Zdravlje.

Autor Patak, Studeni 10, 2017, 22:22:06

« natrag - naprijed »

Ponti

Citat: zd  u Ožujak 05, 2018, 21:30:02
Ma znas kaj imam osjecaj da bi se lakse i prije dogovorio s Pontijem nego s ovim mojim specijalcima. Stara je stvar da je najteze s familijom imat posla [emoji41]

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Kod mene je jednostavno ... pozvoniš na vrata  :)

Ponti

Citat: Osy  u Ožujak 05, 2018, 21:32:43
A ne mogu vjerovat da i ti ne shvaćaš zajebanciju...šta se događa :-\

Ma, dragi, ne događa se ništa ... blejim bzvz  :-*

Osy

Citat: Ponti  u Ožujak 05, 2018, 21:33:55
Ma, dragi, ne događa se ništa ... blejim bzvz  :-*
:gimme5: :-*

Doda


Ja zasada znam da imam samo išijas, napuklo rebro i napuklu koščicu u stopalu. Svakom promjenom vremena me podsjete da su tu...
[/quote]

Napuknuto rebro i napukla koščica u stopalu? Od kada? Neki dan? Tebi kosti ne zarastaju (ako je od prije)?
:)
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego život u trenutku!!!

VUCIBATINA

32 godine  3 sjebana diska kralježnice, skolioza,kifoza i lordoza sve u jednome, jedan otkinut prst, pola zubi i sjebana kolina!

beat that bitches!!!
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Bagy

Citat: VUCIBATINA  u Ožujak 06, 2018, 13:41:06
32 godine  3 sjebana diska kralježnice, skolioza,kifoza i lordoza sve u jednome, jedan otkinut prst, pola zubi i sjebana kolina!

beat that bitches!!!

Uh, nije ti lako!  :huh:
mob: 095/573-6874

cisco

 :thumbup:



ZANIMLJIVO

+AAA-

NAKON OVOG ODMAH ĆETE NAREZATI SLANINU: Evo zašto je trebamo jesti češće!
Autor: ZdravljeUtorak, 27. veljača 2018. u 11:59

49.647

Umjesto da koristite multivitamine, jedite slaninu.

Neki je kude, neki je hvale. Dok neki žude za njom, ali je izbjegavaju zbog zdravlja i linije, drugi je jedu gotovo svakodnevno, tvrdeći da je zdrava. Tko je u pravu?

Svi koji imaju nešto protiv slanine u pravu su kad kažu da sa slaninom ne treba pretjerivati, uostalom kao ni s bilo kojom namirnicom, bila ona zdrava ili ne zdrava.

Mnogi misle da je štetna za srce, međutim nekoliko istraživanja je potvrdilo da ona sadrži korisne omega-3 masne kiseline koje zapravo štite kardiovaskularni sustav.

To je jedan od razloga zbog kojih su mnoge studije pokazale da je slanina u umjerenim količinama u svakodnevnoj prehrani odlična za smanjivanje tlaka i nivoa šećera u krvi, što pomaže u prevenciji dijabetesa, srčanih bolesti i moždanog ili srčanog udara.

Slanina je bogata i kalijem, ključnim mineralom za regulaciju krvnog tlaka, a bogat je izvor i kvalitetnih proteina koji pomažu u održavanju optimalnog nivoa energije i izgradnji mišićnog tkiva.

Slanina je i dobar izvor cinka, koji je potreban za zdrav imuni sustav, rast i obnavljanje mišićnog tkiva, kao i ravnotežu hormona u organizmu.

Puna je vitamina. Slanina je puna esencijalnih B vitamina, koji su nam potrebni za održavanje imunološkog sustava. Sadrži 65 % preporučenog dnevnog unosa tiamina, 47 % niacina, 38 % vitamina B12 i 36 % cinka.

Dakle, umjesto da koristite multivitamine, možete jesti slaninu.

Slanina je prirodni antidepresiv: istraživanja su pokazala da takozvani peti ukus, poznat i kao ,,okus za uživanje", poboljšava raspoloženje i osjećaj zadovoljstva i smanjuje nivo stresa.

Slanina je bogata zasićenim mastima, što znači da ćete duže biti siti nego da se jedete ugljikohidrate. Ako ste jako gladni, slobodno pojedite malo slanine i izdržati ćete od doručka do ručka ili ručka do večere.

U slanini ima samo 2 % loših nezasićenih masti, a mononezasićenih masnih kiselina ima tri puta više nego što ih ima u morskim plodovima.

Suprotno mišljenju, ne debljaju nas masti, nego ugljikohidrati, piše ebrod.net

 




U životu nisu bitne osobe koje vam požele sreču, Bitne su osobe koje vas čine srečnim!!!

Osy

Isprobano...i u potpunosti potpisujem :thumbup:

Ponti

Slanina je super, ali još više super je maslinovo ulje :smijeh:

Saxi

Potpisujem, na Pontijevom maslinovom ulju, isprzio sam domaću slaninu i jaja, prste polizao i presrećan bio, uz pun stomak hranljivih namirnica [emoji41]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Osy

Citat: Saxi  u Ožujak 18, 2018, 13:40:34
Potpisujem, na Pontijevom maslinovom ulju, isprzio sam domaću slaninu i jaja, prste polizao i presrećan bio, uz pun stomak hranljivih namirnica [emoji41]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka
A meni si pržio na suncokretovom, razbojniče... :tongue: ;) :buahaha:

Saxi

Citat: Osy  u Ožujak 18, 2018, 14:08:32
A meni si pržio na suncokretovom, razbojniče... :tongue: ;) :buahaha:
To je zato što su dragi gosti bili iz EU pa sam vam przio na domaćem nezdravom, a i burek smo jeli, a to nema u Evropi, ali ima kod nas [emoji16]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Osy

Hoćeš da me se rješiš na brzaka i uzurpiraš švapsko drlo... :bzvz:

Saxi

Citat: Osy  u Ožujak 18, 2018, 15:06:36
Hoćeš da me se rješiš na brzaka i uzurpiraš švapsko drlo... :bzvz:
Hebo te Hitler, na Švabice nisam nikad otkidao, ali Dia i ti ste mi super u svakom pogledu, jedino felericno na vama je taj GSA, ali volim te ja i takvoga [emoji23][emoji23][emoji23]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Osy

Citat: Saxi  u Ožujak 18, 2018, 23:19:38
Hebo te Hitler, na Švabice nisam nikad otkidao, ali Dia i ti ste mi super u svakom pogledu, jedino felericno na vama je taj GSA, ali volim te ja i takvoga [emoji23][emoji23][emoji23]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka
:-* :gimme5: