su se naganjivali, neki naslikavali...svega je bilo :-*.

Vrijeme idealno, a i bilo ga je toliko da se i kao puževi vučemo stigli bi za dana do odredišta, što nam je i bio cilj.

U Gusinju večera i nabavka ,,materijalnog obezbeđenja" za kamp :shopping:.
Ovaj puta smo smješteni iznad restorana, svi, sad nas 8 u jednoj sobi. Kreveti na kat.

Ulazak u kamp u sumrak :-*.







Vidim vani parkiran bus ZG table, dole u restoranu fešta, pjevanje....nije nam puno trebalo da se priključimo :smijeh:...



...Nikšičko kraj kreveta :)...da ne usfali preko noći...




Jutro prohladno. Prizor prekrasan :-*. Doručak i pakiranje.





Razilazimo se kao rakova djeca, svatko na svoju stranu :).

Osy i ja idemo najkraćim putem doma :ooda:.

Pičimo na Bijelo Polje, Priboj, Višegrad, Vlasenica...

Cesta odlična. Dugi brzi zavoji, nema gužve, pegližon i guštanje :-*.

Ušli u Višegrad i idemo za Han-Pijesak i Vlasenicu.

Iznad Višegrada.




Navigacija nas vodi nekim sporednim putevima, ali odjednom više nema asfalta. Počinje makadam, al onak uredan. Fini. I autom bi se moglo. Međutim to ne traje dugo :smijeh:.



Prošli već par kilometara, a cesta sve lošija :-\. Postaje sve gore i gore...kamenčuge ko šake ???. Nikad kraja.

Sunce ti jebem štaćmo sad?! 

Sad nije više ni za vratit se, sve mislim tu je negdje kraj, asfalt je blizu :ooda:.

Ma nije meni zbog mene :). Zbog njega mi je :smijeh:.

Da se raspe negdje u pi*di materinoj il da mu kardan otpadne s njemačkog drla, samo bi mi to trebalo..  :strah:

Malo je falilo da me naguzi u šumi. Napalio se ko međed mrki :smijeh:.  Napikiro me otprilike na 10 cm. Umalo ispunjenje. A i ja sam kriv. Vozim stoječki i ne vidim u retrovizoru gdje je Osy, a kamenje je bilo toliko da su motori skakali s kamena na kamen, katastrofa...jedva vozljivo (i Zorro bi se okrenio :smijeh: ), kad odjednom skužim da mi je mobitel, od tog skakanja, ispao iz nosača i visi na žici punjača :what:. Stanem trenutno, a Osy mi na repu.

Opsovo me sočno :smijeh:.

Asfalt konačno. Loš, al je asfalt :thumbup:.

Pičimo i u jednom nepreglednom desnom zavoju, bez ikakvih oznaka radova ili upozorenja, naletim na nekakav drveni most preko kojeg su pometali planke (debele daske), ali one već iskoritane i ulegnute u sredini tako da su im krajevi uzdignuti desetak centimetara u zrak :thumbdown:. Kad si nisam točak odbio :kuri:.

Stižemo u Han-Pijesak i koliku – toliku civilizaciju. Odmah na ćevape :).




Kasnije gasiranje bez problema i uz pokoju radarsko-lasersku patrolu :).

Stigli doma za dana svatko svojim voljenima :-*.

Taman se pekmez pravio :).


Skor đira u kilometrima.

:moto2:

098 9232180

gogs

Lijepo si to opisao Sukačiću  :bravo:  Lajkam đir  :beer:


Osy

 :bravo: :bravo: :bravo: Svaka čast za ovo... :thumbup: kad onaj nadureni nije htio napisati   :-\ :bzvz:

zander

BIG! BIG ADVENTURE!!!!! :thumbup:
Bitno da ste svi zivi i zdravi stigli, :thumbup: iako je bilo manjih problema... a i pekmez je cekao  :)....nejasno sta je ili ko je pekmez???  :misli: :)

BRAVO!!!
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Stjepko


iviccaa


Suki

Citat: zander  u Veljača 17, 2020, 19:32:24
BIG! BIG ADVENTURE!!!!! :thumbup:
Bitno da ste svi zivi i zdravi stigli, :thumbup: iako je bilo manjih problema... a i pekmez je cekao  :)....nejasno sta je ili ko je pekmez???  :misli: :)

BRAVO!!!
...to se na M :-* odnosilo. Kad sam se vratio pravila je pekmez od nekog voća i bila sva u tome, pa se jedva pristala slikavat nenamontirana :smijeh:.
:moto2:

098 9232180

zorro

ti issa ..pa kob to pročito   :-\  (garant ti je Saxi to pisao  :tongue: )
al haj ima fotki pa se bar može gleđit  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zander

Citat: Suki  u Veljača 17, 2020, 20:33:56
...to se na M :-* odnosilo. Kad sam se vratio pravila je pekmez od nekog voća i bila sva u tome, pa se jedva pristala slikavat nenamontirana :smijeh:.

Osladio si se...samo cevapi i los dorucak na putu...pekmez je najnaj  :thumbup: :)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Suki

Citat: zorro  u Veljača 17, 2020, 20:35:45
ti issa ..pa kob to pročito   :-\  (garant ti je Saxi to pisao  :tongue: )
al haj ima fotki pa se bar može gleđit  :)
..šta sad?! ...pa baš sam polako pisao..onako da svi mogu polako pročitati :)
:moto2:

098 9232180

Špoki

Koji urnebes :bravo: :thumbup: Suxi, dobro si ovo napisao :smijeh:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Ponti

Jeste vidjeli išta osim onih bijelih crta na cesti  :smijeh:

gianni

Mirjana je najljepsi dio price :)
Ostalo tak tak  :smijeh: :thumbup:

fatboy

Dobar stil pisanja i vidi se veselo bilo! Nego, lakse malo s tom hranom inace cete moje majice trebat... :-\

Osy

Citat: Ponti  u Veljača 17, 2020, 22:23:18
Jeste vidjeli išta osim onih bijelih crta na cesti  :smijeh:
Jedva... :) :smijeh: Pozavidio bi nam i Tonči Ordulj :belj: