Turska 2022

Autor gogs, Rujan 23, 2022, 11:50:22

« natrag - naprijed »

zare

Direktore kojom to Nokiom slikaš

tonciv666

Predobro bravo[emoji122].. Ali takva je i ekipa pa nisan ni očekivao ništa manje..



Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk


Ćoso

Citat: zare  u Rujan 25, 2022, 11:18:24
Direktore kojom to Nokiom slikaš
3210


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

zorro

Citat: Ćoso  u Rujan 25, 2022, 12:05:54
3210


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!
Hahaha .i mene si nedavno skro sjebo [emoji28]

Poslano prek "one" stvari..

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zare

Citat: Ćoso  u Rujan 25, 2022, 12:05:54
3210


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!
Odlične slike  :thumbup:

Ćoso


Golileo

Mnogo Lepo!
I ja bi!

Poslano sa mog SM-A226B koristeći Tapatalk


Stjepko


zubakis

Ajmo ajmo.... Dalje

Poslano sa mog YAL-L21 koristeći Tapatalk


fatboy

Jebote i na forumu sad citamo/gledamo nastavke turske serije... :ebudale:

gogs

Ajmo dalje......Goreme drugi dan.

Koliko je lijepo letjeti balonom toliko je lijepo i gledati taj spektakl sa zemlje. Rano ujutro probudio nas je huk plinskih plamenika.


Pogled sa terase hotela.


Sa ovima sam si malo i popričao.


Ćosi su skoro ušli u sobu  :smijeh:


Ali eto, očito danas neki slabiji vjetar i većina ih je popadala u grad.




Doručak i planiranje za danas.


Prvo je nešto tipkao i ne kuži da Dragan i ja umiremo od smijeha na njegov izgled.  :smijeh: :smijeh: :ebudale:






Prvo idemo vidjeti Derinkuyu podzemni grad.

Evo link koga zanima povijest. Uglavnom tu su se skrivali kršćani da ih arapi ne uhvate. Cijeli grad je to na 8 etaža. Za posjete je otvoreno 4.

https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/putovanja/derinkuyu-podzemni-grad-u-kojem-su-se-skrivali-krscani---691227.html

Čuvari motora


Ćoso si je našao simpatiju  :smijeh:


















Nevjerojatno koliko je to duboko iskopano a unutra je tako prozračno, uopće ne fali zraka. A klima, čak i prohladno a vani peče sunce.


Iako ima van par fensi-šmenski kafića nas je najviše dojmio ovaj kod dide u vrtu.  :thumbup:


To mu je birtija  :-\






Đizs


Krenuli dalje obilaziti bez plana i reda...








I nabasali na mjesto Urgup. Baš super zanimljivo i opet ima svašta nešto za vidjeti.






Netko je i bricu pronašao u Urgupu  :smijeh:






Palimo dalje...







I opet neki stećci  :huh:








I vratili se nazad u Goreme da malo i naše mjestašce obiđemo pješice.












Jedva dočekali  :ooda:


Pojeli, još malo prošetali i na spavanje. Sutra rano ujutro je ustajanje i pokret prema moru.



:smijeh:



:smijeh:
























gianni


Bobi

Odlicno napisano i poslikano. Oce li bit kasnije detalji o hotelima, cijenama, restoranima za preporucit? Neki kao summary. Pozz

gogs

Citat: Bobi  u Rujan 26, 2022, 08:04:11
Odlicno napisano i poslikano. Oce li bit kasnije detalji o hotelima, cijenama, restoranima za preporucit? Neki kao summary. Pozz

:thumbup:

Šta ja znam...za hotele sam do sada uglavnom napisao cijenu i sliku hotela.

Ćosoooo aj ti pripremi nešto o restoranima i cijenama za kraj....znaš da ja nemam pojma o tome. Ti si bio ministar financija.

gogs

Dan 10. Goreme - Side, 470 km



Poranili smo rano taj dan da čim prije dođemo do obale malo na kupanac a i vrućine su najavljene pa bolje da čim ranije odmaknemo čim dalje. Inače cesta D695 od Seydisehira do mora je prava poslastica. Ide se preko planine a veliki i dugi zavoji.....tu smo si dali malo oduška na negodovanje ženskog djela ekipe.  :)

Opet baloni "huču" na sve strane   :-\


Spremanje i gas...


Fora je voziti među balonima dok padaju oko nas  :-*




Nismo daleko odmakli kad vidim motor ispred nas, lagano ga sustignemo a ono BG tablice. Inače vrlo rijetko smo sretali ikoga a kamoli nekoga "našeg". Malo si popričali u vožnji i dogovorili prvu stanku za kavu.


Živko i Vesna, solo putnici koji su obišli baš sve.  :thumbup: Živko nas je tu malo zaplašio....."jel znate da su postrožili kazne u Turskoj", "jeste li platili cestarinu u pošti kad ste ušli u zemlju?"  :huh: Nas trojica nismo platili naravno ništa, vozimo ko da sutra ne postoji....kaže Živko gotovi ste, na granici će vas oderat. Moji drugari nedavno najebali na granici.
Inače smo maknuli lance sa tablica u Turskoj da baš ne provociramo, ovdje u birtiji smo odmah zamazali tablice blatom i opet po starom. Samo gas pa šta bude.

Živko nas je tu manje više pratio cca 150-200 km do slijedećeg stajanja.


Slijedeće stajanje je bilo na toj super cesti D695 negdje na brdu kod nekog nesretnika šta prodaje samo čaj i neke tegle sa pekmezom. Na moje negodovanje da mora proširiti ponudu, recimo sa pivom samo se smješka i nešto melje na samo njemu razumljivom jeziku.  :smijeh:





čajomat


Tu i živi u tom kombiju




Ne želim ni znati šta radi sa kozama  :-X



Ništa, palimo dalje. Živko nas tu ostavlja, on će polako do Antalije a mi po gasu, slika dalje do hotela nemamo jel ženama nije bilo do slikanja  :smijeh: :)

Sljedeća stanica hotel u Side. Full novi hotel koji su nam opet iz Zagreba rezervirali za 25 eura po paru sa doručkom.  :-*


Kad smo vidjeli da ima bazen a mi pregorili...u roku keks je bilo:


malo smo i vaterpolo igrali  :smijeh: , inače jedini gosti smo bili. Sve naše za 25 ojro  :smijeh:






Malo se osviježili i ajmo u "čaršiju" kako bi rekao Dragan. Prvo motorima do parkinga a dalje onim turističkim traktorom.






Tu smo se onda malo razdvojili po interesnim skupinama na kratko.
Dio na razgledavanje čivija i stećaka


Dragan i ja u more, jer kako da ne stavim kvačicu na kupanje u sredozemnom moru (ili koje je već) a naše žene u kafanu.



Brzo smo se okupili




Pa onda svi obići malo kamenja...




Sultan i njegov harem  :smijeh:














Vožnja nazad


Šta reći  :smijeh: :ebudale:




Pošto u centru "šišaju" sa cijenama kao da je St. Moritz, povukli smo se 1km dalje i  :-* Pristojna cijena i kvalitetno.  :thumbup:






Vratili se u hotel na spavanje, gdje su nam otvorili ulazna vrata da uvezemo motore unutra na sigurno.  :thumbup: