Africa Twin CRF 1000

Autor Danijel 23, Srpanj 30, 2017, 11:27:33

« natrag - naprijed »

Toni

Ja minjam na 12000 i vise. Ne znam zasto Suki na6. Mozda visak love i vrimena.
Da san minja na 6 svako malo bi mora minjat.
Nije mi nista.

Dinko

Citat: Suki  u Kolovoz 23, 2018, 14:25:03
...12tkm je servisni interval, ali ja ne mogu dočekat pa mijenjam svakih 6tkm :gimme5:

Ajde svaka čast   :gimme5: - ja sam mislio da sam ja jedini pacijent koji to radi (ali na autu jer je interval 30tkm - na drlu nisam još pomišljao o tome jer mi je 10tkm onako nešto između)

keko

I ja bacam ulje i filter na 6000, škodit nemre  :)
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Suki

Citat: Dinko  u Kolovoz 23, 2018, 14:27:41
Ajde svaka čast   :gimme5: - ja sam mislio da sam ja jedini pacijent koji to radi (ali na autu jer je interval 30tkm - na drlu nisam još pomišljao o tome jer mi je 10tkm onako nešto između)

...stari moj, ima ovdje pacijenata kolko ošš :)...samo su dijagnoze različite :ooda:...

Citat: Toni  u Kolovoz 23, 2018, 14:26:36
Ja minjam na 12000 i vise. Ne znam zasto Suki na6. Mozda visak love i vrimena.
Da san minja na 6 svako malo bi mora minjat.
Toni koliko si na Africi složio km do sada?!
:moto2:

098 9232180

Dinko

Citat: Suki  u Kolovoz 23, 2018, 14:31:24
...stari moj, ima ovdje pacijenata kolko ošš :)...samo su dijagnoze različite :ooda:...

Istina!!  Ne kažu džabe "nije bolest sve što boli"  :smijeh:

Suki

Citat: keko  u Kolovoz 23, 2018, 14:29:44
I ja bacam ulje i filter na 6000, škodit nemre  :)
...i ja tako razmišljam :thumbup:. Što se para tiče, cijela akcija košta kao pol sata s kurvom :ooda:.
Konkretno mene izišlo 470kn. 4litre ulja i filter.
:moto2:

098 9232180

Toni

Citat: Suki  u Kolovoz 23, 2018, 14:31:24
...stari moj, ima ovdje pacijenata kolko ošš :)...samo su dijagnoze različite :ooda:...
Toni koliko si na Africi složio km do sada?!
Oko 30000 km. Da me ne bi krivo skuzili. Ja ssn isto bio pacijent i mjenjao ulje prije vremena kad nisam imao pametnijeg posla. Nije to ni neki trosak ako radis sam. Samo sam jedno zakljucio da to nema smisla radit. Sta vise badas po motoru vise se kvari. Daj mu sta ga ide po manualu i najbitnije je da je u garazi kad ne vozi pa ce dugo trajati. Recimo nema sanse da idem da mi stelaju ventile. Dok je u mene to se nece raditi prije 100000 km.Sumnjam da ce j mene to docekat.
Ciljam na XR1000.
Nije mi nista.

lalegator

Pametan čo'ik!  :gimme5:
Najbolje kad motor troši ulje pa samo dolivaš, na 6 tkm taman ode staro i eto ti novo uje. A filter? Sad se još s filterima zaj... To svakih 25 tkm.  :)
People always ask me why I sold my r1200gs and bought an Africa Twin 750.
My reply: "Simple...I upgraded!"

Suki

Citat: Toni  u Kolovoz 23, 2018, 14:39:44
Oko 30000 km. Da me ne bi krivo skuzili. Ja ssn isto bio pacijent i mjenjao ulje prije vremena kad nisam imao pametnijeg posla. Nije to ni neki trosak ako radis sam. Samo sam jedno zakljucio da to nema smisla radit. Sta vise badas po motoru vise se kvari. Daj mu sta ga ide po manualu i najbitnije je da je u garazi kad ne vozi pa ce dugo trajati. Recimo nema sanse da idem da mi stelaju ventile. Dok je u mene to se nece raditi prije 100000 km.Sumnjam da ce j mene to docekat.
Ciljam na XR1000.

Sve stoji što kažeš :thumbup:.

XR1000 bi, koliko te poznam, bio primjereniji motor za tebe nego Africa :). Ne znam jedino taj njegov sic. Nisam probao, ali djeluje dosta tvrd :misli:.
:moto2:

098 9232180

fatboy

Citat: Dinko  u Kolovoz 23, 2018, 14:27:41
Ajde svaka čast   :gimme5: - ja sam mislio da sam ja jedini pacijent koji to radi (ali na autu jer je interval 30tkm - na drlu nisam još pomišljao o tome jer mi je 10tkm onako nešto između)

jel ti to voziš Renault? Ako jest, prepolovi si taj interval za ulje... ;)

Toni

Ne znam kakav je sic na BMW Xr ali vece sranje od sica nisam probao do afrike. Sad imam3 razlicita. Jedan Bagsterov koji je super i jedan Tratechov jednodjelni koji je isto super ali kap visociji od originala. Turatechov je glanjc novi i drzim ga za slucaj da mi pukne Bagster. Tako da taj XR sic koliko god da bude sranje , bit ce bolji nego hondin.Jebote imam1300€ u sicevima doma. Tako kad se budem rjesava honde se javim.
Nije mi nista.

zare

Citat: Dinko  u Kolovoz 23, 2018, 14:27:41
Ajde svaka čast   :gimme5: - ja sam mislio da sam ja jedini pacijent koji to radi (ali na autu jer je interval 30tkm - na drlu nisam još pomišljao o tome jer mi je 10tkm onako nešto između)
Samo ti njega pazi i čuvaj  :thumbup: nikad se ne zna

zare


Dinko

Citat: fatboy  u Kolovoz 23, 2018, 14:54:51
jel ti to voziš Renault? Ako jest, prepolovi si taj interval za ulje... ;)

KIA Ceed je u pitanju... na svoju ruku odem na servis na pola intervala. Liqui Molly ulje i filter ulja te zamolim da mi propuše filter zraka. Vozim cca 30tkm godišnje - to znači da sam svakih cca 6 mjeseci na servisu. Najvjerojatnije to nije potrebno ali kako i Suki kaže - svi smo pacijenti!

Dinko