Andalucia _putevima Belog

Autor zare, Srpanj 31, 2022, 15:13:02

« natrag - naprijed »

zare


Branac

Zare , CARE, samo deri, ide to tebi , i pisanje i slikanje, a i KTM te izgleda služi besprijekorno , tak da  :bravo: i kapa do poda  :thumbup: Čuvajte se i sretno u nastavku  :-*

fatboy

Jebi se Zare, gledam, citam i brisem sline...🤩🤩🤩

iviccaa

Sad me vratilo na nase putovanje, imam skoro iste slike.
Alhambra mi je cudo, jedno od ljepsih mjesta gdje sam bio, a posebno je fascinantno kako je to sve desetljecima stalo zapusteno i skoro da se nije znalo za nju. Granada mi je inace bzvz. jedino su dobri free tapasi uz naruceno pivo, a i pivo Alhambra mi je odlicno!

P.S. ultrasiroki objektiv na mobitelu je jaako sirok i jaako treba znati sto radis, posebno ako su ljudi u kadru. Treba paziti da je covjek u centru po obje osi jer rubovi izduzuju sliku. Uglavnom, bolje ga je ne koristiti.
Ali inace....

vego

Citat: Branac  u Kolovoz 01, 2022, 21:07:17
Zare , CARE, samo deri, ide to tebi , i pisanje i slikanje, a i KTM te izgleda služi besprijekorno , tak da  :bravo: i kapa do poda  :thumbup: Čuvajte se i sretno u nastavku  :-*

ja nekako nisam ni sumnjao  :ooda:
Prvo hopni, pa reci skoč...

Saxi

Zare ovo je fenomenalno, Beli je odlično poslozio b3s

zare

Dan 9 Granada – Sierra Nevada – Elche, 530 km

Ujutro se budimo s mišlju ,,pa danas napadamo Sierru Nevadu"  :-* najviši vrh Španjolske i najjužnije europsko skijalište. S obzirom da smo spavali na cesti koja vodi na vrh, a i krenuli smo dosta rano, negdje oko 8 h, na cesti nema nikoga osim dva busa puna vojske i baš guštamo na usponu, cesta je super brza, nevjerojatno široka s obzirom da se penje na 2500 m, nije kao alpske ceste uske i izazovne. Svako malo stajemo, slikamo uživamo u pogledu i svaki put nanovo pretječemo bus s vojskom, barem tri-četiri puta  :smijeh:. Ljudi su si na kraju mislili kakvi su ovo luđaci, svaki put smo ih prestizali na knap jer su stalno krivine. Na kraju smo na vrh došli iza busa tj. do njihove baze i nekakve rampe gdje dalje mogu samo oni. Nismo ni skužili da smo prošli tablu s napisanom visinom i parkingom.
Na vrhu nikoga, ništa, parking prazan, nema ni štandova s magnetima, kobasicama, kavom i sl., kako smo navikli u Alpama, malo smo razočarani, al nema veze lijepo je tu gore pa još malo guštamo u pogledu. Vjetar puše dosta jako i najavili su kišu, a i oblaci se opasno navlače bježimo nazad dok je asfalt još suh. Dalje se vozimo kroz samo srce nacionalnog parka, prelazimo još neke vrhove, cesta je tip-top, priroda u jednom dijelu je čudo, meni je djelovalo kao da smo u Coloradu Grand Canyon, (vidio sam ga na TV-u  :) ) stijene su crvene, visoke, odrezane litice, ma to je to. Bilo bi lijepo i to malo detaljnije obići, ali onda bi nam trebalo sto dana da sve obiđemo jer sve je svuda prekrasno.
Pomalo se odmičemo od nacionalnog parka, penjemo se na autovia Mediterano i pičimo na sjever, plan je što sjevernije, to bolje. U jednom trenutku mi se pali upozorenje za zadnju gumu na displayu motora, gledam malo su mi brojke male jer sam već poprilično čorav  :ooda:, nekako skužim broj 2,5 bara, ma jebeš to je još OK, vozimo dalje pritisak pomalo pada, ja si mislim da sam sad na Stromu uopće se ne bi sekirao jer ne bi ni znao da guma pušta dok ne bi počeo mijesit zadnji kraj  :bzvz:. Nailazimo na benzinsku, malo se osvježimo jer vrućine su i dalje strašne, do pumpam gumu i idemo dalje. Nakon cca 50 km kontrolka se ponovo pali, nema druge nego stati na iduću benzinsku i vidjeti što dalje, do kuće imamo još cca 2500 km. Pumpam gumu vidim skroz malu rupicu gdje pušta, kupujem sprej za krpanje gume valjda neće sjebati senzor pritiska. S tako zakrpanom gumom smo na kraju došli doma, senzor je radio normalno, a i ja sam zaboravio za sam je uopće krpao i vozio mimo svih preporuka na spreju. S obzirom da se spremalo nevrijeme stajemo u mjestu Elche uzimamo hotel i počinje potop taman kad smo ušli u sobu. Tu večer nismo ni izašli iz hotela jer je vani bio smak svijeta.

zare


zare


indian

 :bravo:
krasna fotka 134209,.. jel to cvatu kesteni? dosta je slično  :thumbup:
čak mi i miriši po kestenu  :)

zare

Citat: indian  u Kolovoz 03, 2022, 15:41:28
:bravo:
krasna fotka 134209,.. jel to cvatu kesteni? dosta je slično  :thumbup:
čak mi i miriši po kestenu  :)
Točno  :thumbup:

gianni

Najs, najs :thumbup:
Bravo za Vas!
Sierra Nevada me odusevila...bas drugacija od ostalih visina koje sam prosao...

iviccaa

Ovo je onaj obični sprej za zakrpat gumu, nije "crv"?
I s takvom gumom si vozio do doma?
A jesi lud....

zare

Ma sprej je savršeno odradio, guma poslije nije pustila niti malo

zare

Citat: indian  u Kolovoz 03, 2022, 15:41:28
:bravo:
krasna fotka 134209,.. jel to cvatu kesteni? dosta je slično  :thumbup:
čak mi i miriši po kestenu  :)
jedna malo ljepša  :thumbup: