[DL1000/650] Izrada centralnog štendera by zorro

Autor zorro, Kolovoz 23, 2017, 11:10:49

« natrag - naprijed »

zorro

Štender sa mjerama i za kenju i somaru..dakle dvije visine
Puno je lakše ako si neko bude pravio da ide na jednu visinu..oko 25 cm .. tad paše i na oba (ako nisu mjenjani dogbonovi)
Ako je štender nešto niži..nije problem podbaciti 1-2 cm nekakav komad laminata, daske ili što već
Ali ako je štender preveć visok..onda je motor malo teže podignut.

Štender je uvelike promjenio izgled od ideje..pa prvobitnog oblika i na kraju do ovog finalnog..ali na kraju je (čini mi se Vladomol) napravio ovakav štender..ali sa puno jednostavnijim prihvatom (umjesto hepeka)  a samim tim..i lakše za napravit  :thumbup:

Ako nekog zanima nešto konkretno ili kakav detalj..nek napiše pa ću pokušat objasnit..za sad samo fotke s mjerama i

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Znači..umjesto ovih "HEPEKA" kolega je u šasiju uvrnuo vijke..odrezao glavu..a na samom štenderu (na vrhu)..tamo di sam ja zavario bolcne..on je probušio rupu.
Jednostavnije puno..a funkcionalnost ista  :thumbup:

Evo fotke hepeka..koji u ovom drugom slučaju nisu potrebni
..i dvije fotke tog pojednostavljenja
..velim..ak kom nije šta jasno nek pita   :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

I da napomenem..štender nije isključivo za Stromove..evo meni paše i na Pegascu  :)
Onaj tko iole malo mrda po motoru..a nema centralni nogar ...zna koliki je spas ovakav štender  :ooda: ..i za skinut kotače..vilicu..i svašta nešto...
A oni koji ne mrdaju po motorima..može im poslužit za podmazivanje lanca ili parkiranju u garaži prek zime da im gume i vilice ne trpe opterečenje
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Špoki

Prava stvar,imam jedan takav :ooda:, jedino mi se šaraf malo iskrivio pa moram zamijeniti. Upravo mi je nemoguće bez njega očistiti i podmazati lanac :thumbup:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

zorro

Citat: Špoki  u Kolovoz 23, 2017, 11:44:24
Prava stvar,imam jedan takav :ooda:, jedino mi se šaraf malo iskrivio pa moram zamijeniti. Upravo mi je nemoguće bez njega očistiti i podmazati lanac :thumbup:
Koji šaraf ?
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Špoki

Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

zorro

Citat: Špoki  u Kolovoz 23, 2017, 11:55:12
Taj :)
Hepek  :)
Ako je na lijevoj strani..onda je to onaj što mi je pukao navoj u šasiji..pa sam razbušivao i navrtao ponovo navoj  :zbunj:
..oprezno s njim..odvrni ga ..ako je samo smotan ..odi kod tokara da ti napravi drugi..ako je slučajno navoj sjeban..il  na hepeku ili u šasiji..onda ne diraj ništa..rješit ćemo nekom prilikom  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Špoki

Je,lijevi je otišao u k...budem vidio ako mogu kod tokara idem ga odnijeti,al ako su navoji ondak ćemo njekako drukčije ;)
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

joze

Ovo je vrhunski štender [emoji106]
Meni se pokazao jako korisnim [emoji106] [emoji481] [emoji41]

Dobro je sve!


agolac

Super štender. Bez njega bi mi bilo puno teže išta napraviti :bravo:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Zoro napravio, ja vam sezone stavim I služi fantastično, jak, stabilan, jednostavan za manevrisanje, Zoro svaka čast na izumu, vrhunskom uratku I želji da pomogneš svima [emoji4]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Fantom

Super stander u kombinaciji sa onim za prednji tocak sto smo ja i Djivo pravili. Zimi oba tocka u zraku. Ljepota  :thumbup: