Divljač na putu

Autor Saxi, Lipanj 10, 2018, 22:42:33

« natrag - naprijed »

Saxi

Elem pre neki dan drugar moj krenuo na more da odmori od posla i problema, nadomak Beograda u naseljenom kraju, izletela mu je srna i pravo pod točak, ona je izvukla deblji kraj tj prešavši motorom preko nje nju je raspolutio na 2 dela a sebe razvalio. Motoru maltene nista nije bilo, otvorio se kofer i razletele se stvari po putu, a on je bio u komplet moto opremi koju nije fino zategao pa je prilikom pada i suljanja po putu posle udesa izgledao u fronclama, kao da je iz kaveza sa lavovima izašao [emoji17] izlomio je rebra i vrhunski se ugruvao, srećom vozač kombija koji je duže vreme iza njega vozio ukazao mu je odmah pomoć i zvao hitnu pomoć i skupljao stvari po putu, za svo vreme čekanja hitne veliki broj učesnika u saobraćaju na 2 i 4 točka je prošao, neki su i slikali prizor ali uglavnom niko nije ponudio pomoć, sramotno i tužno jako. U ovom delu-ibarskoj magistrali nema šuma i zelenila, uglavnom su kućna gazdinstva, nema ni znaka koji upozorava na divljač na putu, a dešava se na oko 25, 30km od centra Beograda stoga pazite dok vozite jer đavo nikad ne spava. Sećam se stare Afrike koja je imala na braniku kupaste male plastike koje su služile navodno za rasterivanje životinja sputa jer su pravile neke zvuke pod naletom vetra, za ljude necujne ali za životinje itekako cujne, da li je to delovalo pojma nemam pa evo vas da pitam kakva su vasa iskustva i dal nesto koristite za rasterivanje životinja sputa [emoji848]

agolac

Ajaj. Znam da ameri imaju neke trube ili nešto što navodno rastjeruje živad. :-\
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zare

Mislim da su Ponti i Zorro to stavili na motor

Ćoso

Doslovno je prepolovio !

iviccaa

Ajme...gadno sve izgleda.

Osy

Naš Slavonac Asq je prošle godine imao bliski susret sa srnom, dobro se ugruvao...srećom iza njega je bio Suki koji mu je pomogao. Strom je isto malo razbijen, stoji još uvijek nepopravljen, jer je žalosno da je prošla godina dana, a nije dobio ni kune odštete, jer lovačko društvo nema novaca :thumbdown: Katastrofa...
Također, koji mjesec kasnije, prijatelj Silvio iz S.broda je u noćnoj vožnji imao nalet na srnu i dobro se ozlijedio...motor je imao veliku štetu...
Ja osobno, kada se vozim u sumrak, baš se bojim izlijetanja srna.
Nije mi jasno da se ovo dogodilo u naseljenom mjestu :-\

Saxi

I to u ranim jutarnjim časovima se desilo, znači po danu, a prošle godine usred sezone u po podnevnim satima i poprilične gužve na putu izazvane velikim brojem ljudi koji su se vraćali natrag sa festivala trube iz Guče, u polu naseljenom mestu, preticali smo kolonu, iza mene drugar na GS-u, brzina 100-120, ja nisam stigao da reagujem a on je kocio misleći da veliki pas pretrcava ulicu jureći kao metak a onda je video jelena kako me udara i rusi, ja sam uspeo da pipnem kočnicu i spustim se na dole - eskiviram letećeg jelena [emoji44] živ sam se usrao od straha, ali sam prošao bez pada i posledica, tako da umeju očigledno da izlete. Odavno vozim, prespartao sam Srbiju uzduž i popreko i mislio sam da znakovi za divljač služe da plaše vozače da uspore, ali sam u krivu očito.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


tibertov

Bas sam neki dan sklopio sudsku nagodbu sa lovackim drustvom...trazio sam 20 tis kn, a pristali su na 15tis kn na 3 rate... (Ne za sebe nego za stranku). Znam da nemaju para, zato sam i bio popustljiv [emoji28]

Saxi

I ovde će da se ide na pritiskanje lovačkog društva kako stvari stoje.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


zorro

Citat: zare  u Lipanj 10, 2018, 22:51:28
Mislim da su Ponti i Zorro to stavili na motor
..je ..Ponti je rješio za obojici  :thumbup:
Ne znam dali uopće to fercera..ja sam bio uvjeren da je  :huh:
..kako god..dok to nisam stavio na motor nisam mogao duže vrijeme voziti nakon što sam pokupio srnu kombijem.
Razvalila mi je cijeli prednji kraj..3 hladnjaka..vodnu pumpu čak razbila..da sam bio motorm ubila bi me garant  :-\
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

sasaa

Citat: Saxi  u Lipanj 10, 2018, 23:23:56
I ovde će da se ide na pritiskanje lovačkog društva kako stvari stoje.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Lovacko drustvo ima osiguranje koje pokriva do odredjenog iznosa.... ako su ispucali iznos za ovu godinu nista od toga... cekas iducu godinu i pokusas se naplatit medju prvima.
Imao sam susret sa srnom na magistrali usred bijela dana, 5ti mjesec... s autom, nasrecu nama nikom nista... a nije ni auto toliko nastradao.
Ali naplatit se.. trajalo je dugo.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Bagy

Jako nezgodno!  :huh: Do posla imam 2 km, i u blizini Starog grada u Đurđevcu u par navrata sam morao prikočiti jednom zbog srne a drugi put je srndać preletio cestu. Znači 500 m od centra mjesta. Svi se mi vozimo većim brzinama iako vidimo postavljene znakove za divljač na cesti. I riskiramo. Kao, neće baš meni izletiti... Šta reći - čista lutrija!
mob: 095/573-6874

zorro

Citat: Bagy  u Lipanj 11, 2018, 07:58:04
Jako nezgodno!  :huh: Do posla imam 2 km, i u blizini Starog grada u Đurđevcu u par navrata sam morao prikočiti jednom zbog srne a drugi put je srndać preletio cestu. Znači 500 m od centra mjesta. Svi se mi vozimo većim brzinama iako vidimo postavljene znakove za divljač na cesti. I riskiramo. Kao, neće baš meni izletiti... Šta reći - čista lutrija!
Ja sam ovu "svoju" pogodio ispod Đurđevca..na magistrali..onaj drvored uz prugu..ravna cesta..ograničenje 90 ..i nije bilo znaka ..riješio s osiguranjem bez problema (mislim da je bilo oko 17 000 kn. štete)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

tibertov

Pa i da postoji znak to nema nikakve veze, ako si vozio po ograničenju.

fatboy

Osim ako se plavi telci ne koriste onom poderanom "neprilagođeni uvjetima na cesti" ...  :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: