Problem s paljenjem

Autor ljubosimonmijic, Ožujak 04, 2020, 15:35:03

« natrag - naprijed »

ljubosimonmijic

Momci, treba mi mišljenje/savjet...
Prošle sedmice najnormalnije odvezem mehaničaru da zamijeni ulje i filtere na stromu, kad je završio, ja pokušam da ga upalim, on jedva upali i počeo je raditi kao da mu jedan klip samo radi,. Nakon nekoliko dana, pokušam ga upaliti, vergla ali ne može da upali. Prvo sam pomislio na svjećice, međutim, prošle godine su mijenjane... Odšlepao sam ga kod majstora, javiće mi se za dva-tri dana... Do tad ja neću spavati... Molim vas za mišljenje šta bi to moglo biti i da li se kome to dešavalo[emoji846]

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


Osy

Jel majstor neki od povjerenja, ili si prvi put tamo vozio motor?

ljubosimonmijic

Ma od povjerenja, čovjek čitav život radi samo i isključivo motore... Obojica smo zinuli kad smo čuli kako radi.
On kaže, da ga je pola sata prije toga, normalno izvezao iz radionice

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


beli

... ako je žestoko opran, ušla voda u svjećicu, tj. namočilo svjećicu !?
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

ljubosimonmijic

Citat: beli  u Ožujak 04, 2020, 16:22:47
... ako je žestoko opran, ušla voda u svjećicu, tj. namočilo svjećicu !?
Nisam ga prao nažalost ali iz tvojih usta u Božje uši[emoji846]

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


zorro

Dali ti izbacuje na displeju nekakvu grešku..ispiše li se možda FI ?
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

beli

 .... malo sam se zaigrao s minivošom i fakat kad sam skinuo gumu svjećica 'u vodi' .... naravno riječ je o prednjem cilindru. Eto, ako već mora nešto bit pa neka bude to !   Sretno   :)
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

ljubosimonmijic

Citat: zorro  u Ožujak 04, 2020, 19:39:59
Dali ti izbacuje na displeju nekakvu grešku..ispiše li se možda FI ?
Hm, nisam to pogledao a sad je kod mehaničara, svratiću sutra pa ću pogledati... A šta ako piše, šta bi to značilo?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


ljubosimonmijic

Citat: beli  u Ožujak 04, 2020, 19:42:56
.... malo sam se zaigrao s minivošom i fakat kad sam skinuo gumu svjećica 'u vodi' .... naravno riječ je o prednjem cilindru. Eto, ako već mora nešto bit pa neka bude to !   Sretno   :)
Uh, nadaću se, hvala puno[emoji846]

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


zorro

Citat: ljubosimonmijic  u Ožujak 04, 2020, 20:32:00
... A šta ako piše, šta bi to značilo?

Onda ću/ćemo ti objasniti..nema potrebe komplicirati ako nema greške FI
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

ljubosimonmijic

Citat: zorro  u Ožujak 04, 2020, 21:22:16
Onda ću/ćemo ti objasniti..nema potrebe komplicirati ako nema greške FI
A hoće li odmah izbaciti, čim dam kontakt?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


zorro

Citat: ljubosimonmijic  u Ožujak 04, 2020, 21:52:33
A hoće li odmah izbaciti, čim dam kontakt?

Mislim da ne  :huh: ..trebao bi ga pokušati upaliti..i ako ne upali..ili kad upali i radi loše kak si rekao..trebao bi izbaciti taj FI
E onda kak smo rekli..ak ti pokaže taj FI..objasnit ćemo ti kak da dobiješ točan "kod" greške 
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

jures

Vjeruj mi, da ako je strom radio prije servisa, da je onda 'majstor' nešto zabrbljao. Bitno pitanje - da li je mjenjao filter za zrak. Ako je, onda je trebao razstaviti motor i odmontirati tank goriva, jer je filter zraka ispod.

Kad to napraviš moraš izključiti dovod goriva, a i druge konektore, i cjevi.
Sve zvuči kao pumpa goriva, ila da je možda istisnuo neku cjevku za dovod goriva ili stavio pogrešnu cjev negdje.

Ulažem kviska u to (ako je mjenjao filter zraka) Kad mjnjaš samo ulje ne može se motoru dogoditi ništa osim ako staviš šečer umjesto ulja....
Bio lud, i prodao Stroma

ljubosimonmijic

Citat: zorro  u Ožujak 04, 2020, 22:02:50
Mislim da ne  :huh: ..trebao bi ga pokušati upaliti..i ako ne upali..ili kad upali i radi loše kak si rekao..trebao bi izbaciti taj FI
E onda kak smo rekli..ak ti pokaže taj FI..objasnit ćemo ti kak da dobiješ točan "kod" greške
Hmm, sutra ću pokušati

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


ljubosimonmijic

Citat: jures  u Ožujak 04, 2020, 22:06:03
Vjeruj mi, da ako je strom radio prije servisa, da je onda 'majstor' nešto zabrbljao. Bitno pitanje - da li je mjenjao filter za zrak. Ako je, onda je trebao razstaviti motor i odmontirati tank goriva, jer je filter zraka ispod.

Kad to napraviš moraš izključiti dovod goriva, a i druge konektore, i cjevi.
Sve zvuči kao pumpa goriva, ila da je možda istisnuo neku cjevku za dovod goriva ili stavio pogrešnu cjev negdje.

Ulažem kviska u to (ako je mjenjao filter zraka) Kad mjnjaš samo ulje ne može se motoru dogoditi ništa osim ako staviš šečer umjesto ulja....
Provjeriću i to, odmah ujutro.. Joj samo da se riješi, samo da saznam šta je, ovako sam kao na iglama

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka