P: Bmw E60 530i LPG

Autor tibertov, Ožujak 01, 2018, 18:41:59

« natrag - naprijed »

tibertov

Cekaj sad, znaci prodavac se mora fizicki pojavit na stanici za tehnicki i rec da to sam ja prodavac?

Hebo ih ja...

Ponti

Citat: tibertov  u Ožujak 19, 2018, 16:06:25
Cekaj sad, znaci prodavac se mora fizicki pojavit na stanici za tehnicki i rec da to sam ja prodavac?

I imati sa sobom osobnu.

tibertov

Odakle ti to...jel to znas iz prve ruke il citas negdj

Ponti

Citat: tibertov  u Ožujak 19, 2018, 16:07:29
Odakle ti to...jel to znas iz prve ruke il citas negdj

Tako mi je rekao poznanik koji je kupio renault 4 neki dan :)

Neki dida prodavač je morao doći s osobnom i prometnom, tip na tehničkom im je ispunio ugovor i to je to.
Nije mi rekao koliko to košta, jer nisam pitao.

Ponti

Citat: gianni  u Ožujak 19, 2018, 16:12:26
Prodao sam dva vozila i kupio dva ove godine, zato cijelo vrijeme tupim da se prodavatelj ne mora uopce pojaviti u stp kod prodaje.
Kupac moze sve obaviti sa neovjerenim ugovorom i prometnom dozvolom.
Ako je posten ok, ako nije....
To nije prica o poznaniku ili nekom didi :buahaha:
Radite kaj ocete :P

Pa, jesi potpisao ugovor i uzeo si kopiju?
Šta nisu kupcu tražili barem osobnu od prodavača?

I znači ak nije pošten, tvoj je auto i dalje :smijeh:

tibertov


gianni

Kako sam napisao tako je.
I sto ako u slucaju da kupac ne ode na prijepis u roku od 15 dana?
Prodavatelj ima samo neovjereni ugovor koji mu bas puno znaci.
Ne, prodavatelj ne mora biti prisutan, niti traze njegovu osobnu.
A ti Tibi probaj prodati benvej nekom postenom brazilcu i nemoj ga odjaviti, pa javi rasplet situacije :smijeh:

Ponti

Citat: gianni  u Ožujak 19, 2018, 16:22:03
Kako sam napisao tako je.
I sto ako u slucaju da kupac ne ode na prijepis u roku od 15 dana?
Prodavatelj ima samo neovjereni ugovor koji mu bas puno znaci.
Ne, prodavatelj ne mora biti prisutan, niti traze njegovu osobnu.
A ti Tibi probaj prodati benvej nekom postenom brazilcu i nemoj ga odjaviti, pa javi rasplet situacije :smijeh:

Za 20 dana doveze ga kući i opet na njuškalo, ovaj puta sa značajnim popustom  :buahaha:

gianni

Da, ako nade vozilo. :smijeh:
Znaci postoji mogucnost da vozilo nece biti prepisano ili odjavljeno u roku 15 dana.
Prodavatelj moze zatraziti ponistenje registracije i to je ok.
A gdje su tablice i vozilo  to moze znati samo svevisnji.
Zato odjava buraz i spavas mirno.
Taj sustav je dobro zamisljen, no kako ce funkcionirati, e to ce tek da vidimo u narednom periodu :)

gianni

To sve pisem jer sam imao problema sa neprepisanim vozilom i to ne jednom.
U konacnici nisam bio terecen ni za sto, ali sam igubio vremena i zivaca puuuno.
Odjava sve te potencijalne probleme rijesava u trenutku.

Osy

Tako je Đani...samo odjava i vozdra raja...ovako može biti prevara samo takvih...katastrofa, pitanje je da li su uopće razmišljali pri donošenju tog zakona...koji pojednostavljuje, ali mnogima može i zagorčati život

tibertov

Vi mene nis ne kuzite...koja je razlika u sigurnosti izmedu prijasnjeg prijepisa i sada. Dakle isto si imao ugovor i kupac je mogao ne prijavit kupoprodaju u poreznoj i tako se vozit...dakle jedina je razlika u ovjeri potpisa...ako se ovjera potpisa ukinula, onda je ne vidim vise neku drugu razliku...osim kaj su se ljudi navikyli da kad je ovjera potpisa da ti to daje neku sigurnost...potpis bez ovjere je isto siguran kao da je ovjeren. Naravno malo vise imas pizdarija dok se to dokaze, ako do toga dođe, al na kraju se to sve ljepo naplati.

tibertov

Sad ja kuzim u cemu je kvaka.. Ti si i prije kad si prodavao nesto, trazio da se odmah odjavi...to ja nisam nikad radio.

keko

Tibi, prodao sam Yeti-ja prije mjesec dana, nisam ovjeravao ugovor (više nije potrebno), kupac je kod sebe u Krapini u STPu obavio prijenos sa tim ugovorom bez problema. E sad, ak te neko želi zavaljati, zavaljal bu te sa ili bez ovjere ugovora. Jedini način je da se isti tren ode sa kupcem u STP i riješi prijenos vlasništva.
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

fatboy

Mislim da je ova demokracija kod tih ugovora u kurcu...treba staviti obavezu da se mora sa prodavacem odjavit u STP i bok!!  :samaranje: