Akumulator

Autor VUCIBATINA, Svibanj 23, 2021, 20:46:48

« natrag - naprijed »

VUCIBATINA

Ajmo znalci,pomoc!

Naravno da ode to niko nema pojma niti zeli pomoci,htjedoh kupiti novi jer je manje od 100kn pa da proban al triba cekati misec dana.

Iz centralne jedinice (central chassis electronic) ide zica koja konstantno daje 7V i daje 7v na relej od maglenki.
Relej okida kad mu dam pobudu al me zanima dal smije između broja 1i2 propustati ikakvu voltazu???
Ili bi moralo biti 0
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Evo shema,nije komplicirano.

Ono sto me cudi je da prekidac maglenki ima malu zelenu lampicu koja gori kad maglenek rade(samo kad je motor upaljen,ne pod kontaktom)
I ta lampica kad izvucem relej svjetli ( znaci izgubi spoj između 1i2 na shemi (relej).

Kako moze goriti ako po shemi vise nije uopce u nikakvom spoju?
I ne upali se odmah nego lagano pocme tinjati i svjetli sve jace i jace i do konacnog svjetla prođe cca 10 sec
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Osy

A gdje je shema, pitam za prijatelja ;) :smijeh:

VUCIBATINA

Majke ti glup li san
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Suki

Ovako na prvu izgleda ko Petrokemija Kutina ;) :smijeh:.

A i na drugu :).
:moto2:

098 9232180

vego

Prvo hopni, pa reci skoč...

VUCIBATINA

osy molin te nemoj me više ništa pitati za ovakve prijatelje :buahaha: :buahaha: :buahaha: :buahaha:
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Osy

Citat: VUCIBATINA  u Svibanj 28, 2021, 10:01:05
osy molin te nemoj me više ništa pitati za ovakve prijatelje :buahaha: :buahaha: :buahaha: :buahaha:
:buahaha: :buahaha: :buahaha:

bajki

Citat: VUCIBATINA  u Svibanj 28, 2021, 09:07:49
Evo shema,nije komplicirano.

Ono sto me cudi je da prekidac maglenki ima malu zelenu lampicu koja gori kad maglenek rade(samo kad je motor upaljen,ne pod kontaktom)
I ta lampica kad izvucem relej svjetli ( znaci izgubi spoj između 1i2 na shemi (relej).

Kako moze goriti ako po shemi vise nije uopce u nikakvom spoju?
I ne upali se odmah nego lagano pocme tinjati i svjetli sve jace i jace i do konacnog svjetla prođe cca 10 sec

Ako dobro vidim (loša je rezolucija), ako je izvađen relej, ledica i dalje ima spoj između CCE (tako je označeno na slici) i mase.

VUCIBATINA

da, al po tome bi tribala onda svitliti i kad je relej ubačen ili?
mislim hvatam se za slamku jer neznan što dalje
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

bajki

Kad je relej ubačen i prekidač upaljen, trebala bi isto svjetliti.

EDIT: sada sam shvatio da tebi lampica bez releja svjetli i kad prekidač nije upaljen. Jel te to pati?

Taj CCE, jel to ECU (kompjuter) od motora?

VUCIBATINA

ne, lampica ne svjetli inace. svjetli kad je relej vani a prekidac na ON poziciji, neznam dal tako triba raditi.

CCE je central chasys electronic( kompjuter koj kontrolira svjetla,ESU...) ima još jedan ispod što služi za motor.

iz tog CCE dolazi ta jedna žica koja mi u spoju s masom daje stalno 7V i to neznam jel tako triba biti( u tomića mi ne žele reći) mislim da nemaju pojma a ne da ne žele.

e sad dal se to s tom žicom što promjeni kad se motor upali,neznam jer da bi pristupija tome moram skinuti rezervar i nemogu startati motor a maglenke ne rade dok ne radi motor
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Black Betty

Jebo relej,uzmi napon od + baterije stavi običan prekidač(vulgaris) off on i miran si kad se zaustaviš ga ugasiš i miran si(a moš i jedan osigurač staviti čisto da zauzima mjesta),ja tako odradio i nikad problema,nikad na punjaču,ne palim ga po dva tri miseca  i uvijek upali iz prve.Što više tih pizdarija do oslabljuje žice,ovako napraviš neovisni struni krug .
Prepostavka je majka zajeba

VUCIBATINA

krajnja opcija bi to bila.
nebi dira originalnu instalaciju. najduze sto motor nisan vozija bi bilo 5 dana i palija bi bez problema tad tako da to nije neki problem,a i rješenje je kad ga parkiram stavim prekidač na OFF i ne vuče ništa.

problem je u mojoj glavi što želim to rješiti jer mrzim probleme po motoru, pa nije valjda to tolika znanost da e nemože dokučiti što ga izvlači
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

mislim da bi ovima u tomića bilo 3min posla da mi kažu jel tu na toj žici ( našao sam je na shemi, iman njene boje, oznaku i sve) kažu koju voltažu mora davati i dal je uopće mora davati.
al gospoda to ne mjere niti žele popravljati, ili se mjenja ožićenje ili CCE, to znam i sam napraviti,bacati lovu okolo za gluposti
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948