Start/Stop sustav

Autor tibertov, Rujan 23, 2017, 21:08:03

« natrag - naprijed »

tibertov

Kaj mislite o ovoj gluposti kaj se ugrađuje u aute? Jel šteti to svako malo gašenje i paljenje auta? Hebeno me to nervira, srecom mogu taj sustav isljuciti...na nekim autima se ne može isključit.

Osy

Ja ne mislim nista, jer se nalaze u oba auta, ali su sluzbeni...tak da :ooda: nekad ih ugasimo, ali rijetko ;)

željko

mislio sam da će me nervirat ali nakon mjesec dana više i ne primjećujem da to postoji..

tibertov

Aha, znači vrijeme lječi rane

agolac

Imho, ne valja za agregat, klasična spika potrošačkog društva. I mimo toga, mene osobno strašno nervira, do te razine da ne kupujem vozilo koje to ima a be mogu isključiti
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

željko

ma to uglavnom ne radi..............
ako mašina nije zagrijana ne radi, ako je aku slabiji ne radi, najčešće ne radi ni kad je klima uključena,.... a ako i radi ako je stajanje malo duže sam se iskopča

Muha

Uzasna stvar. Imamo to u sluzbeni policima i katastrofa je

keko

..jednom vozil od frenda auto s tim sranjem, ugasil ga odmah nakon što mi sustav sam ugasil auto prvi puta, ne dam da me jebe neki start-stop sustav, ak bu neko zgasil tutača to bum bil ja  :kuri:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Ponti

Meni je to super .....




.....na tuđim automobilima  :buahaha:

iviccaa

Cim upalim auto iskljucim taj sustav.
Inace je to veliko sranje, na nekim autima su cak lezajevi plasticni jer metalni ne podnose tako cesta iskljucivanja.
Da ne govirim da je akumulator skoro duplo skuplji i moras bas taj koristiti.
A o ustedi bi se tek dalo raspravljati..

JZ

Citat: željko  u Rujan 23, 2017, 22:09:58
ma to uglavnom ne radi..............
ako mašina nije zagrijana ne radi, ako je aku slabiji ne radi, najčešće ne radi ni kad je klima uključena,.... a ako i radi ako je stajanje malo duže sam se iskopča

Slažem se.... :thumbup:
Kupujem polovnu kacigu

Osy

Citat: JZ  u Rujan 23, 2017, 23:22:33
Slažem se.... :thumbup:
Sjećam se kad smo prvi put išli sa Aninim Ćofijem u Istru. I spuštamo se dole iz Kostrene, stanemo na prvi semafor, a on se ugasi...jbte, koji qrtz??? Nisam ga valjda pokidao? Dija i ja se gledamo, pali se zeleno i op pali se i on!
Tada nisam ni računao za takav auto, te klase, pa još i sklapan u Kragujevcu da ima to u opremi ;) :ooda:

fatboy

 :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
Za ispizdit! A eko sranja nek si nabiju u guzicu...

tibertov

Da li to šteti autu? Akumulatoru koji košta 1500 kn? Alternatoru? itd...

Vinko

Citat: tibertov  u Rujan 24, 2017, 08:43:28
Da li to šteti autu? Akumulatoru koji košta 1500 kn? Alternatoru? itd...
Sve komponente su prilagodjene tom sustavu, zato je i takav npr. akumulator skup, sranje je kad se nesto od tog pokvari, popravci kostaju vise nego kod auta bez tog sustava....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....