Povećana potrošnja goriva za oko 25%

Autor Saxi, Rujan 30, 2017, 10:31:38

« natrag - naprijed »

Saxi

Citat: Milanezi  u Rujan 30, 2017, 22:01:30
Nema veze što troši više, bitno je da ide slabije  :buahaha:  :buahaha:
Idemo redom, prvo cu da razjebem tj sredim motor, a onda istu tu magiju i sa tobom, jer ti si mi lutko sledeća na To Do listi [emoji28] A kad sam otišao u off, da kažem da smo danas Milanezi sa svojim ružnim pacetom, ja sa lepoticoom i Bugiman sa 1000 se fino provozali... i ono što mi je fascinantno da he Bugi sa 1000 iz 2008 koja uživo mnogo lepo izgleda imao potrošnju od svega 6,14 lit /100km... impozantno [emoji4]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Milanezi

Citat: Saxi  u Rujan 30, 2017, 22:13:59
Idemo redom, prvo cu da razjebem tj sredim motor, a onda istu tu magiju i sa tobom, jer ti si mi lutko sledeća na To Do listi [emoji28] A kad sam otišao u off, da kažem da smo danas Milanezi sa svojim ružnim pacetom, ja sa lepoticoom i Bugiman sa 1000 se fino provozali... i ono što mi je fascinantno da he Bugi sa 1000 iz 2008 koja uživo mnogo lepo izgleda imao potrošnju od svega 6,14 lit /100km... impozantno [emoji4]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

:smijeh:  :smijeh:
Ružno pače i lepotica  :buahaha:
Još samo fali trnova ružica i princ na konju  :smijeh:

A sad jedna molba za ostale članove foruma:

Ako možete ponudite konstruktivne komentare i  predloge da pomognemo našem drugu Saxiju i njegovoj bolesnoj lepotici da reše problem povećane potrošnje goriva pomenute lepotice.
Ovaj problem već počinje da ostavlja traga na duh i raspoloženje mog druga Saxija jer on se budi i leže s' pitanjem zašto je njegova lepotica odjednom postala žednija.
Zašto, zašto, zaštoooooooo????

Svaki dan isto pitanje: Kolika li će danas biti potrošnja?
Ume to da optereti čoveka.

Majstori su pokušali da dokuče problem ali se lepotica nije dala. Neće po njoj kopati bilo ko, ona je samo Saxijeva lepotica, mada smo je danas jahali i Bugiman i ja  :buahaha:

Komentari tipa :
Kupi biciklu, pokvaren ti kalkukator, prodaj lepoticu, leruj nizbrdo, biće najstrožije sankcionisani!
Hvala na razumevanju!

Ps: pomozimo lepotici  :thumbup:

agolac

Citat: Milanezi  u Rujan 30, 2017, 22:58:28
:smijeh:  :smijeh:
Ružno pače i lepotica  :buahaha:
Još samo fali trnova ružica i princ na konju  :smijeh:

A sad jedna molba za ostale članove foruma:

Ako možete ponudite konstruktivne komentare i  predloge da pomognemo našem drugu Saxiju i njegovoj bolesnoj lepotici da reše problem povećane potrošnje goriva pomenute lepotice.
Ovaj problem već počinje da ostavlja traga na duh i raspoloženje mog druga Saxija jer on se budi i leže s' pitanjem zašto je njegova lepotica odjednom postala žednija.
Zašto, zašto, zaštoooooooo????

Svaki dan isto pitanje: Kolika li će danas biti potrošnja?
Ume to da optereti čoveka.

Majstori su pokušali da dokuče problem ali se lepotica nije dala. Neće po njoj kopati bilo ko, ona je samo Saxijeva lepotica, mada smo je danas jahali i Bugiman i ja  :buahaha:

Komentari tipa :
Kupi biciklu, pokvaren ti kalkukator, prodaj lepoticu, leruj nizbrdo, biće najstrožije sankcionisani!
Hvala na razumevanju!

Ps: pomozimo lepotici  :thumbup:

Lepotica je odrasla. Sad je treba šutniti nekom princu pa nek se on dalje jebe s njom.  :ooda:
Saxi, vrijeme je za novu princezu :thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Fantom

Haha ludi ste 100 gradi. Saxi izdrzi.   :beer:


Toni

Malo sam popratija i kazes vrime ti je pogledati ventile. E pa pogledaj ventile jer taj koji ti je reka da ne moze do njih biti nema pojma sta prica. Ventili su dio motorora koji se bavi smjesom goriva. Kroz njih se gorivo puni u cilindre i ispuh izlazi vani. Energija se zadrzava u cilindrima i sve skupa jako su bitni. Ako ti ostaju malo otvoreni u voznji onda gubis kompresiju i imozes ih izgoriti do te mire da ces ih morati brusiti. Zato pogledaj ventile pa da opet mitno spavas i kad smo vec kod ventila onda  barem kompresiju izmiri na oba cilindra.Covice mrdni se . Potrosnja je nenormalna za maloga stroma. Ja na aftici izvlacim, 4.7 međugradske. :kava:
Nije mi nista.

Saxi

Pa zato i pisem i tražim savet, a ovi me prcaju I sipaju u me, ko u nerotkinju [emoji38]
Imam celu zimu da poslozim to sve kako valja [emoji4]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Josip-Sepp

Citat: agolac  u Rujan 30, 2017, 23:15:09
Lepotica je odrasla. Sad je treba šutniti nekom princu pa nek se on dalje jebe s njom.  :ooda:
Saxi, vrijeme je za novu princezu :thumbup:

šteta što više nema Arene (novine gdje su gastarbajsteri tražili komade) pa da daš klasični oglas

lepotica, nerotkinja, ne pije (ulja), ne puši (ima katalizator), u zadnje vrijeme počela malo više trošiti ali zato situirana i garažirana traži istog takvog princa iste vjeroispovjesti (da mu je draži strom od gs-a)  :thumbup:

Saxi

Citat: Josip-Sepp  u Listopad 01, 2017, 11:29:33
šteta što više nema Arene (novine gdje su gastarbajsteri tražili komade) pa da daš klasični oglas

lepotica, nerotkinja, ne pije (ulja), ne puši (ima katalizator), u zadnje vrijeme počela malo više trošiti ali zato situirana i garažirana traži istog takvog princa iste vjeroispovjesti (da mu je draži strom od gs-a)  [emoji106]
Buaxaxaxa [emoji28][emoji28][emoji28]
Mada tako sam se već jednom zeznuo, dao sam oglas da menjam staru devojku koja brekće i štekće, za mladju zgodniju curu koja stenje i uzdiše i javila se jedna I ja se oženio 🤣🤣🤣

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Osy

Citat: Saxi  u Listopad 02, 2017, 00:22:46
Buaxaxaxa [emoji28][emoji28][emoji28]
Mada tako sam se već jednom zeznuo, dao sam oglas da menjam staru devojku koja brekće i štekće, za mladju zgodniju curu koja stenje i uzdiše i javila se jedna I ja se oženio 🤣🤣🤣

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka
:bravo: ;) :thumbup:

bajki

Stvarno čudno!

Ako je sve poštelano kako treba, čudno je da troši 25% više, a nigdje nejavlja nikakvu grešku? Dodatno je čudno da ti je smjesa naknadno stanjena 10%, a ti to nisi osjetio ni u vožnji, a ni u potrošnji??

Netko je predložio da probaš zamjeniti lambda sondu, što nije loš prijedlog, pa se probaj provozati. To ti je najlakša i najbrža opcija za nešto napraviti, dodatno je štelanje ventila.

E sad onako, da ti negdje ne curi gorivo?? Možda na nekom spoju pušta kada pumpa nabije pritisak, a u vožnji to isprari??

Saxi

Kad smo se za vikend menjali motora u igri je bio moj, L2 650 ABS Mikijev, K8 1000 Bugijev primetili smo da od treće na gore moj gubi na snazi i muči se, creva su gledali razni I nisu uočili ama baš nikakve probleme stelovanje ventila me svakako ceka pa ćemo tom prilikom smesu da vratimo u normalu i opet pregledamo motor pa javljam utiske, a jel sex da se promeni ta lambda sonda, da idem krišom da odvijem Milaneziju njegovu [emoji28]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


agolac

Nije. Odvidaš, odspojiš od konektora i preseliš. Samo nek bude u auspuhu zavidana prije nego upališ. Mislum da ona ne smije raditi u zraku...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Citat: agolac  u Listopad 02, 2017, 17:32:51
Nije. Odvidaš, odspojiš od konektora i preseliš. Samo nek bude u auspuhu zavidana prije nego upališ. Mislum da ona ne smije raditi u zraku...
[emoji106]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Milanezi

Citat: Saxi  u Listopad 02, 2017, 17:27:34
Kad smo se za vikend menjali motora u igri je bio moj, L2 650 ABS Mikijev, K8 1000 Bugijev primetili smo da od treće na gore moj gubi na snazi i muči se, creva su gledali razni I nisu uočili ama baš nikakve probleme stelovanje ventila me svakako ceka pa ćemo tom prilikom smesu da vratimo u normalu i opet pregledamo motor pa javljam utiske, a jel sex da se promeni ta lambda sonda, da idem krišom da odvijem Milaneziju njegovu [emoji28]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Kao prvo nemoj da mi matoriš motor, jer moj nije L2 nego L5.
A kao drugo obezbedio sam motor dodatnim lancima i katancima, plus što je Džeki vezan pored garaže. Grize jajca na komandu  :tongue:

Ja sve mislim da je tom motoru potrebno dobro i fino štelovanje i podešavanje i da će se vratiti u normalu.Sumnjam da je lambda sonda prdnula jer verujem da bi prijavljivao neku grešku. Sveće i filter vazduha stavljeni novi. Proveri opet oznaku na svećicama da nisi stavio neke neodgovarajuće.
Ide zima, biće vremena da se to rasturi i ušteluje kako treba pa da na proleće opet oremo drumove.