Radne rukavice

Autor Mrki, Ožujak 03, 2018, 11:46:02

« natrag - naprijed »

Mrki

To je sve stvar dogovora i ugovora, ako imaš auto 0-24h i imaš full pravo korištenja to ti se stavi u ugovor o radu, i to ti je dio plaće, i onda firma to može stavljati u trošak i te fore. To rijetko tko ima, uglavnom na ljudi na vodećim pozicijama.
Većina ima auto do posla i sa posla da ti ne moraju plaćati prijevoz, i to se najviše zloupotrebljava.. ali i to se lako riješi, staviš praćenje i gotovo. Ako upališ auto van radnog vremena kazna na plaću i gotovo.

Mi imamo praćenje ali nitko ne kontrolira, pa se koriste auti maximalno. U prošloj firmi gdje se to kontroliralo nakon što su stavljena praćenja u vozila mjesečna kilometraža se prepolovila..

Lavandić

Citat: Osy  u Ožujak 05, 2018, 07:34:04
Da, i onda zbog takvog svi u isti lonac...Vlasnik firme u kojoj radim nam je dao službena vozila na korištenje 0-24.
Mi smo divizija prehrane, a postoji i divizija kemije...Uglavnom, jedan kreten iz Zagreba iz divizije kemije je išao sa autom u nedjelju na skijanje u Sloveniju...napravio pun qrtz km i to na neradni dan i sad svi puše zbog njega...jbga
Koje li slučajnosti, na isti princip je i nas jebavalo, samo je ovdje Auto viđen na Kupresu.
Besposlen pop i jariće krsti.

Vuk dlaku mijenja ali ćud nikada.

Je li ono i tebi Mirko G. vlasnik preduzeća???

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


fatboy

Citat: sasaa  u Ožujak 05, 2018, 08:48:22
Stvar je ugovora, i sta te pripada po njemu. Ni vise, ni manje.
Ili si se dobro dogovorio... ili nisi.
Ako nisi, ne zloupotrebljavaj, nego trazi posao dalje s boljim uvjetima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Točno sam tako i mislio... :thumbup:

agolac

Citat: Mrki  u Ožujak 05, 2018, 08:54:01
To je sve stvar dogovora i ugovora, ako imaš auto 0-24h i imaš full pravo korištenja to ti se stavi u ugovor o radu, i to ti je dio plaće, i onda firma to može stavljati u trošak i te fore. To rijetko tko ima, uglavnom na ljudi na vodećim pozicijama.
Većina ima auto do posla i sa posla da ti ne moraju plaćati prijevoz, i to se najviše zloupotrebljava.. ali i to se lako riješi, staviš praćenje i gotovo. Ako upališ auto van radnog vremena kazna na plaću i gotovo.

Mi imamo praćenje ali nitko ne kontrolira, pa se koriste auti maximalno. U prošloj firmi gdje se to kontroliralo nakon što su stavljena praćenja u vozila mjesečna kilometraža se prepolovila..

Auto za posao s posla nikako ne može biti jeftiniji od gradskog prijevoza  :misli:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: agolac  u Ožujak 05, 2018, 19:20:01
Auto za posao s posla nikako ne može biti jeftiniji od gradskog prijevoza  :misli:
Ako ti je nebitno vrijeme....govorim o ZG prijevozu,a da ne spminjem za mene u Ivanić Grad koji spada u grad Zagreb.  :thumbdown:

agolac

Citat: Danijel 23  u Ožujak 05, 2018, 19:24:26
Ako ti je nebitno vrijeme....govorim o ZG prijevozu,a da ne spminjem za mene u Ivanić Grad koji spada u grad Zagreb.  :thumbdown:

Pa koliko treba s jednim, koliko s drugim prevoznim sredstvom?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy

Kod mene koji imaju aute, ne naplacuje se od 06-20 sati. Sve ostalo se naplacuje po km. Osim ako imas putni nalog pa negdje ides. To mi je OK.
Ali kupovina auta da bih se ja vozio samo do kuce bi bila idiotizam za firmu. Pojacaj malo placu i deri dalje....

Mrki

Citat: agolac  u Ožujak 05, 2018, 19:20:01
Auto za posao s posla nikako ne može biti jeftiniji od gradskog prijevoza  :misli:
Govorim o majstorima koji rade na terenu, pa imaju "start from home" da ne moraju dolaziti u firmu po službeni auto, već idu drito na lokaciju na kojoj rade..

fatboy

To je drugi par cipela. Tu auto nije prednost, vec radno sredstvo.

Danijel 23

Citat: agolac  u Ožujak 05, 2018, 19:27:11
Pa koliko treba s jednim, koliko s drugim prevoznim sredstvom?
Mojoj gosođi vrtić + poso: Dubrava-Vukovarska-Savska (Zagrebcanka) tramvajem 60 min, aftom 30 min!
Meni Zg-Ivanić Grad , vlakom  45 min + 50 min pjesice, radim od 7h moram krenut u 5h, zavrsavam u 15h vlak mi polazi u 16h........doma dolazim u 17h. Aftom 30 min, naravno HACm!  :)

Ponti

Citat: Danijel 23  u Ožujak 05, 2018, 20:03:16
Mojoj gosođi vrtić + poso: Dubrava-Vukovarska-Savska (Zagrebcanka) tramvajem 60 min, aftom 30 min!
Meni Zg-Ivanić Grad , vlakom  45 min + 50 min pjesice, radim od 7h moram krenut u 5h, zavrsavam u 15h vlak mi polazi u 16h........doma dolazim u 17h. Aftom 30 min, naravno HACm!  :)

Motorom 15 min  :blato:

Danijel 23

Citat: Mrki  u Ožujak 05, 2018, 19:47:38
Govorim o majstorima koji rade na terenu, pa imaju "start from home" da ne moraju dolaziti u firmu po službeni auto, već idu drito na lokaciju na kojoj rade..
Mislim da su to rijetki takvi majstori, nama je ugraden i GPS da se nebi landralo! Ali uvijek gledamo neku birtiju kraj trgovine gdje se i parkiramo....jer je kakti vreme za gablec!  :)

Mrki

Citat: Danijel 23  u Ožujak 05, 2018, 20:06:10
Mislim da su to rijetki takvi majstori, nama je ugraden i GPS da se nebi landralo! Ali uvijek gledamo neku birtiju kraj trgovine gdje se i parkiramo....jer je kakti vreme za gablec!  :)
Naravno.. i naši svejedno dolaze u firmu, voze žene na posao i s posla, sjede po birtijama.. ni praćenje ih ne ometa u tome :)

Danijel 23

Citat: Ponti  u Ožujak 05, 2018, 20:04:41
Motorom 15 min  :blato:
Ja sam ti ko Gianni ak pričamo o motoru.  Ajde  ujtro idem drtito na poso...20min, ali kad idem kuć, a nemam neke obaveze dolazim sa mrakom!  :blato:

agolac

Citat: Danijel 23  u Ožujak 05, 2018, 20:03:16
Mojoj gosođi vrtić + poso: Dubrava-Vukovarska-Savska (Zagrebcanka) tramvajem 60 min, aftom 30 min!
Meni Zg-Ivanić Grad , vlakom  45 min + 50 min pjesice, radim od 7h moram krenut u 5h, zavrsavam u 15h vlak mi polazi u 16h........doma dolazim u 17h. Aftom 30 min, naravno HACm!  :)

Nadam se da ideš Stomom na delo....
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain