Recenzija mojeg Stroma

Autor Black Betty, Rujan 04, 2017, 08:05:36

« natrag - naprijed »

Black Betty

Da i ja napišem riječ -dvi o Stromu...

Naime ja sam zadnjih cca 17-ak godina jahao samo chopperice i nakon toliko godina je došlo do određenog zasičenja tog stila motora,probao sam skoro sve chopperice i nije neka velika razlika od modela do modela,naravno uvjek ima pojedinih odskakanja i odstupanja al u konačnici je sve isto.
Kad sam prodao Suzuki Intrudera M 800,postavio sam si pitanje šta sad vozit?
Par mjeseci sam se mučio i mučio,redovito pratio oglase i njuškao okolo.Nakon nekoliko isprobanih motora raznih oblika i namjena izbor je pao na Stroma 650.

Nakon potražnje i pronalaska slijedečeg motora ostalo je samo da ga se ide preuzet u Knin.Prvi susret je bio vrlo zanimljiv,nakon vizualnog pregleda trebalo je zajahati tu "kozu" od motora.Buduči da sam visok metar i šumska jagoda to je prestavljalo određeni problem,al snašli smo se nekako.

Prvi kilometri su mi stvarali veliku neugodu jer nisam bio naviknut na visoke motore i da svijetlo ne prati volan,a bogami ni prednji vizir mi nije bio drag pretjrano.Več nakon sat vremena na motoru nelagoda je polako prelazila u guštanje.Jedino mi je veliki problem predstavljalo zaustavljanje,tj spustit noge na pod(čitaj prstima).

Motor je sretno stigao u Pulu i prvo što je bilo rađeno na njemu je rastavljanje,poskidao sa njega sve i provjerio sve spojeve,ležajeve i ostale potrošne situacije.Nakon toga je išo na kompjutersku kontrolu,sve je bilo odlično i bez zamjerki.

Nakon toga je došlo spuštanje kompletnog motora preko takozvanih dog bons,pao je doli za 2,5 cm.Taman za moju visinu.

Nakon toga je krenulo upoznavanje mogućnosti motora,isprobavanje kočnica,ubrzanja,međuubrzanja,top speed...

Motor uljeva sigurnost pri vožnji i vrlo je udoban pri vožnji i naglu izmjenu smjerova,po đirevima vrlo lijepo prati putanju i daje određenu sigurnost prilikom naginjanja u điru,kočnice rade sasvim solidno, potrošnja se po kompjuteru prikazuje od 5,2 do 6,8,moja vožnja je nešto življa pa i takvi parametri,do 5,500 je vrlo miran i uglađen,al kad pređe 6000 onda več lipo daje oni reski zvuk i može se odrađivat muška vožnja.Naveču brzinu koju sam razvio po satovima je bila 208 km/h(doduše malo smo izmjenili neke stvari).

Na dužim putovanjima ne stvara neki umor i može se doslovce vozit cijeli dan.Uvijek može bit neki bolji il gori motor al ja uvjek kažem da se svaki motor mora prilagodit i uredit onako kako želi vlasnik i ostaje samo guštanje.



prepostavka je majka zajeba

Prepostavka je majka zajeba

Osy

Jel ova zadnja slika tamo gdje si nas čekao, pari mi isti okoliš?

Black Betty

Prepostavka je majka zajeba

Osy

 :gimme5: Onda smo se baš lijepo provozali, nisam nikad vidio da neko tako vrti kenju u okretaje :thumbup: :gimme5:

Black Betty

Zna lijepo ič ako ga fino zamoliš
Prepostavka je majka zajeba

Bagy

Po potrošnji i max. brzini reklo bi se da voziš somaru!  ;)
mob: 095/573-6874

iviccaa

Po potrosnji bi se reklo da mu je mjenjac zaglavio u drugoj. ;-)

Belajboy

Samo jednom se zivi

Suki

Bettyca pegla ko muški :gimme5:...u jednom trenutku mi se učinilo samo motor da vidim, bez vozača :smijeh: :ooda:...
:moto2:

098 9232180

Belajboy

Citat: Suki  u Rujan 04, 2017, 15:35:47
Bettyca pegla ko muški :gimme5:...u jednom trenutku mi se učinilo samo motor da vidim, bez vozača :smijeh: :ooda:...
Fura stromica na visokim dzirima ,i voli kroz naselje da proleti 80-90 km/h ,ali to je normalno za ex cooperaše valjda  :buahaha:
Samo jednom se zivi