Africa Twin CRF 1000

Autor Danijel 23, Srpanj 30, 2017, 11:27:33

« natrag - naprijed »

Mrki

Citat: Suki  u Prosinac 09, 2018, 11:21:21
Kraljica je uglađena kao i ja sam :). Pristojna s lijepim manirima :). Vozi se gospodski, polako i oprezno :).

Sad sam na 22000 km. Jednom sam samo zatego lanac. Na toj kilometraži sa malim stromom nekoliko puta sam ga dotezao, a na 27000 je prdnio. Toliko je bio nejednako razvučen da se morao zamijenit.

Vjerujem da će ovaj na Kraljici bez problema izdržati još 20000.

Onda je to kume moj :-* :smijeh:.
Jbg kada kenja ima lanac ko bicikli, pa se istegne lako.. sada kada imaš mušku kubikažu na motoru imaš i muški lanac, koji se ne da pokidati tako lako.. :)

Suki

Citat: Stjepko  u Prosinac 09, 2018, 12:30:50
Suki napiši malo o njima. Mokro,suho,buka i tako to.
...guma je kompromis.
Prezentiraju ju kao 50:50 gumu. Za razliku od full cestovnih guma, ova je na cesti puno bučnija (svira :smijeh:) i vibracije su prilične. Ništa na što se ne možeš naviknit :bzvz:. Bitno mi je da odlično drži cestu, u zavoju dozvoljava ribanje fuzićima, na mokrom (nisam ju baš previše isprobavao) drži bolje nego originalne Dunlop koje su bile. Vozna je. Prednja ima jako obli gazni dio i motor je puno precizniji i lakše se ruši u zavoju. Tome pridonosi i širina od samo 90mm.
Evo pokazuje se i kao trajna. Vjerujem da će bez problema ići do 20-23tkm.

Na offu je puno bolja od obične cestovne. Grip je neusporediv. Kod namjernog naglog startanja s ugašenim TC cestovna guma je bacala prašinu i površinske kamenčiće :bzvz:. Ova brate kopa :). Ruje cestu :ooda:. Nisam ju tjerao u full blato jer ni ona, a ni motor nije za to, ali na offu, koliko se ja vozim, prezadovoljan sam :thumbup:.
Zaključak po meni:
Na cesti nisam ništa izgubio po pitanju voznih svojstava, neki su se vozili sa mnom i ako nije fest peglanje mogu ih bez problema pratiti, a na offu sam dobio puno više nego što sam imao sa cestovnom 80:20 gumom.
Eventualni minus joj je buka na cesti. Zvučim kao Pinzgauer, u tunelu pogotovo :smijeh:, ali i to ima svoje draži :).
:moto2:

098 9232180

Špoki

Prednost ove gume je što ti ne treba Akrapovič ili Termignoni jer sama po sebi stvara taj zvuk :)
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Mrki

Citat: Špoki  u Prosinac 09, 2018, 13:50:07
Prednost ove gume je što ti ne treba Akrapovič ili Termignoni jer sama po sebi stvara taj zvuk :)
:D nemoj da te Ponti čuje.. guma stvara zvuk Arapovića :D

Špoki

Ponti nema ove gume :bzvz: jel da ih ima ne bi ni stavljao onaj proizvod iz Slovenije na malog :smijeh:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

zizu



Citat: Suki  u Prosinac 09, 2018, 11:21:21

Na toj kilometraži sa malim stromom nekoliko puta sam ga dotezao, a na 27000 je prdnio. Toliko je bio nejednako razvučen da se morao zamijenit.




Na malom  si se tek ucio vozit [emoji23][emoji23]

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Suki

Citat: zizu  u Prosinac 09, 2018, 14:18:19


Na malom  si se tek ucio vozit [emoji23][emoji23]

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
:smijeh:...vjerojatno ima veze i što na Hondi imam ugrađen podmazivač lanca :).
:moto2:

098 9232180

Toni

Guma mi se izgledom sviđa ali ne volim buku. Za of road je sigurno bolja . Sta se lanca tice ja sam na 30000 km i nije se ni malo rastega. Istini za volju vozim se ko baba.
Nije mi nista.

Suki

...pa ovaj forum je pun baba :smijeh: :smijeh:..ili onih koji se tako voze/osjećaju :)...
:moto2:

098 9232180

Toni

Citat: Suki  u Prosinac 09, 2018, 15:01:27
...pa ovaj forum je pun baba :smijeh: :smijeh:..ili onih koji se tako voze/osjećaju :)...
Nekako mi Afrika ne pita da je livam. Uzitak mi je lagano kotrljanje. Nema snage za bok ni zadnejkolo pa mi se ne da firsirat. Pa zaboravim TC izkljucit i eto . Ulovi me ako mozes!!! :-*
Nije mi nista.

Saxi

Ti se Suki baš voziš kao baba [emoji16]
Kad smo se prvi put zajedno vozili on je tako peglao ludacki, da sam ja na odmoristima obilazio oko motora i gledao sta ima od opreme kad ga savija kao R-a po krivinama [emoji39]

Suki

Citat: Saxi  u Prosinac 09, 2018, 17:15:51
Ti se Suki baš voziš kao baba [emoji16]
Kad smo se prvi put zajedno vozili on je tako peglao ludacki, da sam ja na odmoristima obilazio oko motora i gledao sta ima od opreme kad ga savija kao R-a po krivinama [emoji39]

:smijeh: :smijeh:...ti Saxi po starom :)...ak je nešto 8, kad ti napišeš ispadne barem 12-13 :smijeh: :)
:moto2:

098 9232180

Toni

Citat: Saxi  u Prosinac 09, 2018, 17:15:51
Ti se Suki baš voziš kao baba [emoji16]
Kad smo se prvi put zajedno vozili on je tako peglao ludacki, da sam ja na odmoristima obilazio oko motora i gledao sta ima od opreme kad ga savija kao R-a po krivinama [emoji39]
Jel imaju dva sukija na forumu ? :-\
Nije mi nista.

Suki

Citat: Toni  u Prosinac 09, 2018, 17:36:18
Jel imaju dva sukija na forumu ? :-\
Bit će da imaju :buahaha: :buahaha:.

Saxi moj prijatelj, legenda :thumbup: :thumbup:.
:moto2:

098 9232180

Ponti

Citat: Toni  u Prosinac 09, 2018, 17:36:18
Jel imaju dva sukija na forumu ? :-\

Suki je s Osyijem dr.Đekl .... a sa Saxijem mr. Hajd  :smijeh: