Start/Stop sustav

Autor tibertov, Rujan 23, 2017, 21:08:03

« natrag - naprijed »

Ponti

Citat: Suki  u Rujan 25, 2017, 07:38:12
...hm da, mamicu mu agrokorsku :huh:.

Moli ti Boga za njega i takve, da sam ja gore hzz bi išao u privatizaciju i postao agencija koja radi na proviziju, jesmo li u kapitalizmu ili u socrealizmu?  :)

Suki

Citat: Ponti  u Veljača 13, 2018, 22:12:58
Moli ti Boga za njega i takve, da sam ja gore hzz bi išao u privatizaciju i postao agencija koja radi na proviziju, jesmo li u kapitalizmu ili u socrealizmu?  :)
...u svijetu (razvijenom) većinu posredovanja između nezaposlenih i poslodavaca su preuzele privatne agencije i do toga će s vremenom doći i kod nas. Međutim u svim tim razvijenim zemljama i dalje postoji državna služba za zapošljavanje koja radi socijalno - materijalni dio posla i prava nezaposlenih kao i provođenje raznih državnih potpora i poticaja.
Vjerujem da će do toga doći i kod nas.
:moto2:

098 9232180

Mrki

Već je došlo do nas.. imaš Dekru.. u Osijeku u bilo koju veću firmu sa nekim pogonom (one dvije tri što ima) se možeš zaposliti samo preko Dekre (i oni ti uzmu 20% plaće)..

tibertov

Može i bez agencije za zaposljavanje ako ides preko veze

Ponti

Citat: Suki  u Veljača 13, 2018, 23:17:24
...u svijetu (razvijenom) većinu posredovanja između nezaposlenih i poslodavaca su preuzele privatne agencije i do toga će s vremenom doći i kod nas. Međutim u svim tim razvijenim zemljama i dalje postoji državna služba za zapošljavanje koja radi socijalno - materijalni dio posla i prava nezaposlenih kao i provođenje raznih državnih potpora i poticaja.
Vjerujem da će do toga doći i kod nas.


Jel to ono kad izađe lik iz zatvora i onda mu daju posao u supermarketu da stavlja kupljeno u vrećice?


Suki

Citat: Ponti  u Veljača 14, 2018, 07:41:37

Jel to ono kad izađe lik iz zatvora i onda mu daju posao u supermarketu da stavlja kupljeno u vrećice?
...to su ti novčane naknade koje primaju ljudi kad ostanu bez posla, razni poticaju za poslodavce ako zaposle osobu iz evidencije ( 50% godišnje bruto plaće), poticaju za samozapošljavanje ( ako netko iz evidencije hoće svoje nešto otvoriti - 55000kn), stručna osposobljavanja, pripravništva, javni radovi, osposobljavanja i prekvalifikacije.....
:moto2:

098 9232180

Ponti

Citat: Suki  u Veljača 14, 2018, 08:03:45
...to su ti novčane naknade koje primaju ljudi kad ostanu bez posla, razni poticaju za poslodavce ako zaposle osobu iz evidencije ( 50% godišnje bruto plaće), poticaju za samozapošljavanje ( ako netko iz evidencije hoće svoje nešto otvoriti - 55000kn), stručna osposobljavanja, pripravništva, javni radovi, osposobljavanja i prekvalifikacije.....

Sve je to prekomplicirano i nepotrebno. Od zavoda treba ostati po jedan šalter u svakom gradu gdje će nezaposleni dobiti po 100€ za kartu do Njemačke.

:smijeh:

damjandugi

Citat: Bagy  u Veljača 13, 2018, 21:17:43
U Zg Baotić servisira Volvo. Ja sam tamo sa svojim Nissanom. Poprilično je novca uloženo u taj servis, pretpostavljam i u školovanje servisera...

Novi Zagreb, Sloboština, ulaz u Zagreb iz pravca zračne luke.

Potražiču ču još mišljenja za ovu dvojicu.

A ova dvojica?
VOLVO CENTAR ZAGREB  Slavonska avenija 46, 10000 Zagreb
VOLVO CENTAR MOTO-RIS  Oreškovićeva 3b, 10000 Zagreb

A možda neki domači dobar servis.Neovlašteni ali dobar.

tibertov

Hebo te taj kineski Volvo...kupi pravi auto pa ćeš ljepo kod Tomića  :ebudale:

Osy

Citat: tibertov  u Veljača 14, 2018, 09:39:12
Hebo te taj kineski Volvo...kupi pravi auto pa ćeš ljepo kod Tomića  :ebudale:
:ooda: :smijeh: Jel ima tog u Lidlu :-\

Fantom

Zbog averzije od ovih inovacija glede stednje i sigurnosti Mjesec dana sam trazio auto koje odgovara mojim potrebama tj da ja vozim njega, a ne on mene. Uzeo Tiguana samo sa komfor paketom dupla klima i sl. Rijetka su danas vozila bez ovih po meni bespotrebnih pomagala. Oci mi izbjelile trazeci auto 😆

damjandugi

Citat: tibertov  u Veljača 14, 2018, 09:39:12
Hebo te taj kineski Volvo...kupi pravi auto pa ćeš ljepo kod Tomića  :ebudale:

Švabo bi bio zadnji auto na svijetu kojeg bi kupio. :thumbdown:
Imao sam i prije Volva 850 2,5 20V.Samo tankaj i vozi.Nikakvih problema. :thumbup: :thumbup:
Da sad nabrojim aute kojih sve marki sam vozio mi treba malo više vremena.

Patak

Citat: Ponti  u Veljača 14, 2018, 08:07:38
Sve je to prekomplicirano i nepotrebno. Od zavoda treba ostati po jedan šalter u svakom gradu gdje će nezaposleni dobiti po 100€ za kartu do Njemačke.

:smijeh:

:) :bravo:

Lavandić

Citat: damjandugi  u Veljača 14, 2018, 11:09:20
Švabo bi bio zadnji auto na svijetu kojeg bi kupio.
Imao sam i prije Volva 850 2,5 20V.Samo tankaj i vozi.Nikakvih problema.
Da sad nabrojim aute kojih sve marki sam vozio mi treba malo više vremena.
Susjed je prodao Volvo V70 sa 370 tkm, motor 2,5 Diesel, uzeo je opet istog samo novijeg. Kaže nikad nikakvih problema!

Btw. Blještavilo salona ili servisa nije nikakvo jamstvo da je isti i dobar.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


gianni

A cije ono motore ugraduje Volvo, svoje mozda????
Sve je to isti dik :bzvz:
Sreca je presudni faktor koliko ce vozilo biti pouzdano.