P: Bmw E60 530i LPG

Autor tibertov, Ožujak 01, 2018, 18:41:59

« natrag - naprijed »

keko

Citat: fatboy  u Ožujak 19, 2018, 17:43:14
Mislim da je ova demokracija kod tih ugovora u kurcu...treba staviti obavezu da se mora sa prodavacem odjavit u STP i bok!!  :samaranje:
Fat, prenormirana smo država i puna nepotrebnih zakona i pravilnika uz direktive jebene EU to je sve jednostavno previše. Treba upravo pojednostaviti procedure i onda onog tko krši i ne poštuje fino debelo kazniti pa da vidiš reda kad ljudi shvate da moraš poštivati ugovore i zakone
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

fatboy


Josip-Sepp

osim ovjerenog kupo-prodajnog ugovora, ja bi još uveo i tabularnu izjavu
ziher je ziher  :thumbup:

tibertov


gianni

A prica se po kuloarima da bi svaki prodavatelj vozila trebao ispustiti gumu i skinuti zupcanike od 5. :smijeh:

tibertov

To samo Ćoso ispušta gume...ja izvadim tekucinu dot4

cisco

Citat: fatboy  u Ožujak 19, 2018, 17:43:14
Mislim da je ova demokracija kod tih ugovora u kurcu...treba staviti obavezu da se mora sa prodavacem odjavit u STP i bok!!  :samaranje:

tako je kod nas...vozilo u svakom primeru ide u odjavu...
ako u stanico dojdu skopa prodavac i kupac, napišu ugovor (nema više overenja), prodavac odjavi vozilo dobiva natrag cestarinu i osiguranje,
kupac plača cestarinu i osiguranje do datuma tehničkog-registracije....tablice ostaju na vozilu...
to je to...pola sata rada i svi sretni i bez zajebancije.
U životu nisu bitne osobe koje vam požele sreču, Bitne su osobe koje vas čine srečnim!!!

SirOliver

Gianni ima pravo, najbolje je s kupoprodajnim ugovorom odjaviti vozilo i tablice. Ili s novim kupcem odmah na tehnički, i neka napravi novu prometnu na svoje ime. Jedino si tako siguran za buduće kazne nakon prodaje.

Ljudi, pazite na prometne dozvole ako vozilo glasi na fizičku osobu.
Novim pravilom više ne treba ovjera potpisa kod javnog bilježnika prilikom kupoprodaje vozila. Samo kupoprodajni ugovor s potpisima prodavatelja i kupca. Ostavljen je veliki prostor za moguće makinacije. Npr. ostaviš auto kod majstora, on napravi kupoprodajni ugovor, potpiše se za tebe, i s originalnom prometnom i tim ugovorom prepiše vozilo na sebe na stanici za tehnički. Tamo ne traže dokumente prodavatelja, nego samo od kupca. Dok ti skužiš šta se dogodilo, više nisi vlasnik vlastitog vozila. Onda sud, pa sto čuda u Lijepoj našoj. Parnica od bar koju godinu dana.
" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."

fatboy

Ne drzat prometnu u autu, vec u dzepu. A koji kuki ce servisu prometna?!?! Samo pizdarija kad se izgubi. Kopiraj kli pfepisi sto ti treba i vrati vlasniku... :samaranje:





Danas samo samaram!  :smijeh:

iviccaa

Citat: fatboy  u Ožujak 19, 2018, 21:27:16
Ne drzat prometnu u autu, vec u dzepu. A koji kuki ce servisu prometna?!?! Samo pizdarija kad se izgubi. Kopiraj kli pfepisi sto ti treba i vrati vlasniku... :samaranje:





Danas samo samaram!  :smijeh:
Potpisujem

tibertov

Citat: gianni  u Ožujak 19, 2018, 22:33:13
A tek kupac moze jos kulturnije "popljugati"
Dode sa neovjerenim ugovorom na stp, a gle cuda ono vozilo napucano kaznama, pod ovrhom ili nekim teretom, ili punomoc od vlasnika koji je u meduvremenu prdnuo na rosu i ostavina se zakomplicirala itd itd...
Izmedu ostalog radim i logisticke poslove u firmi gdje imamo preko 300 vozila ili radnih jedinica, pa sam svako malo na stp i svjedok sam raznih problema.
ODJAVA VLASNIKA JE ZAKON ZA MIRAN SAN.
Hebe mi se za kupca :smijeh:

Ćoso


SirOliver

Citat: gianni  u Ožujak 19, 2018, 22:33:13
A tek kupac moze jos kulturnije "popljugati"
Dode sa neovjerenim ugovorom na stp, a gle cuda ono vozilo napucano kaznama, pod ovrhom ili nekim teretom, ili punomoc od vlasnika koji je u meduvremenu prdnuo na rosu i ostavina se zakomplicirala itd itd...
Izmedu ostalog radim i logisticke poslove u firmi gdje imamo preko 300 vozila ili radnih jedinica, pa sam svako malo na stp i svjedok sam raznih problema.
ODJAVA VLASNIKA JE ZAKON ZA MIRAN SAN.
sve si reka   :thumbup: :beer:
" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."

tibertov


keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎