Slanje pošiljke iz HR u druge države EU

Autor tibertov, Rujan 06, 2017, 11:51:12

« natrag - naprijed »

tibertov

Izgleda da ću ipak vratiti Remus francuziću...malo mi je počeo glumatat.  :kava:

S čim najeftinije poslat, a da se može naznačit vrijednost, znači osiguranje pošiljke? Hp express koliko znam nema mogućnost da se pošiljka osigura.

fatboy

Kad vidiš cijene slanja, osiguranje i ostalo, mislim da ćete ti i draga sjest u auto i to odvest tamo ili na motor pa opet otić tamo...pojedeš malo sira usput i eto... ;)

tibertov

Paypal ce mi vratit cijenu pošiljke, ali mene zanima osiguranje...opet ne bi htio sad slat s dhlom i placat 600kn.

Mrki

Ja sam slao u Englesku kutiju za dva para obuće (cura iz UGG-a naručila i bilo premalo) znači tako neke veličine..
Otišli u poštu samo, mislim da je bilo osiguranje, a platili smo nekih 80kn ako se ne varam (ispod 100kn sigurno je)..

tibertov

275kn je slanje posiljke do 5kg u Francusku, ali ne mozes osigurat.

Mrki


agolac

Ili pregrizi i boli te kuki. Ne vidi se ako ne ideš tražiti. Samo si spaljuješ dodatnu lovu.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: tibertov  u Rujan 06, 2017, 11:51:12
Izgleda da ću ipak vratiti Remus francuziću...malo mi je počeo glumatat.  :kava:

S čim najeftinije poslat, a da se može naznačit vrijednost, znači osiguranje pošiljke? Hp express koliko znam nema mogućnost da se pošiljka osigura.

Što ti znači da hp express nema mogućnost osiguranja?
Ako se pošiljka hp expresa izgubi dobiješ od pošte 3000kn (bez ikakve posebne naznake vrijednosti).
A ako naznačiš veću vrijednost pošiljke plaćaš poštarinu skuplje, ali dobiješ nazad koliko si naznačio.

tibertov

Ne možeš osigurat pošiljku koja se šalje izvan HR, ako šalješ preko pošte.

Ponti

Citat: tibertov  u Rujan 06, 2017, 13:30:25
Ne možeš osigurat pošiljku koja se šalje izvan HR, ako šalješ preko pošte.

Ajde pitaj na šalteru ako šalješ hp express ili EMS u Francusku i pošiljka se izgubi, koliko ćeš dobiti naknade.
Pusti priče o osiguranju, samo pitaj koliko ćeš dobiti nakon što potražnica utvrdi da je pošiljka izgubljena.

tibertov

Sad sam ih zvao i kažu da se ne može osigurat...jebo te posal  :buahaha:

Ponti

Citat: tibertov  u Rujan 06, 2017, 13:45:49
Sad sam ih zvao i kažu da se ne može osigurat...jebo te posal  :buahaha:

Čekaj, ti meni kažeš da ne dobiješ ništa ako se pošiljka u međonarodnom prometu izgubi ..... a ja dobio barem 10x naknadu za izgubljenu preporučenu pošiljku koja je išla u neku europsku zemlju.
I stalno inzistiraš na pojmu osiguranje, a ja pričam o naknadi za izgubljenu pošiljku..... što ti dođe na isto, ali su dva različita pojma.

Pitaj što dobiješ ako se izgubi međunarodni hp ekspress ili EMS .... tim slovima pitaj, ne pitaj za osiguranje.

tibertov

Pitao sam ih...kad se šalje paket ne mogu osigurat isti...ono kaj ja mugu dobit natrag je 3x cijena slanja...znaci 275kn x 3, toliko mogu dobit ako se izgubi...

Ali jebes hrvatsku postu...sad sam zvao DPD, 250 kn je slanje s uključenim osiguranjem do 520 eura... taman  :gimme5:

Ponti

Citat: tibertov  u Rujan 06, 2017, 13:58:48
Pitao sam ih...kad se šalje paket ne mogu osigurat isti...ono kaj ja mugu dobit natrag je 3x cijena slanja...znaci 275kn x 3, toliko mogu dobit ako se izgubi...

Ali jebes hrvatsku postu...sad sam zvao DPD, 250 kn je slanje s uključenim osiguranjem do 520 eura... taman  :gimme5:

Ti kao pravnik trebao bi znati čitati što ti pišem. Govorim o hp ekspresu ili EMS-u. Ako se takva pošiljka izgubi dobiješ 3000kn u slučaju gubitka iste.
Nisam govorio o paketu vulgaris.

tibertov

Nađi mi di ti to piše za međunarodnu isporuku, di?