Radne rukavice

Autor Mrki, Ožujak 03, 2018, 11:46:02

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Citat: sasaa  u Ožujak 05, 2018, 06:22:30
Kad su se gambeti, pitura i salama doma nosili  :smijeh:
Pa to je pod obavezno!  :)

sasaa

Citat: Danijel 23  u Ožujak 05, 2018, 06:26:20
Pa to je pod obavezno!  :)
Pod obavezno... kuke za meso od completion control line-a

To je jedan Slavonac izradjivao  :smijeh: :smijeh:
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Osy

Citat: sasaa  u Ožujak 05, 2018, 06:37:42
Pod obavezno... kuke za meso od completion control line-a

To je jedan Slavonac izradjivao  :smijeh: :smijeh:
Pa kad nije bilo u Pevecu za kupit :)

sasaa

Citat: Osy  u Ožujak 05, 2018, 06:59:11
Pa kad nije bilo u Pevecu za kupit :)

Nazalost HR/Balkan mentalitet...


Sent from my iPhone using Tapatalk
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Danijel 23

Citat: sasaa  u Ožujak 05, 2018, 06:37:42
Pod obavezno... kuke za meso od completion control line-a

To je jedan Slavonac izradjivao  :smijeh: :smijeh:
To je dobro kad su proizvidili i nosili gotov proizvod.  :thumbup: Ali moji su iz Sirije vukli i par stotina metara žice od SLICKLINE za kuke i prvu žicu u vinigradu!

sasaa

Citat: Danijel 23  u Ožujak 05, 2018, 07:12:03
To je dobro kad su proizvidili i nosili gotov proizvod.  :thumbup: Ali moji su iz Sirije vukli i par stotina metara žice od SLICKLINE za kuke i prvu žicu u vinigradu!

Urbana legenda kaze i da su se tabletice iz Sirije svercale

Radio sam prije sa par bivsih Croscovaca...


Sent from my iPhone using Tapatalk
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

fatboy

Citat: sasaa  u Ožujak 05, 2018, 07:30:06
Urbana legenda kaze i da su se tabletice iz Sirije svercale

Radio sam prije sa par bivsih Croscovaca...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zato se dole i puca - nestalo tableta!  :-X

Osy

Citat: sasaa  u Ožujak 05, 2018, 07:02:59
Nazalost HR/Balkan mentalitet...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, i onda zbog takvog svi u isti lonac...Vlasnik firme u kojoj radim nam je dao službena vozila na korištenje 0-24.
Mi smo divizija prehrane, a postoji i divizija kemije...Uglavnom, jedan kreten iz Zagreba iz divizije kemije je išao sa autom u nedjelju na skijanje u Sloveniju...napravio pun qrtz km i to na neradni dan i sad svi puše zbog njega...jbga :thumbdown:

sasaa

Citat: Osy  u Ožujak 05, 2018, 07:34:04
Da, i onda zbog takvog svi u isti lonac...Vlasnik firme u kojoj radim nam je dao službena vozila na korištenje 0-24.
Mi smo divizija prehrane, a postoji i divizija kemije...Uglavnom, jedan kreten iz Zagreba iz divizije kemije je išao sa autom u nedjelju na skijanje u Sloveniju...napravio pun qrtz km i to na neradni dan i sad svi puše zbog njega...jbga :thumbdown:

Takvima, stisnut otkaz po kratkom postupku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

keko

Citat: sasaa  u Ožujak 05, 2018, 07:43:31
Takvima, stisnut otkaz po kratkom postupku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To se tako i radi u uljuđenom svijetu, ako nećeš kako treba, nećeš nikako
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Mrki

Citat: JZ  u Ožujak 04, 2018, 23:19:29
Za željezo je najbolja koža. ..ako ćeš brusiti. .rezati....ove sa slike su vise za "grublje" mehaničarske radove .. imam iskustva sa svakakvim rukavicama :)
Neću brusiti i rezati, teža mehanika, ništa ispod ključa 24 i željezni elementi od par metara i 30 pa na više kila..

Zato sam i pitao, znam da vas trojica  imate iskustva s tim

Mrki

Vezano za naš mentalitet..

Kada sam počeo raditi u trenutnoj firmi kaže voditelj regije radi se od 8h, ali puno ljudi se voli naći u 7h u blizini firme u birtiji pa piti kavu prije posla.. qrc vole piti kavu, voze svi žene na posao sa službenim autima, a kako svima rade od 7h moraju ubiti sat vremena da se ne vraćaju kući..
I onda se naravno nakon što se raziđu iz firme u 8h opet ide na kavu.. jel kako ćeš početi radni dan bez kave.. :D

fatboy

Kad je bilo zlatno doba i imao se auto 0-24, nije bilo bitno koliko radiš km i kada. Ako si ko ovaj baš vikendom napravio puno privatnih km, platiš gorivo sam i mirna Bosna.
Zapravo sve zavisi od ugovora i čistih postavki. Ako si mi dao auto jer mi to stavljaš kao pogodnost za to radno mjesto, onda ga ja koristim kad hoću i koliko hoću. Na to se po zakonu može naplatiti neki porezić i deri. Ako mi daš auto 0-24 i onda te jebe mojih 200-300 km preko vikenda, onda to nećemo računati kao 0-24. Koristit će se samo u službene svrhe tijekom radnog dana i sve u redu. Ali ajmo onda opet o uvjetima za to radno mjesto? Kako ćemo kompenzirati auto ili da tražim drugi posao?  :kuri:
Naravno, postoji i gazdina strana medalje koja kaže, samo si ti slobodno nađi drugi posao. Jebi ga, stvar je balansiranja i prioriteta...  ;)

sasaa

Citat: fatboy  u Ožujak 05, 2018, 08:38:17
Kad je bilo zlatno doba i imao se auto 0-24, nije bilo bitno koliko radiš km i kada. Ako si ko ovaj baš vikendom napravio puno privatnih km, platiš gorivo sam i mirna Bosna.
Zapravo sve zavisi od ugovora i čistih postavki. Ako si mi dao auto jer mi to stavljaš kao pogodnost za to radno mjesto, onda ga ja koristim kad hoću i koliko hoću. Na to se po zakonu može naplatiti neki porezić i deri. Ako mi daš auto 0-24 i onda te jebe mojih 200-300 km preko vikenda, onda to nećemo računati kao 0-24. Koristit će se samo u službene svrhe tijekom radnog dana i sve u redu. Ali ajmo onda opet o uvjetima za to radno mjesto? Kako ćemo kompenzirati auto ili da tražim drugi posao?  :kuri:
Naravno, postoji i gazdina strana medalje koja kaže, samo si ti slobodno nađi drugi posao. Jebi ga, stvar je balansiranja i prioriteta...  ;)

Stvar je ugovora, i sta te pripada po njemu. Ni vise, ni manje.
Ili si se dobro dogovorio... ili nisi.
Ako nisi, ne zloupotrebljavaj, nego trazi posao dalje s boljim uvjetima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Osy

Da ima tu i caka...ali kolega iz bivše firme je isto u nedjelju vozio službeni auto i nažalost oduzeo prednost poznatom bajkeru...U nastavku...to je već katastrofa...

http://www.motorbike.bloger.index.hr/post/teska-nesreca-nadomak-grobnicke-piste/824084.aspx