P: Bmw E60 530i LPG

Autor tibertov, Ožujak 01, 2018, 18:41:59

« natrag - naprijed »

Ponti

Citat: tibertov  u Ožujak 19, 2018, 13:21:34
Jel prodavao tko auto, motor, traktor poslje 01.01.2018.?  Kako to sad ide?


P.S. Saznao.

Nemoj zezati da se netko javio na oglas  :smijeh:

tibertov

Trebao sam bit trgovac umjesto pravnika

keko

Kupoprodajni ugovor i stanica za teh.pregled, tamo kupca oderu po svojim tablicama i to je to. Ti osim potpisa kupoprodajnog ugovora ne moraš više nikuda. Samo uzmeš krznene životinjice  ;)
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

keko

Onda odi zajedno sa kupcem u bilo koku STP i isti tren ste gotovi, oni sve odrađuju i šalju skenove policiji, isti tren novi vlasnik dobiva novu prometnu knjižicu.
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

keko

Sada je stvarno jednostavno
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

tibertov

Dal ja imam obvezu odjavit auto na stanici za tehnicki?

Ponti

Citat: gianni  u Ožujak 19, 2018, 15:07:37
Sluzbeno ne.
Ali to ti je jedina garancija sigurnosti.

Zašto ako imaš kupoprodajni ugovor s tim i tim datumom ..... sve što ti dođe nakon tog datuma, npr. kazna za brzinu od kamere ili krivo parkiranje samo pošalješ ili daš na uvid fotokopiju kupoprodajnog i ti si oslobođen svega. Kupčeva je dužnost prebaciti vozilo na sebe u roku od 15 dana ili je on u prekršaju. S odjavom nekog svog prodanog vozila se uopće ne zamaram, jer znam da mi ne može nitko ništa sve dok imam kupoprodajni.

fatboy

Ma samo ovjereni ugovor, a on neka se snalazi. Dobivao sam i kazne za prodane aute, pa ih tako riješavao... :samaranje:

gianni

Komad papira bez ikakve ovjere moze posluziti i za obrisati onu stvar :misli:
Ugovor se po novom ne ovjerava kod biljeznika.
Eto ja sam npr prodao auto u Metkovic, uzeo novac, odjavio vozilo u STP, kupac je uzeo probe na svoje ime cca 60 kn za 15 dana, a porezi i prijepis obavio u svom gradu.
Pa kako tko zeli neka tako i postupi.

Ponti

Citat: gianni  u Ožujak 19, 2018, 15:37:16
Komad papira bez ikakve ovjere moze posluziti i za obrisati onu stvar :misli:
Eto ja sam npr prodao auto u Metkovic, uzeo novac, odjavio vozilo u STP, kupac je uzeo probe na svoje ime cca 60 kn za 15 dana, a porezi i prijepis obavio u svom gradu.
Pa kako tko zeli neka i tako postupi.

A što misliš da taj papir "bez ikakve ovjere" nije zaveden u stanici za tehnički ... oni u sistemu odmah prebace vozilo na kupčevo ime.

gianni

A kako je npr zaveden ako kupac nije ni dosao na stp :misli:
Mislis da su svi postenjaci :shhh:

tibertov

Koja je razlika izmedu ovjerenog i neovjerenog ugovora ako govorimo o odjavi vozila...pa nisi valjda trazio odmah odjavu kad si prije prodavao auto? Znaci zanimam me razlika? Jedino je razlika u ovjeri.

Znaci prije si sklopio ugovor i ovjerio potpis prodavaca i nakon toga ste si rekli dovidenja...kupac je morao u poreznoj upravi prijavit kupnji vozila....sad imas ugovor potpisan ali neovjeren, a kupac mora umjesto u poreznu ici na tehnicki...nema tu razlike osim u ovjeri potpisa.

fatboy

Isprika imenjak, nisam znao da biljeznik vise nije u igri... :thumbup:

Ponti

Citat: gianni  u Ožujak 19, 2018, 15:45:51
A kako je npr zaveden ako kupac nije ni dosao na stp :misli:
Mislis da su svi postenjaci :shhh:

Pa, kome prodaješ vozilo, jel Paji Patku?
Nema više javnog bilježnika, kao prodavač ideš na stanicu za tehnički i s kupcem napraviš kupoprodajni, potpišete ugovor, predate ga na šalter i to je to.

Ponti

Citat: tibertov  u Ožujak 19, 2018, 16:00:37
Koja je razlika izmedu ovjerenog i neovjerenog ugovora ako govorimo o odjavi vozila...pa nisi valjda trazio odmah odjavu kad si prije prodavao auto? Znaci zanimam me razlika? Jedino je razlika u ovjeri.

Znaci prije si sklopio ugovor i ovjerio potpis prodavaca i nakon toga ste si rekli dovidenja...kupac je morao u poreznoj upravi prijavit kupnji vozila....sad imas ugovor potpisan ali neovjeren, a kupac mora umjesto u poreznu ici na tehnicki...nema tu razlike osim u ovjeri potpisa.

Mislim da prodavač mora predati ugovor u stanici za tehnički.
U suprotnom saznam ti oib, broj šasije adventura (preko veze iz osiguranja), našvrljam tvoj potpis i odem tu kod mene u stanicu i kažem evo me, ovo je moj motor.