Africa Twin CRF 1000

Autor Danijel 23, Srpanj 30, 2017, 11:27:33

« natrag - naprijed »

Osy

Citat: Suki  u Svibanj 03, 2018, 22:20:31
Definitivno odustajem od after market auspuha :kava:. Originalni lonac je lijep i odlično se čuje  :ooda:, pogotovo kad abgasuješ i krene brundat  :want:.

Tool box će biti ovih dana :thumbup:. Još nekoliko zafršnih finesa, bojanje i montaža :-*. Do Dinare mora biti montiran definitivno :gimme5:.
Treba malo i u Alfu uložit, Africa ima dosta drangulija...i previše :) :ooda: :smijeh:

Suki

Zadnjih 5 godina Alfa se u safe mod-u :). Samo ono osnovno što joj treba, toliko da joj ništa ne fali ;), ali ništa đinđe-minđe :).
:moto2:

098 9232180

Ponti

Citat: Suki  u Svibanj 04, 2018, 07:25:58
Zadnjih 5 godina Alfa se u safe mod-u :). Samo ono osnovno što joj treba, toliko da joj ništa ne fali ;), ali ništa đinđe-minđe :).

Nova mašina?

tibertov

Citat: Suki  u Svibanj 03, 2018, 23:09:54
...sad si se javio :tongue:.... šta ko je reko, zeko reko :smijeh: :smijeh:

Ja sam to govorio i dok sam imao somaru. Pišćav zvuk

Suki

Citat: tibertov  u Svibanj 04, 2018, 08:24:49
Ja sam to govorio i dok sam imao somaru. Pišćav zvuk
Znam, zahebavam :). Zato si uzeo Remus ;).

Citat: Ponti  u Svibanj 04, 2018, 08:08:44
Nova mašina?

....paaaa, skoro :) :smijeh:.
:moto2:

098 9232180

zare

Citat: tibertov  u Svibanj 03, 2018, 23:05:45
Zvuk na somari je za kurac.
Što je sa remusom i francuzom

tibertov

Vratio sam mu Remus, a Ebay mi je vratio pare.

zorro

Citat: Osy  u Svibanj 04, 2018, 06:57:00
Treba malo i u Alfu uložit, Africa ima dosta drangulija...i previše :) :ooda: :smijeh:
Ma..ima Afrika vraga..može nakitit još đinđi za 10 milja ojra..i opet neće bit ni blizu GSA-u  :bzvz:  ..pogotovo zračnjaku  :ooda:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

Ne slažem se, Afrika je lepša od GS-a, a o drugim prednostima da ne govorim, jos u Sukijevom slučaju gde je više u šumi nego na drumu, idealno je izabrao [emoji11]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Ponti

Citat: Saxi  u Svibanj 04, 2018, 18:30:17
Ne slažem se, Afrika je lepša od GS-a, a o drugim prednostima da ne govorim, jos u Sukijevom slučaju gde je više u šumi nego na drumu, idealno je izabrao [emoji11]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Al joj je sic za qc.
Ovim laganim gejevima taj sic možda i štima, ali nama švalerima ne valja :buahaha: ... Toni je to rješio s bagster sicom

Suki

Citat: Saxi  u Svibanj 04, 2018, 18:30:17
Ne slažem se, Afrika je lepša od GS-a, a o drugim prednostima da ne govorim, jos u Sukijevom slučaju gde je više u šumi nego na drumu, idealno je izabrao [emoji11]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

:thumbup:
Ne mogu reći da sam više u šumi nego na cesti, al da volim sići s asfalta to volim :ooda:.

I danas sam bio :). Isprobavao gume ;).
:-*
:moto2:

098 9232180

keko

Citat: Suki  u Svibanj 04, 2018, 20:11:26
:thumbup:
Ne mogu reći da sam više u šumi nego na cesti, al da volim sići s asfalta to volim :ooda:.

I danas sam bio :). Isprobavao gume ;).
:-*
I?
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Saxi

Citat: Ponti  u Svibanj 04, 2018, 18:59:49
Al joj je sic za qc.
Ovim laganim gejevima taj sic možda i štima, ali nama švalerima ne valja :buahaha: ... Toni je to rješio s bagster sicom
Strom ima odličan sic, GS još bolji, Afriku nisam isprobao na duge staze ali boze moj niko nije savršen, pa se i ta sitnica tako lako da srediti.
Voleo bih da Toni da poređenje kako mu se guzica oseća sad sa Bagsterom i nekada sa Stromom i FJR 1300 [emoji848]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Suki

Citat: keko  u Svibanj 04, 2018, 20:16:26
I?
...ha koliko ja mogu biti mjerodavan :-\ ...
Gume se ponašaju onako kako sam predviđao i priželjkivao. Prešao sam oko 100km po asfaltu i oko 5 km makadama.
Pod predviđao mislim na zujanje u tresenje.
Samo kad ih se gleda lako se može zaključiti da će se tako ponašati :).
Morati ću se naviknuti jer niti jedne gume do sada koje sam imao nisu bile takve.
Kad se vozi polako, oko 10-20 km/h, osjetiš svaku kocku na gumi :). Na većim brzinama na asfaltu zuji kao onaj vojni picgauer :smijeh:.
Isto je i sa vibracijama. Pojačane su i na kormanu i na fuzićima i na sicu.
Ali sve to sam znao da će biti tako i ipak sam ih stavio :thumbup:

Ono što sam priželjkivao dobio sam i više od toga :ooda:.
Vožnja po asfaltu.
Motor je puno upravljiji nego sa Dunlop Trailmax gumama :ooda:. Puno lakše se ruši i trenutačnije reagira. Mislim da je to zbog prednje gume. Iste je dimenzije kao i Trailmax ali je oblija.
Gazni dio je onako zaokružen dok je na starim gumama bio više ravniji/spljošteniji. Samim time motorom se lakše upravlja i precizniji je.
Vozio sam poznatu dionicu i desilo mi se da u lijevom zavoju prerano skrenem :). Nekoliko puta sam ga vraćao iz zavoja :smijeh:. Isto mi se događalo kada sam na stroma poslije originalnih guma stavio MTNext :thumbup:.
Najbolje što mi prednja uljeva sigurnost. U početku sam bio pažljiv, kasnije kad sam se više oslobodio to je bilo to :-*. Smješak pod kacigom :ooda:.
Zadnja mi je u prvim većim zavojima, na izlasku i pri ispucavanju u trećoj palila TC i to dva zavoja na mjestu i pri brzinama gdje prošla guma to nije radila. Nakon par zavoja nisam više mogao izazvati TC.
Kontam da se guma trebala razvozati i s nje skinuti onaj prvi sloj.
Kad sam se uvjerio da dobro drži i ne pali TC, oslobodio se više i tjerao do struganja fuzićem :). Čisto malo da strugnem i to mi je dovoljno. Za moje potrebe i način vožnje i previše :thumbup:.

Ono malo makadama što sam prošao isto sam se oduševio :-*. Kako je prednja zaobljena sve je lakše kod upravljanja. Zadnja teže i kasnije pali ABS što znači da bolje drži i hvata, a manje proklizava od prošle gume :thumbup:.
Što se starta tiče, sa ugašenim TC :), više ne baca iza samo prašinu i kamenčiće, već ozbiljnije zaore po šljunku :-* :-*.
Da, volim to :ooda:. I jesam, ja sam jedan od onih idiota koji napravi izrovani trag 10 metara i onda stanem i vratim se i gledam u to i smijem se sam sa sobom :smijeh: :smijeh:.
Jbg svaka budala ima svoje veselje :ebudale:.

Od hrpe recenzija po Youtube-u i prije nego sam ih stavio otprilike sam znao što stavljam, tako da sam sada super zadovoljan :gimme5: :thumbup:. Još da se i po očekivanom trajanju (12t milja) pokaže to bi bilo odlično :thumbup:.
:moto2:

098 9232180

Mrki

12t milja ili kilometara?