Stelanje ventila V-Strom 650

Autor Zoran, Travanj 09, 2022, 21:34:56

« natrag - naprijed »

Zoran

Napravio sam 55000 km na malom stromu iz 2016 XT model stelanje ventila je trebalo bit na 48000 km po manualu, ali vjerujem da nije neophodno pa me zanima iskustvo vas koji ste radili stelanje ventila na 48000 km jeli to bilo u toleranciji ili nije, pitanje bi bilo kad bi bilo OK to napraviti da ne raskopam cijeli motor, cekao sam neki dan velikog vodju (citaj Agolca) na kavi da popricam snjim o tome, ali se nije pojavio.
Pa evo 'ko ima volje nek' javi svoja iskustva.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Saxi

O tome sam pričao davno sa ovlašćenim serviserom iz Suzukija pre nekoliko godina dok sam i ja malog terao. Kaže da često i nakon propisanog intervala nije bilo uočenih odstupanja, tako da je uz promenu dihtunga samo vratio poklopac nazad. Savet po njemu je ako nema vidljivih promena i povećanja potrošnje ulja i snage motora, samo da se dalje tera I uživa. Drugar moj je slušajući ovaj savet svog malog iz 2013 prodao sa 77000km a novi vlasnik mu je prvi put radio stelovanje ventila, i sve je bilo tip top i tada.

Zoran

Citat: Saxi  u Travanj 10, 2022, 09:12:39
O tome sam pričao davno sa ovlašćenim serviserom iz Suzukija pre nekoliko godina dok sam i ja malog terao. Kaže da često i nakon propisanog intervala nije bilo uočenih odstupanja, tako da je uz promenu dihtunga samo vratio poklopac nazad. Savet po njemu je ako nema vidljivih promena i povećanja potrošnje ulja i snage motora, samo da se dalje tera I uživa. Drugar moj je slušajući ovaj savet svog malog iz 2013 prodao sa 77000km a novi vlasnik mu je prvi put radio stelovanje ventila, i sve je bilo tip top i tada.

I meni nekako zvoni u usima da to ne treba provjeravati po servisnim intervalima mislim da je i Zorro negdje spominjao u nekoj od ne tehnickih tema, ali u moru OFF-a nisam mogao naci tu informaciju, posto je suncan i lijep dan, bar ovdje u Rijeci odoh do Karlobaga na kavu i sok ako je neko uz put u Senju nek se javi. Saxi  :thumbup:
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

zare

Sumnjam da ćeš odraditi zamišljenu vožnju, kažu da je zatvorena cesta  :huh:

zare

Što se ventila tiče ja imam dva različita iskustva, na DL 650  su i na 48 tkm bili u toleranciji, na DL1000 na 36 tkm jedan ventil je bio malo ispod donje granice, a dva ili tri su bili na rubu. Da sam nastavio tako voziti vjerovatno bi s vremenom primjetio probleme, a i ventil bi možda stradao.

zare

Nedavno sam i na autu sređivao glavu i ventile, nisam ih štelao 190 tkm, a vozio sam na plin, ventili ostali s malim zazorom nisu zatvarali do kraja i izgorili su

zare

Provjeriti zazor nije problem, a biti ćeš biti miran, ne moraš čak ni brtvu poklopca nužno mijenjati

Zoran

Citat: zare  u Travanj 10, 2022, 12:22:00
Sumnjam da ćeš odraditi zamišljenu vožnju, kažu da je zatvorena cesta  :huh:

Cesta bila otvorena i čista puhalo oko Karlobaga.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Zoran

Citat: zare  u Travanj 10, 2022, 12:32:49
Provjeriti zazor nije problem, a biti ćeš biti miran, ne moraš čak ni brtvu poklopca nužno mijenjati

Nije problem ako imaš alat, a i malo vremena mi je ostalo do odlaska pa mi se neda d**ati s time, ali morat ću po svoj prilici.   :thumbup:
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Danijel 23

Citat: zare  u Travanj 10, 2022, 12:32:49
Provjeriti zazor nije problem, a biti ćeš biti miran, ne moraš čak ni brtvu poklopca nužno mijenjati
:thumbup:

bajki

Citat: Zoran  u Travanj 09, 2022, 21:34:56
Napravio sam 55000 km na malom stromu iz 2016 XT model stelanje ventila je trebalo bit na 48000 km po manualu, ali vjerujem da nije neophodno pa me zanima iskustvo vas koji ste radili stelanje ventila na 48000 km jeli to bilo u toleranciji ili nije, pitanje bi bilo kad bi bilo OK to napraviti da ne raskopam cijeli motor, cekao sam neki dan velikog vodju (citaj Agolca) na kavi da popricam snjim o tome, ali se nije pojavio.
Pa evo 'ko ima volje nek' javi svoja iskustva.

Nisi napisao najbitniju informaciju, dali su ventili već bili podešavani?

Ako jesu, onda u 99.9999% slučajeva ne treba ništa dirati.

Zoran

Zadnji put na servisu u NN (24000 km)su bili svi u tolerancije pa ih nisu ni dirali.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Danijel 23

Citat: Zoran  u Travanj 12, 2022, 07:47:53
Zadnji put na servisu u NN (24000 km)su bili svi u tolerancije pa ih nisu ni dirali.
Imaš fotografiju i papir/formular koliko su izmjerili?

Zoran

Citat: Danijel 23  u Travanj 12, 2022, 10:16:49
Imaš fotografiju i papir/formular koliko su izmjerili?

Nemam znam da su mi bili pokazali ali mi nije palo napamet to slikati jbg.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Suki

Citat: Danijel 23  u Travanj 12, 2022, 10:16:49
Imaš fotografiju i papir/formular koliko su izmjerili?
...imam ja od nekidan :)
:moto2:

098 9232180