Niken; )

Autor JZ, Listopad 25, 2017, 22:37:59

« natrag - naprijed »

sasaa

Citat: Ponti  u Listopad 26, 2017, 11:15:51
Postoji li neki optimist koji ovom čudu predviđa sjajnu budućnost  :buahaha:

Joke  :ooda:
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

JZ

Citat: fatboy  u Listopad 26, 2017, 06:40:46
Obucem crnu opremu (duksu i traperice) i ovako sitan sjednem na ovo !?! Darth Wader bi bio ko casna sestra spram mene.... :ebudale:
:buahaha:
Kupujem polovnu kacigu

iviccaa


keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

jeeves

Citat: keko  u Svibanj 01, 2018, 12:50:40
Očaj od motora  :puke:
Ali zamisli koliko maglenki možeš stavit na njega!

[emoji6]

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


keko

Citat: jeeves  u Svibanj 01, 2018, 13:42:43
Ali zamisli koliko maglenki možeš stavit na njega!

[emoji6]

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
E viš, mam mi je draži  :buahaha:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

fatboy

Citat: jeeves  u Svibanj 01, 2018, 13:42:43
Ali zamisli koliko maglenki možeš stavit na njega!

[emoji6]

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Moze izmedu vilica stavit onaj tvoj reflektor sa piste....vidio bi se i na google earth... :smijeh:

Bagy

S obzirom da moto-salon Yamaha Pro Bike Ivanovec (Čk) u ponudi ima i test vozila, odlučih ja otići do njih i provozati onog monstera od motora Nikena. Bez obzira što je svima ružan i odbojan, a najviše zato jer se ne uklapa u klasičnu koncepciju dvokotača!  :shhh:

Nakon probnog okretanja, čisto da vidim kako stvar funkcionira, izlazim na magistralu prema Legradu, jer tamo imade finih zavoja da se isproba motor. Otišao bi ja najradije do ceste Možđenec-Sudovec radi krajnjeg suda, ali nema se toliko vremena – samo pola sata. A i to mi je bilo previše...  :-\

Niken ima ugrađen quicshifter i ta naprava mi se jako dopala. Jednostavno šaltanje u višu brzinu bez uporabe kvačila! O tome sam imao samo prilike čitati dosad... :thumbup:

Ali, već nakon dostignute 100-tke, razočaranje glede zaštite od vjetra. Strašan vjetar u prsa, a naročito u kacigu ubija već na 120 km/h, a sa 140 km/h ga je nemoguće voziti! Meni naročito jer nikad nisam vozio/volio naked motore, a i promijenio sam dosad 3 vjetrobrana na Stromu da se osjećam ugodno glede zračnih struja. Ulaskom u zavoje brzinama iznad 100-tke imao sam osjećaj da će mi kaciga odletjeti s glave, a dosad sam bio oduševljen s tom kacigom na Stromu...

Btw, sa mnom  je bio frend koji inače vozi Fazer 600 i njemu je to bilo čist normalno jerbo je navikao na takve udare zračnih struja - a nafrljio ga je na 170 km/h!  :ooda:

No dobro, neću ga kupiti, ali motor ima puno više pozitivnih strana. Vozi se kao normalni motor s 2 kotača osim što stvara nevjerojatan osjećaj sigurnosti za volanom! Uski zavoji pri maloj brzini, dugački pri velikoj – za 10! Šteta što nije kiša pala pa da ga isprobam i u takvim uvjetima. Ali čitajući testove u MotoPulsu, novinari su bili puni hvale glede sigurnosti na lošoj, mokroj i cesti posutoj šljunkom i onim neugodnim katranskim ispunama.

Mašina ima 850 ccm, 115 ks, 3 cilindra i poprilično je uglađena. Nisam je čuo od vjetra uopće.  :smijeh: Klizna spojka je fantazija i zavidim svima koji je imaju na svojim motorima!  :'( Kočnice brutala! Naravno u usporedbi s mojim Stromom ovo je space shuttle.  :)

Postoji i GT verzija s koferima i puuno većim vjetrobranom, pa je taj glavni problem vjerojatno riješen. Cijena je akcijska – mislim da je oko 110,000 kn, ali je u salonu puno zanimljiviji Tracer 900 GT za 100,000 kn koji ima isto takvu opremu i izgleda kao ,,pravi" motor.  :want:

Sve u svemu zanimljivo iskustvo i tko može neka ga isproba, bit će tamo još nekih mjesec dana...  :thumbup:
mob: 095/573-6874

RatKO

Citat: Bagy  u Lipanj 28, 2020, 17:13:40
Bez obzira što je svima ružan i odbojan, a najviše zato jer se ne uklapa u klasičnu koncepciju dvokotača!  :shhh:


Možda zato jer nije dvokotač.  :misli:

Nego, ja sam malo skeptičan na te naprave s tri kotača. Čini mi se da je tu previše mogućnosti da se nešto sje** (kamo sreće da griješim).

Bagy

Citat: RatKO  u Srpanj 23, 2020, 16:44:02
Možda zato jer nije dvokotač.  :misli:

Nego, ja sam malo skeptičan na te naprave s tri kotača. Čini mi se da je tu previše mogućnosti da se nešto sje** (kamo sreće da griješim).

Sjetim ga se svaki puta kada u pola zavoja naletim na katranske ispune, ili ispred sebe vidim šljunak na cesti...
mob: 095/573-6874

fatboy

Pa i on ce proklizat ako je puno toga...MOZDA se neces odma prevrnut, ali da ce ti pojebat fiziku, oce...
Ma to je stvar koju kupis zato sto susjed nema... :bzvz:

Ćoso

Citat: fatboy  u Srpanj 23, 2020, 19:08:55
Pa i on ce proklizat ako je puno toga...MOZDA se neces odma prevrnut, ali da ce ti pojebat fiziku, oce...
Ma to je stvar koju kupis zato sto susjed nema... :bzvz:
Nema je ni jedan susjed [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

RatKO

Citat: Bagy  u Srpanj 23, 2020, 18:56:17
Sjetim ga se svaki puta kada u pola zavoja naletim na katranske ispune, ili ispred sebe vidim šljunak na cesti...
Po meni je to previše friško i treba vremena da se dokaže. Nema NASA džabe uvjet da svaki dio koji ugrađuju u svoje brodiće mora imati x godina prethodnog korištenja negdje. Pa oni su ugrađivali 286ice kad je pentium bio deeebelo zastario.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk


beli

Citat: Ponti  u Listopad 26, 2017, 11:15:51
Postoji li neki optimist koji ovom čudu predviđa sjajnu budućnost  :buahaha:
možda Kerum ?
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Bagy

Citat: fatboy  u Srpanj 23, 2020, 19:08:55
Pa i on ce proklizat ako je puno toga...MOZDA se neces odma prevrnut, ali da ce ti pojebat fiziku, oce...
Ma to je stvar koju kupis zato sto susjed nema... :bzvz:

Ovo se definitivno ne kupuje radi susjeda, osim ako već nemaš u garaži 3,4 motora.  :ooda: Ali, isprobajte to čudo pa će te promijeniti mišljenje... glede osjećaja sigurnosti!😉
mob: 095/573-6874