Potres u Turskoj - hitno potrebna pomoć

Autor Ćoso, Veljača 17, 2023, 18:41:44

« natrag - naprijed »

Ćoso

Dragi forumaši,

prosljeđujem Vam ovaj poziv da ga podijelite sa svojim networkom i po drugim moto forumima itd.

Radi se o hitno potrebnoj pomoći potresom pogođenim područjima Turske. Obično svi imamo neku staru kacigu i/ili dio opreme koji čuvamo za "nešto"...

Svi detalji na - https://www.bmwmkzg.org/moto-donacija-turska

Šaljem i pdf verziju za forward.

Unaprijed zahvalan,

Krešimir Ćosić
http://cloud.tapatalk.com/s/63efbafe80bc8/HMS-Poziv-Moto-Pomoc-Turskoj.pdf


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Saxi

Sirija je stradala gore nego Turska, ali o tome se ćuti uglavnom jer je to želja velikih gospodara sveta, pa smatram ako je neko iz plemenitih pobuda rešio da učini dobro delo, da onda to uradi za sve nastradale, sa akcentom na najsiromasnije i one kojima je svaka pomoć potrebna.
Ćosu skidam kapu uz dubok naklon za svo izdvojeno vreme i akcije koje pravi na raznim stranama i na svim frontovima, i ovo pišem u duhu toga da može skrenuti pažnju drugarima iz BMW moto kluba na strahote i patnju iz Sirije.

Osy

Saxi, u pravu si, ali ovdje se trenutno ne traži pomoć za Siriju...
Moje mišljenje je da nitko, ili rijetko tko će dati/pokloniti bilo što od opreme koju koristi ili koju je nedavno kupio, a traži se nova, ili novija i ispravna, naravno :thumbup:
Nadam se da si ovo poslao i trgovinama moto opreme, koji bi najprije mogli pomoći putem nekog sponzora i slično.
Ono što bi mi mogli napraviti, a to je moj prijedlog, je
da svako po mogućnosti uplati tebi direktore neki euro i onda odeš i kupiš kacigu, dvije, rukavice, bla, bla, bla pa da sudjelujemo na neki način :thumbup
Eto toliko

iviccaa

Pored toliko mrtvih, ozlijeđenih i ljudi koji su ostali bez svega netko se sjetio poklanjati kacige i moto jakne. [emoji849]

Osim što je ideja suluda jer čovjeku koji je ostao bez doma sigurno treba bar 100 potrebnijih stvari, ne vjerujem da će ikakva pomoć završiti na mjesto gdje treba. Osim ako netko osobno ne odnese, kao što je Grba nosio knjige u mislim Rumunjsku.

Sve te akcije služe samo da se čovjeku izvuku neke pare i da se on osjeća bolje jer je iz udobnosti svog kauča pomogao ljudima kojima to treba.
I ne mislim pri tome ništa loše, ja sam isto za potres u Sisku slao pomoć, angažirao ljude koji su uplaćivali iznose jer sam u tom momentu mislio da se "nešto treba napraviti jer...jadni ljudi". Na kraju je od te pomoći bilo jedno veliko ništa, a o državnoj obnovi i Crvenom Križu ne treba trošiti riječi.
Jedina prava pomoć je otići osobno dolje i ljudima u ruku uručiti pomoć. Sve ostale organizacije, klubovi i udruge će iskoristiti situaciju. Nažalost.

Ćoso

Pročitajte prilog.

"Područje pogođeno potresom sastoji se od 10 provincija s 13 milijuna stanovnika. Uništena je infrastruktura (ceste, mostovi,...) pa su motocikli (enduro, cross) i kvadovi logistički odabir za dostavu hrane, lijekova i drugih potrepština na stradala područja...."

Što se tiče prijevoza do tamo, to imamo (konkretno imamo već dogovor s Turskim veleposlanstvom, kolega iz kluba koji ima mogućnost i volju organizira prijevoz, nas desetak volontira/sortira i slaže opremu u prostorijama koje smo osigurali za tu svrhu...Konkretne akcije u skladu s našim mogućnostima...

Ako želite proslijediti, proslijedite.
Ako želite donirati (ispravnu opremu), donirajte.
Ako želite komentirati političke (ne)prilike, ili nepotrebne komentare ubacivati u ovaj post, molim vas da se suzdržite.

:-*


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Bagy

mob: 095/573-6874

Ćoso

Dragi svi,

podsjećam na ovu humanitarnu akciju.
Martićeva 17 (u dvorištu)


Odaziv je dobar (već imamo 10-tak kaciga, 5 pari čizama, funkcionalna odjeća (duge gaće itd), rukavice (ljudi donose i skijaške),...

Svatko dobije potvrdu.
Čekam i forumaše

Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Ćoso

Zahvaljujem i ovim putem svim forumašima (obojici) na donaciji [emoji1303]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!