Africa Twin CRF 1000

Autor Danijel 23, Srpanj 30, 2017, 11:27:33

« natrag - naprijed »

Suki

Citat: bansi  u Ožujak 01, 2019, 07:40:57
Suki daj broj šasije, jednog dana ako se neki frend odluči na kupnju polovne Afrike da mu savjetujem nek se kloni tog sa divljim filterima :tongue: :smijeh:
Hvala ti srce :-*, al jedan gospodin se ponudio riješit stvar na moje veliko zadovoljstvo :gimme5: :thumbup:.

Bit će Hiflo filteri i zračni i uljni  :ooda:, i to ne po razumnoj cijeni, već za bagatelu :) :bravo: :thumbup:.

Toliko nestvarno zvuči da sam se počeo bojat da nije neka spačka u pitanju nakon koje ću morat klečit na koljenima ili okrenit dupe :butt: :misli:.
:moto2:

098 9232180

bansi

Citat: Suki  u Ožujak 01, 2019, 14:09:07
Hvala ti srce :-*, al jedan gospodin se ponudio riješit stvar na moje veliko zadovoljstvo :gimme5: :thumbup:.

Bit će Hiflo filteri i zračni i uljni  :ooda:, i to ne po razumnoj cijeni, već za bagatelu :) :bravo: :thumbup:.

Toliko nestvarno zvuči da sam se počeo bojat da nije neka spačka u pitanju nakon koje ću morat klečit na koljenima ili okrenit dupe :butt: :misli:.

Drago mi zbog tebe ako si uspio što si želio. :thumbup: Ja samo znam obzirom na svoje duuuuuugogodišnje iskustvo u auto-moto branši da ni na svojim autima , a ni na motorima filter ulja kao i filter goriva nikad neću stavljati nekog divljaka, ali to sam ja ;)

Suki

Citat: bansi  u Ožujak 01, 2019, 15:09:02
Drago mi zbog tebe ako si uspio što si želio. :thumbup: Ja samo znam obzirom na svoje duuuuuugogodišnje iskustvo u auto-moto branši da ni na svojim autima , a ni na motorima filter ulja kao i filter goriva nikad neću stavljati nekog divljaka, ali to sam ja ;)
Ma sve pet :gimme5: :thumbup:.

A što za tebe znači divljak?! Sve što nije original odnosno prva ugradnja?
:moto2:

098 9232180

iviccaa

Treba stavljat i original Honda ulje, inače ode sve u 3pm.[emoji6]


[emoji16]

Danijel 23

Citat: bansi  u Ožujak 01, 2019, 15:09:02
Drago mi zbog tebe ako si uspio što si želio. :thumbup: Ja samo znam obzirom na svoje duuuuuugogodišnje iskustvo u auto-moto branši da ni na svojim autima , a ni na motorima filter ulja kao i filter goriva nikad neću stavljati nekog divljaka, ali to sam ja ;)
:-*

Danijel 23

Citat: iviccaa  u Ožujak 01, 2019, 18:28:57
Treba stavljat i original Honda ulje, inače ode sve u 3pm.[emoji6]


[emoji16]
Nema potrebe.

bansi

Citat: iviccaa  u Ožujak 01, 2019, 18:28:57
Treba stavljat i original Honda ulje, inače ode sve u 3pm.[emoji6]


[emoji16]
Mješaš kruške i jabuke ;)

Danijel 23

Citat: Suki  u Ožujak 01, 2019, 15:33:43
Ma sve pet :gimme5: :thumbup:.

A što za tebe znači divljak?! Sve što nije original odnosno prva ugradnja?
Orginal je orginal i ti ne treba razmišljat, pričamo o kvaliteti. Cijena je drugi par opanaka. Zamjenskih filteri djelovi mogu biti al-pari orginalu ali može bit i SMEČE. Treba sve provjerit...dimenzije, kavalitetu materijala, koji je nepovratni ventil u uljnom filteru......pa čak i dubinu tj.  visonu nepovratnog filtera. Jednom se desili da je kolega tak divljački stego filter da je navoj filtera dotaknuo ventil....i nema više tlaka u motoru. Kriv je i kolega sileđija ali i zamjenski filter tj. ventil je bil višlji/pliči nego kod orginala.
Znam da neki misle da filozofiram ali kad ti se upali lampica od ulja nije ti svejedno ili na slijedečem servisu skineš poklopac filtera zraka, a ono filter se podvoku i motor pitaj boga koliko vukao falš zrak. To je bio problem sa neki filterima zraka na Stromu, a o tome je pisao Brum.

bansi

Citat: Suki  u Ožujak 01, 2019, 15:33:43
Ma sve pet :gimme5: :thumbup:.

A što za tebe znači divljak?! Sve što nije original odnosno prva ugradnja?
To je malo opširniji segment da bi ti u par riječi objasnio, a nisam od volje pisat romane :)
Jednom kad se nađemo ću ti objasnit uz neko pićence ;)

iviccaa

Ja isto stavljam original jer mi je tako lakše (dođe skupa u paketu s uljem koje kupujem), ali ne treba baš od svega raditi nauku. Hiflo su dobri filteri.

bansi

Upravo tak nekak kak je Danijel rekao i to naravno nije sve i ima toga još dosta.
Razlika u cijeni nije tolika da bi zbog toga riskirao daleko veči omjer štete koji bi mogao nastat da li odmah ili nakon nekog vremena ;)

Danijel 23

Citat: bansi  u Ožujak 01, 2019, 18:53:45
Upravo tak nekak kak je Danijel rekao i to naravno nije sve i ima toga još dosta.
Razlika u cijeni nije tolika da bi zbog toga riskirao daleko veči omjer štete koji bi mogao nastat da li odmah ili nakon nekog vremena ;)
:thumbup:

Danijel 23

Citat: iviccaa  u Ožujak 01, 2019, 18:53:21
Ja isto stavljam original jer mi je tako lakše (dođe skupa u paketu s uljem koje kupujem), ali ne treba baš od svega raditi nauku. Hiflo su dobri filteri.
Ne treba ali treba pazit, pogotovo ako ti je stalo da stroja i da ga dugo voziš. A ako te boli uvo i buš ka promjenio za 5 g. onda sve najjeftije samo da možeš danas-sutra reč nivom vlasniku kako si uredno i "kvalitetno" servisiro stroj.

Osy

Daj Ime sad stvarno laprdaš bezveze, to ću ti reći ja koji ne servisiram motore, za to imam majstora.
Klajv od 2008 isključivo ima Hiflo filtere i uljni i zračni. Isto tako i Zorroov. I dan danas veselo predu, bez ikakvih problema i sa prvom korpom a blizu su 80000 km ako ne i preko...tako da, tvrdnje ti/vam ne stoje

Suki

Citat: Osy  u Ožujak 01, 2019, 19:48:32
Daj Ime sad stvarno laprdaš bezveze, to ću ti reći ja koji ne servisiram motore, za to imam majstora.
Klajv od 2008 isključivo ima Hiflo filtere i uljni i zračni. Isto tako i Zorroov. I dan danas veselo predu, bez ikakvih problema i sa prvom korpom a blizu su 80000 km ako ne i preko...tako da, tvrdnje ti/vam ne stoje
2008?!?...nemaš ti dovoljno dugogodišnje iskustvo da bi znao šta pričaš :bzvz: :) :smijeh:
:moto2:

098 9232180