Prezimljavanje akumulatora

Autor Danijel 23, Studeni 14, 2017, 16:04:05

« natrag - naprijed »

Suki

Uzmi novi :thumbup:. Yuasa je vrhunski :) iako neki uzimaju u yausu :) :smijeh:.
:moto2:

098 9232180

fatboy


Slobodan Hegyi

pametnom dosta, stavio sam ga na punjac jos nocas pa sutra kad se vratim s posla probam. i ako upali ode đir do ducana po novi  :blato:

agolac

Citat: Slobodan Hegyi  u Ožujak 07, 2019, 21:16:35
ja u petak kupio u lidla punjac jer je akoš prazan i naravno spojio napunio ali ga nisam stavio u motor do danas (taman tjedan dana) danas ga stavim u motor a on opet prazan. Eto ga opet na punjaču. Hoće li biti to ok ili da sutra odem usput u kupovinu po novi akoš.

A punjač kaže da je acu pun? Imaš multimetar? Ako nemsš kupi, to uvijek treba. Koliko Volti kaže multimetar?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Slobodan Hegyi

Sad kad spojim punjac kaze 12.5 V sutra cu pribavit voltmetar pa izmjerim

Ćoso

Kupi novi punjač akoša u Lidlu


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

zorro

Najlakše je napisat "kupi novi"  :bzvz:
Citat: Dadi  u Ožujak 07, 2019, 21:29:19
Lidlićev punjač ne puni ako je akumulator mrtav,tj ne može ga oživiti
Tako je  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Što znači mrtav? Ja sam sa Lidl punjačem oživio jedan moto-aku na kojem je bio napon 4V. Ali solarni aku nisam....digao sam ga na 12,8 ali 2. dan je pao na 11,5. Nije bitan punjač več aku.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Slobodan Hegyi

odnio sam jutros accu u radionu kod mojih elektricara pa kazu da je ziv napunit ce ga oni danas pa cemo vidjet. Mozda cu stvarno i novi punjac kupit 

zorro

Citat: Danijel 23  u Ožujak 08, 2019, 08:03:45
Što znači mrtav?
Ne znam koliko je to u voltima..dali je 4 V , manje od toga ili totalna 0 ..nisam mjerio. Uglavnom  kad se aku isprazni toliko da ni lampice više ne popali na motoru..tad ga Lidlov punjač ne prepoznaje i ne možeš uopće prebaciti na mod punjenja.
Tek kad sam ga stavio na nekakav vulgaris punjač na par minuta..nakon toga ponovo na Lidlov..i punio ga je normalno
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Citat: zorro  u Ožujak 08, 2019, 08:28:03
Ne znam koliko je to u voltima..dali je 4 V , manje od toga ili totalna 0 ..nisam mjerio. Uglavnom  kad se aku isprazni toliko da ni lampice više ne popali na motoru..tad ga Lidlov punjač ne prepoznaje i ne možeš uopće prebaciti na mod punjenja.
Tek kad sam ga stavio na nekakav vulgaris punjač na par minuta..nakon toga ponovo na Lidlov..i punio ga je normalno
Jeeeee....istina....ne vidi ga!  Ali zato spojiš na još jedan ispravan pa kad krene punjenje odpojiš ispravan aku i nastaviš punit mrtav aku. :)

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


fatboy

Valjda se mora "probuditi" ?  :misli:

Netko je rekao kada mu motor dugo stoji, da prvo da kontakt da svjetla rade kratko, onda ugasi pa za koju minutu starta motor...

Ima logike...

zorro

Tu je aku. "uspavan" i taj sistem koristim svako jutro kad je jako hladno.
Al kad je aku "mrtav" to je nešto drugo ..ne možeš ga pobuditi nikakvim paljenjem svjetla ili čim već  ;)
..sem punjačem
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Stjepko


Mrki

Citat: Slobodan Hegyi  u Ožujak 08, 2019, 08:23:12
odnio sam jutros accu u radionu kod mojih elektricara pa kazu da je ziv napunit ce ga oni danas pa cemo vidjet. Mozda cu stvarno i novi punjac kupit
Sada kada ga napune kamionskim punjačem nećeš ga morati nikada više mijenjati :)