DL1000 karbonizacija plastika

Autor agolac, Studeni 02, 2022, 23:51:48

« natrag - naprijed »

agolac

Pogledajte kako diže cijelu haubu stavio sam link na time, ali izgleda da ne radi, samo odite na 9:00 minuta

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy

Mislis da ce biti dosta dva sloja?  :misli:

Jer ako budu tanje ili deblje od originala, lako ti se desi da za par mm imas neslaganje na spojevima sa drugim plastikama...samo razmisljam na glas...🤷‍♂️

Josip-Sepp

Citat: agolac  u Studeni 03, 2022, 16:49:04
Nije wrap, ovo je pravi carbon fiber. Lagan ko perce kad se stvrdne i čvrst kako treba....

https://www.easycomposites.eu/carbon-fibre-cloth

Evoi link, 1 m2 košta od 13€ najjeftiniji. Procedura je da se preko kalupa posloži carbon fiber, zamota se u vrećicu i vakum pumpom s jedne strane vuče tekuću smjesu koja se kasnije stvrdne u pravi carbon fiber komad.

pa nemoš dobar dvokomponentni lak za parket dobiti za te novce :huh:


agolac

Citat: fatboy  u Studeni 03, 2022, 16:59:13
Mislis da ce biti dosta dva sloja?  :misli:

Jer ako budu tanje ili deblje od originala, lako ti se desi da za par mm imas neslaganje na spojevima sa drugim plastikama...samo razmisljam na glas...🤷‍♂️

Uzeo sam dvije debljine same tkanine pa ću postići dovoljnu debljinu kombinacijom. Prilično sam siguran da ne treba biti debelo kao stock, cijeli komad je i dovoljno savitljiv. Bitno da sve konture pašu a to ću napraviti prema kalupu od originalnih plastika.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: Josip-Sepp  u Studeni 03, 2022, 17:02:51
pa nemoš dobar dvokomponentni lak za parket dobiti za te novce :huh:

Pa eto, to su cijene. Nekad je to bilo puuno skuplje ali kako vrijeme ide tako su i te stvari pojeftinile....
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Postoji i carbon fiber cloth koji je već impregniran s resinom, i samo se posloži na kalup i vakumira, no ta metoda onda mora ići u pećnicu da se impregnacija stopi s svime. Ali ne treba mi pećnica ako koristim resin infusion.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy

Agolac, pogubit cemo se...pisi hrvatski... :samaranje:

zorro

Citat: agolac  u Studeni 03, 2022, 16:49:04
Nije wrap, ovo je pravi carbon fiber. Lagan ko perce kad se stvrdne i čvrst kako treba....

https://www.easycomposites.eu/carbon-fibre-cloth

Evoi link, 1 m2 košta od 13€ najjeftiniji. Procedura je da se preko kalupa posloži carbon fiber, zamota se u vrećicu i vakum pumpom s jedne strane vuče tekuću smjesu koja se kasnije stvrdne u pravi carbon fiber komad.
Ovo mi nije baš jasno "preko kalupa" Dali će ti postojeća plastika/oplata biti kalup ? i ako hoće..dali se taj karbon prilijepi na nju ?
Ako ne ostaje na toj postojećoj oplati..onda će ti gotov proizvod biti većih dimenzija  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: zorro  u Studeni 03, 2022, 17:31:48
Ovo mi nije baš jasno "preko kalupa" Dali će ti postojeća plastika/oplata biti kalup ? i ako hoće..dali se taj karbon prilijepi na nju ?
Ako ne ostaje na toj postojećoj oplati..onda će ti gotov proizvod biti većih dimenzija  :huh:

Kalup se radi preko postojećih plastika s vanjske strane. Kad se radi kalup plastike se premažu release agentom, neam pojma koja je hrvatska riječ, uglavnom premaz da se sve lako odvoji. Kad imaš taj kalup, napravljen prema vanjskom obliku plastika, u njega slažeš karbonska vlakna pa ti debljine ide na unutra. Kalup se također premaže da se karbon nakon toga odvoji od kalupa i kalup se može ponovno koristiti. Vjerujem da je princip isti kao s stakloplastikom. Ustvari sam kalup i je od stakloplastike.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Pogledaj prvi video u prvom postu i sve će ti biti jasno (disc brake cover for Honda)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: agolac  u Studeni 03, 2022, 17:55:34
Kalup se radi preko postojećih plastika s vanjske strane. Kad se radi kalup plastike se premažu release agentom, neam pojma koja je hrvatska riječ, uglavnom premaz da se sve lako odvoji. Kad imaš taj kalup, napravljen prema vanjskom obliku plastika, u njega slažeš karbonska vlakna pa ti debljine ide na unutra. Kalup se također premaže da se karbon nakon toga odvoji od kalupa i kalup se može ponovno koristiti. Vjerujem da je princip isti kao s stakloplastikom. Ustvari sam kalup i je od stakloplastike.
To ok  :thumbup: ..znači pravit ćeš kalupe na osnovu starih oplata.
Od čega misliš pravit kalup..gips ..kit ... ??
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Osy

Ako sam dobro shvatio, napraviti ćeš nove oplate od karbona :misli: Nikakvo ljepljenje karbonske folije :thumbup:

agolac

Citat: zorro  u Studeni 03, 2022, 17:58:02
To ok  :thumbup: ..znači pravit ćeš kalupe na osnovu starih oplata.
Od čega misliš pravit kalup..gips ..kit ... ??

Isto stakloplastika s dodatkom tog nekog gelcoata koji je unutra. On se premaže preko stock plastike, ali ispod tog premaza je još taj release agent da se sve odvoji.



Ovako onda izgleda kalup u koji slažeš karbonska vlakna, samo ne s ovim pre-impregniranim jer taj ide u pećnicu

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: Osy  u Studeni 03, 2022, 18:05:42
Ako sam dobro shvatio, napraviti ćeš nove oplate od karbona :misli: Nikakvo ljepljenje karbonske folije :thumbup:

Tako je, nove plastike od karbona sto put lakše i čvršće  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain