Africa Twin CRF 1000

Autor Danijel 23, Srpanj 30, 2017, 11:27:33

« natrag - naprijed »

Suki

:moto2:

098 9232180

Mrki

Jbt dobra kilometraža ako toliko izdrži, pogotovo ako se dosta voziš po makadamu.. [emoji106]

Suki

To im je neki viši prosjek. E sad ovisi o puno faktora, od načina vožnje, težine i svega ostalog...Dosadašnje gume sam imao 12tkm i osjetna je razlika o odnosu na ono kada su bile nove. Počele su popuštat, pogotovo na travi :ooda: :smijeh:.
:moto2:

098 9232180

keko

Citat: Suki  u Svibanj 04, 2018, 21:23:06
...ha koliko ja mogu biti mjerodavan :-\ ...
Gume se ponašaju onako kako sam predviđao i priželjkivao. Prešao sam oko 100km po asfaltu i oko 5 km makadama.
Pod predviđao mislim na zujanje u tresenje.
Samo kad ih se gleda lako se može zaključiti da će se tako ponašati :).
Morati ću se naviknuti jer niti jedne gume do sada koje sam imao nisu bile takve.
Kad se vozi polako, oko 10-20 km/h, osjetiš svaku kocku na gumi :). Na većim brzinama na asfaltu zuji kao onaj vojni picgauer :smijeh:.
Isto je i sa vibracijama. Pojačane su i na kormanu i na fuzićima i na sicu.
Ali sve to sam znao da će biti tako i ipak sam ih stavio :thumbup:

Ono što sam priželjkivao dobio sam i više od toga :ooda:.
Vožnja po asfaltu.
Motor je puno upravljiji nego sa Dunlop Trailmax gumama :ooda:. Puno lakše se ruši i trenutačnije reagira. Mislim da je to zbog prednje gume. Iste je dimenzije kao i Trailmax ali je oblija.
Gazni dio je onako zaokružen dok je na starim gumama bio više ravniji/spljošteniji. Samim time motorom se lakše upravlja i precizniji je.
Vozio sam poznatu dionicu i desilo mi se da u lijevom zavoju prerano skrenem :). Nekoliko puta sam ga vraćao iz zavoja :smijeh:. Isto mi se događalo kada sam na stroma poslije originalnih guma stavio MTNext :thumbup:.
Najbolje što mi prednja uljeva sigurnost. U početku sam bio pažljiv, kasnije kad sam se više oslobodio to je bilo to :-*. Smješak pod kacigom :ooda:.
Zadnja mi je u prvim većim zavojima, na izlasku i pri ispucavanju u trećoj palila TC i to dva zavoja na mjestu i pri brzinama gdje prošla guma to nije radila. Nakon par zavoja nisam više mogao izazvati TC.
Kontam da se guma trebala razvozati i s nje skinuti onaj prvi sloj.
Kad sam se uvjerio da dobro drži i ne pali TC, oslobodio se više i tjerao do struganja fuzićem :). Čisto malo da strugnem i to mi je dovoljno. Za moje potrebe i način vožnje i previše :thumbup:.

Ono malo makadama što sam prošao isto sam se oduševio :-*. Kako je prednja zaobljena sve je lakše kod upravljanja. Zadnja teže i kasnije pali ABS što znači da bolje drži i hvata, a manje proklizava od prošle gume :thumbup:.
Što se starta tiče, sa ugašenim TC :), više ne baca iza samo prašinu i kamenčiće, već ozbiljnije zaore po šljunku :-* :-*.
Da, volim to :ooda:. I jesam, ja sam jedan od onih idiota koji napravi izrovani trag 10 metara i onda stanem i vratim se i gledam u to i smijem se sam sa sobom :smijeh: :smijeh:.
Jbg svaka budala ima svoje veselje :ebudale:.

Od hrpe recenzija po Youtube-u i prije nego sam ih stavio otprilike sam znao što stavljam, tako da sam sada super zadovoljan :gimme5: :thumbup:. Još da se i po očekivanom trajanju (12t milja) pokaže to bi bilo odlično :thumbup:.
Znači, osim kaj su lepe su i dobre  :bravo:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Danijel 23

 :thumbup:
Zanima me sa takvim gumama koliko budu izdržali ležajevi u kotačima ili budeš šaro, slijedći set u 100% cestovnu gumu.

Ponti

Citat: keko  u Svibanj 04, 2018, 21:50:55
Znači, osim kaj su lepe su i dobre  :bravo:

Daj Keko, lijepe su jedino šumskim radnicima i kanađanima iznad 65. paralele  :smijeh:

Mrki


Suki

Citat: Ponti  u Svibanj 05, 2018, 09:26:07
Daj Keko, lijepe su jedino šumskim radnicima i kanađanima iznad 65. paralele  :smijeh:
:smijeh: točno :thumbup:. Ipak, što se izgleda gume tiče, primjerenije mi je na ovakvom motoru imati ovakvu ili sličnu gumu nego neku MPR4 ili sličnu ful cestovnu.
:moto2:

098 9232180

Ponti

Citat: Suki  u Svibanj 05, 2018, 11:00:14
:smijeh: točno :thumbup:. Ipak, što se izgleda gume tiče, primjerenije mi je na ovakvom motoru imati ovakvu ili sličnu gumu nego neku MPR4 ili sličnu ful cestovnu.

Ma serem..... ja ću takve iste nabaviti kada budem išao u Mongoliju :buahaha:

Toni

Citat: Saxi  u Svibanj 04, 2018, 21:06:27
Strom ima odličan sic, GS još bolji, Afriku nisam isprobao na duge staze ali boze moj niko nije savršen, pa se i ta sitnica tako lako da srediti.
Voleo bih da Toni da poređenje kako mu se guzica oseća sad sa Bagsterom i nekada sa Stromom i FJR 1300 [emoji848]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Ma istini za volju je bolje sa bagster sicom. Izdrzim voznju uz stajanje svako uru. Kada sam vozio FJR sam bio 10 godina mlađi a strom i 15 g mlađi tako iskreno ie sve koliko si u formi. Po meni stari strom ima najbolji sic a sve ostalo je bezveze.Imam i Airhawke zracni jastuk. On je ok ali po meni najvise me muci sta nisam fit kao sto sam bio.Kad bi stavio makru na livi guz i da me zena plesne po desnome a da marka ne odleti..Tesko je napisati recenziju. Jos ako se udebljas i svasta nesto. U svakom slucaju treba stati na maximalno 100 km.
Nije mi nista.

tibertov

 Svaki 100km je, cemu zurba...

Saxi

Toni mudro zboris, sa godinama dobijamo air bag ili ti slauf koji opterećuje motor, diže potrošnju, spušta kompresiju i smeta rezervoaru [emoji16]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Osy

Citat: Saxi  u Svibanj 05, 2018, 15:21:05
Toni mudro zboris, sa godinama dobijamo air bag ili ti slauf koji opterećuje motor, diže potrošnju, spušta kompresiju i smeta rezervoaru [emoji16]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka
Ti pogotovo, debel si za popizdit :) :P :smijeh:...s jednom rukom te nosim ;)

Saxi

Citat: Osy  u Svibanj 05, 2018, 15:31:22
Ti pogotovo, debel si za popizdit :) [emoji14] :smijeh:...s jednom rukom te nosim ;)
Težak sam kao Kolibri, a ti velik i jak kao Konan varvarin, doduše više varvarin nego Konan [emoji23]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Osy

Citat: Saxi  u Svibanj 05, 2018, 21:36:04
Težak sam kao Kolibri, a ti velik i jak kao Konan varvarin, doduše više varvarin nego Konan [emoji23]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka
:ooda: :smijeh: