Africa Twin CRF 1000

Autor Danijel 23, Srpanj 30, 2017, 11:27:33

« natrag - naprijed »

Mrki

Citat: Suki  u Prosinac 09, 2018, 11:21:21
Kraljica je uglađena kao i ja sam :). Pristojna s lijepim manirima :). Vozi se gospodski, polako i oprezno :).

Sad sam na 22000 km. Jednom sam samo zatego lanac. Na toj kilometraži sa malim stromom nekoliko puta sam ga dotezao, a na 27000 je prdnio. Toliko je bio nejednako razvučen da se morao zamijenit.

Vjerujem da će ovaj na Kraljici bez problema izdržati još 20000.

Onda je to kume moj :-* :smijeh:.
Jbg kada kenja ima lanac ko bicikli, pa se istegne lako.. sada kada imaš mušku kubikažu na motoru imaš i muški lanac, koji se ne da pokidati tako lako.. :)

Suki

Citat: Stjepko  u Prosinac 09, 2018, 12:30:50
Suki napiši malo o njima. Mokro,suho,buka i tako to.
...guma je kompromis.
Prezentiraju ju kao 50:50 gumu. Za razliku od full cestovnih guma, ova je na cesti puno bučnija (svira :smijeh:) i vibracije su prilične. Ništa na što se ne možeš naviknit :bzvz:. Bitno mi je da odlično drži cestu, u zavoju dozvoljava ribanje fuzićima, na mokrom (nisam ju baš previše isprobavao) drži bolje nego originalne Dunlop koje su bile. Vozna je. Prednja ima jako obli gazni dio i motor je puno precizniji i lakše se ruši u zavoju. Tome pridonosi i širina od samo 90mm.
Evo pokazuje se i kao trajna. Vjerujem da će bez problema ići do 20-23tkm.

Na offu je puno bolja od obične cestovne. Grip je neusporediv. Kod namjernog naglog startanja s ugašenim TC cestovna guma je bacala prašinu i površinske kamenčiće :bzvz:. Ova brate kopa :). Ruje cestu :ooda:. Nisam ju tjerao u full blato jer ni ona, a ni motor nije za to, ali na offu, koliko se ja vozim, prezadovoljan sam :thumbup:.
Zaključak po meni:
Na cesti nisam ništa izgubio po pitanju voznih svojstava, neki su se vozili sa mnom i ako nije fest peglanje mogu ih bez problema pratiti, a na offu sam dobio puno više nego što sam imao sa cestovnom 80:20 gumom.
Eventualni minus joj je buka na cesti. Zvučim kao Pinzgauer, u tunelu pogotovo :smijeh:, ali i to ima svoje draži :).
:moto2:

098 9232180

Špoki

Prednost ove gume je što ti ne treba Akrapovič ili Termignoni jer sama po sebi stvara taj zvuk :)
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Mrki

Citat: Špoki  u Prosinac 09, 2018, 13:50:07
Prednost ove gume je što ti ne treba Akrapovič ili Termignoni jer sama po sebi stvara taj zvuk :)
:D nemoj da te Ponti čuje.. guma stvara zvuk Arapovića :D

Špoki

Ponti nema ove gume :bzvz: jel da ih ima ne bi ni stavljao onaj proizvod iz Slovenije na malog :smijeh:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

zizu



Citat: Suki  u Prosinac 09, 2018, 11:21:21

Na toj kilometraži sa malim stromom nekoliko puta sam ga dotezao, a na 27000 je prdnio. Toliko je bio nejednako razvučen da se morao zamijenit.




Na malom  si se tek ucio vozit

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Suki

Citat: zizu  u Prosinac 09, 2018, 14:18:19


Na malom  si se tek ucio vozit

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
:smijeh:...vjerojatno ima veze i što na Hondi imam ugrađen podmazivač lanca :).
:moto2:

098 9232180

Toni

Guma mi se izgledom sviđa ali ne volim buku. Za of road je sigurno bolja . Sta se lanca tice ja sam na 30000 km i nije se ni malo rastega. Istini za volju vozim se ko baba.
Nije mi nista.

Suki

...pa ovaj forum je pun baba :smijeh: :smijeh:..ili onih koji se tako voze/osjećaju :)...
:moto2:

098 9232180

Toni

Citat: Suki  u Prosinac 09, 2018, 15:01:27
...pa ovaj forum je pun baba :smijeh: :smijeh:..ili onih koji se tako voze/osjećaju :)...
Nekako mi Afrika ne pita da je livam. Uzitak mi je lagano kotrljanje. Nema snage za bok ni zadnejkolo pa mi se ne da firsirat. Pa zaboravim TC izkljucit i eto . Ulovi me ako mozes!!! :-*
Nije mi nista.

Saxi

Ti se Suki baš voziš kao baba
Kad smo se prvi put zajedno vozili on je tako peglao ludacki, da sam ja na odmoristima obilazio oko motora i gledao sta ima od opreme kad ga savija kao R-a po krivinama

Suki

Citat: Saxi  u Prosinac 09, 2018, 17:15:51
Ti se Suki baš voziš kao baba
Kad smo se prvi put zajedno vozili on je tako peglao ludacki, da sam ja na odmoristima obilazio oko motora i gledao sta ima od opreme kad ga savija kao R-a po krivinama

:smijeh: :smijeh:...ti Saxi po starom :)...ak je nešto 8, kad ti napišeš ispadne barem 12-13 :smijeh: :)
:moto2:

098 9232180

Toni

Citat: Saxi  u Prosinac 09, 2018, 17:15:51
Ti se Suki baš voziš kao baba
Kad smo se prvi put zajedno vozili on je tako peglao ludacki, da sam ja na odmoristima obilazio oko motora i gledao sta ima od opreme kad ga savija kao R-a po krivinama
Jel imaju dva sukija na forumu ? :-\
Nije mi nista.

Suki

Citat: Toni  u Prosinac 09, 2018, 17:36:18
Jel imaju dva sukija na forumu ? :-\
Bit će da imaju :buahaha: :buahaha:.

Saxi moj prijatelj, legenda :thumbup: :thumbup:.
:moto2:

098 9232180

Ponti

Citat: Toni  u Prosinac 09, 2018, 17:36:18
Jel imaju dva sukija na forumu ? :-\

Suki je s Osyijem dr.Đekl .... a sa Saxijem mr. Hajd  :smijeh: