V-strom 1000 ne vraca se na ler

Autor DrazenG, Kolovoz 08, 2023, 09:36:00

« natrag - naprijed »

DrazenG

Pozdrav,

  Vec duze vrijeme imam problem, koji ne mogu rijesiti, radi se o V stromu 1000 2005

 Kad pustim gas motor ostane na nekih 2500 obrtaja 3 4 sekunde i tek onda obrtaji padnu na 1200 1300.

  Nerijetko se motor ugasi kad se to desi.

To se cesce desava kad je motor na radnoj temperaturi, kad je hladan ne desava se skoro uopste.

Na motoru sam zamjenio svjecice, zamjenio i ustimao TP senzor, zamjenio filter zraka, prekontrolisao sve vakume i nema nigdje fals zraka, ocistio pumpu goriva i dizne.

Vlasnik prije mene je povadio sve iz auspuha,(ne znam da li ni to moglo praviti probleme).

 Ako neko ima neki savjet, bio bih zahvalan :vino:

HAL

Pozdrav,

Ako je TPS i sve ostalo izkontrolirano, ja bi se fokusirao na pumpu goriva koja vjerojatno gubi kontakt na trenutak zbog vibracija.

lp,

HAL

Mrki

Često se zna dogoditi kada se mijenja TPS da ostne stara brtva (gumica) u dosjedu za TPS, i onda zato što su dvije brtve unutra ne radi kako treba.

Poslano sa mog SM-S911B koristeći Tapatalk


agolac

Također TPS zna poludit pa koliko ga god štelaš opet ne radi kako treba...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

DrazenG

Tps je nov potpuno, identicno se ponasa na novom i na starom, pumpa vadjena ociscena vraceno sve nazad zategnuti kablovi uredno.


  Da li bi mozda sekundarni leptiri mogli praviti neki problem.?

DrazenG

Citat: agolac  u Kolovoz 08, 2023, 20:55:49Također TPS zna poludit pa koliko ga god štelaš opet ne radi kako treba...

 TPS sam stelovao unimerom, mjerio mu otpor u leru 1.1

Al u tom momentu crtica na displeju nije na sredini nego u donjem polozaju  :huh:

Fantom

Indenticna stvar bila kod mene. Probao sa multimetrom i nije ok radio.
Provjeri jos jednom da ti nisu ostale duple gumice u lezistu tps-a. Mozda je neko prije tebe nspravio zajeb.
Zagrij motor stavi neki ventilator naprijed prema hladnjaku. Prespoji zicom dealer mode dzek da dobijes onu liniju na displeju. Popusti tps ne skroz vec onako da ga sarafcigerom mozes lagano kuckanjem minimalno pomjerati. Kad dodajes gas liniju sa sredine trba pomjeriti prema gore na 1600 rpm. Nakon toga na saraf za stangas smanji obrtaje na 1300 rpm
To ti je to garant.

DrazenG

Odo odmah pokusati to sa TPS om, pa javljam jesam li uspio...

Fantom

Citat: DrazenG  u Kolovoz 09, 2023, 12:25:05Odo odmah pokusati to sa TPS om, pa javljam jesam li uspio...
Kad ubodes polozaj dizanja crtice sa 1500 / 1600 rpm neizmjenicno stezi sarafe jedan pa drugi i provjeravaj jeli ostao u tom polozaju. Sretno

agolac

I tri put provjeri da nije unutra u lezistu zapela stara brtva jer ako je onda su dvije i onda TPS zapinje.

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Ja svoj TPS naštelam da crtica ide gore čim se malo okrene gas. Za to ti ni ne treba biti upaljen motor, može biti i ugašen
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

DrazenG

Nije brtva ostala unutra to sam provjerio vise puta.

Vrlo tesko je dobiti da mi prebacuje crticu na 1500 1600, a da mi u leru ostane na sredini, sad prebacuje negdje na 1900 2000, i mislim da je to vec puno bolje, pokusacu stimati, ali mislim da je to rjesenje problema, nista drugo.

DrazenG

Tps ustiman kako ste rekli, motor radio ok, 10 minuta, nakon toga opet isto  :huh:

agolac

Dogovori se s zorrom, on ti je blizu, Požega, on ti ga uštela zatvorenih očiju  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain