Gubitak tekućine za hlađenje

Autor jeeves, Srpanj 27, 2020, 18:49:49

« natrag - naprijed »

jeeves

Da zaključim ovu temu -

gubitak antifriza se nastavio i postao je gori i definitivno je bio kraj kad se pojavila emulzija na prozorčiću od ulja.

Prvo je bilo pitanje što sad, da li ga uopće popravljati ili ne. S obzirom da uskoro neću uzimati novi motor i da mi ga se isplati ovakvoga prodati odlučio sam probati naći nekog meštra koji zna što radi i koji bi ga mogao srediti za neku normalnu cifru.

Stjepko mi je dao broj od meštra koji je njima u klubu popravio nekoliko motora i zadovoljni su sa popravcima.


Zvao ga, objasnio o čemu se radi i dogovorili se da mu dovedem motor. On živi u Hercegovini i  trebalo je nekako prebaciti motor do njega.
Iznajmio sam kombi, našli smo se u Neumu, prebacili motor na njegovu prikolicu i vratili se doma bez problema.

Odmah u startu je rekao da neće moći početi raditi na njemu barem mjesec dana, ali u tom trenutku mi je bilo svejedno, samo sam ga htio maknuti iz garaže i odvesti nekome koji će moći popraviti.
Rekao sam mu da promjeni sve što treba jer ionako je mašina trebala van iz motora, a i nakon popravka ga ne namjeravam prodati.

Sve ovo se događalo početkom 2 mjeseca.

Popravak je potrajao, meštar je imao problema sa nabavkom nekih dijelova tako da sam motor vratio kući prošlu nedjelju.

Game over



jeeves

Neum

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


jeeves

Sve što je napravljeno:

-dihtunzi cilindara
-dihtunzi glava
-dihtunzi poklopaca
  bregastih
-fazni lanci
-gumice ventila
-gumice ispuh ventila
-gumice svijećica
-podloske vijaka poklopca
bregastih
-ležaji vodene pumpe
-pakung vodene pumpe
-semering vodene pumpe
-termostat
-čep hladnjaka
-obrada glava
-obrada siceva ventila
-štelovanje ventila
-antifriz
-uljni filter
-ulje motul 7100 10w40


Sve skupa 8500kn.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


jeeves

Po motor sam opet posao u Neum, Stjepko me odveo sa svojim FJRom (jbte što ide onaj motor). Da ne bi bilo problema, prošli smo kroz Neum (tranzit) i kod Kleka pričekali da meštar dođe s motorom na benzinsku u Neumu i onda se vratili natrag, na brzinu popričali, platio i bris natrag u HR.

Idee dobro, ne mogu reći da sam osjetio neku veliku razliku, ali nisam ga dugo vozio, bio sam iz noćne smjene, a i inače nakon noćne nisam sav svoj.
Nisam bio nešto uzbuđen, više osjećaj fala k...u da je gotov.

Meštar je rekao da promjenim ulje najkasnije nakon 2000km.
S obzirom da sam cijelu prošlu godinu prešao 4500km to bi moglo potrajati [emoji6].

Večno će da bude moj [emoji16]  :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Grba

098 737 604

zubakis

Bravo Đivo. [emoji1417]
Dok je takvih kao ti nema straja za ovaj forum. [emoji16]

VUCIBATINA

Aj neka si ga sredija,sad mora biti ka zmaj
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zorro

A jebate žito..ispada kak smo se nekad zajebavali da su neki stromovi rađeni u 3. smjeni, al tvoj je izgleda definitivno tad rađen :-\
Tebi je korpa među najranijima otišla, pa pumpa goriva..pa sad ovo, a to koliko smo već dugo na forumu mislim da je 1. put nekom otišlo  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Dali je meštar vidio gdje je bio kvar, to jest koja brtva nije brtvila?

jeeves

Citat: Danijel 23  u Travanj 26, 2021, 08:42:07
Dali je meštar vidio gdje je bio kvar, to jest koja brtva nije brtvila?
Rekao je brtva glave na stražnjem cilindru

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


jeeves



Citat: zorro  u Travanj 26, 2021, 08:33:32
A jebate žito..ispada kak smo se nekad zajebavali da su neki stromovi rađeni u 3. smjeni, al tvoj je izgleda definitivno tad rađen :-\
Tebi je korpa među najranijima otišla, pa pumpa goriva..pa sad ovo, a to koliko smo već dugo na forumu mislim da je 1. put nekom otišlo  :huh:

Da, prvi na forumu u dosta kategorija,  ma šampion [emoji471] [emoji23][emoji30]

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Stjepko

Motor je top. Meštar Miro je reko da nije vidio kilometražu,nije prešo 40tkm po stanju motora. Sad sljedećih 100tkm.

Stjepko


Mrki

Bravo :bravo: Đivo

Znači mašina kao mašina je u super stanju, samo je brtva pustila?

Suki

Citat: Stjepko  u Travanj 26, 2021, 09:12:02
Motor je top. Meštar Miro je reko da nije vidio kilometražu,nije prešo 40tkm po stanju motora. Sad sljedećih 100tkm.
...jel ovakvu facu rade i drugi koje voziš?! :)
:moto2:

098 9232180