“OČI VINODOLA”

Autor željko, Kolovoz 23, 2017, 13:43:32

« natrag - naprijed »

željko

Dok idemo prema vidikovcu s lijeve strane se vide ostaci starog grada Ledenice. Danas se to zove Gradina a poznato je i ime kugina kuća. Ali to je neka druga priča..........

željko

Vožnju nastavljamo dalje kroz mijesto Zagon do raskršća na kojem možemo lijevo za Novi Vinodolski ili desno prema sljedećim vidikovcima ili do Ogulina, Karlovca.............

željko

Ceste su tu da se po njima vozimo i uživamo. Ipak, vozite oprezno jer su to šumske ceste na kojima se naiđe na šodar, možda koju granu, životinje domaće i divlje a radnim danom i na kamione koji voze trupce a oni ne staju....................
Na ovoj dionici ima i par pravih zavoja - serpentina-
..............................
Da bi došli do sljedećeg vidikovca na raskršću skrećemo desno a malo poslje na sljedećem lijevo:

željko

Vozimo se cestom iznad Novog V. do sljedećeg raskršća gdje skrećemo oštro desno, uzbrdo:

željko

Uskoro nailazimo na oznake i parkiralište za vidikovac "Slipica":

željko

Vidikovac "Slipica" i pogled oko njega:

željko

Za nastavak vožnje najbolje se je vratiti do raskršća i skrenuti desno prema Bribiru. U centru Bribira se može skrenuti lijevo prema Novom V. ili se vožnja nastavlja desno prema Grižanima.
Prije nastavka vožnje u Bribiru treba popiti dobru kafu a ako imate sreće vidjeti ćete i Čox-a.

željko

još nekoliko slika na putu do drugih vidikovaca:

Bagy

Super! Lijepo i poučno!   :bravo:

Oduvijek su me zanimale te ceste iznad Vinodolskog pošto godinama ljetujem u Selcu. Baš sam si mislio ove godine kako bi bilo zgodno to malo istražiti!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

cisco

 :bravo:

super informacije i detaljno opisano i poslikano
U životu nisu bitne osobe koje vam požele sreču, Bitne su osobe koje vas čine srečnim!!!

keko

..svaka ti čast Željko  :bravo: kratko, jasno i potkrijepljeno fotkama :klanjase:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zizu

Odlicna voznjica....bas i ja razmisljam u petak sa zenom napravit jednodnevni đir prema N.V.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


agolac

Nisam dugo bio po vidikovcima. Morati ću ponoviti.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

ljubo

Super  :bravo: (nakon ovakvog opisa ne triba ni ići  to vidit).
Naravno da triba.

fatboy

Super majstore!  :thumbup:

Prije papr vikenda sam bio u onoj birtji u Bateru, pa cak usli u Ledenice (frend je glumio navigaciju) , konoba barbe Frane nam se ucinila zatvorena a za vidikovce nismo ni znali... :thumbdown:  Treba napravit taj krug jednom!