Pumpa goriva ne pumpa dovoljno goriva

Autor damir-st, Srpanj 08, 2018, 18:48:56

« natrag - naprijed »

Renči

Ne trba dirati stvari koje rade. Jer se bude nešto po..balo samo od sebe .Pumpa na stolu radi ok, ali kad ga spojim na orginalno ožičenje i dam kontakt, ono ništa.  Ne uključi pumpu, a na satu mi pokazivač količine goriva šeta cijelo vrijeme od praznog do punog i tako stalno. Mislim da bi to mogao biti relej, ali mi nije jasno zbog čega..
Znalo mi se deševat u zadnje dvije godine da mi i u vožnji pokazivač količine goriva zna šetat. I kod tankiranja.
Pumpu sam skidal jer je bila dosta bučna i bacala je malo goriva.
Sad mi ovo nije jasno kakve veze ima pokazivač goriva i relej sa time?
Ima li neko ideju ili slično iskustvo?




zorro

Citat: Renči  u Siječanj 17, 2023, 20:48:16
Ne trba dirati stvari koje rade. Jer se bude nešto po..balo samo od sebe .Pumpa na stolu radi ok, ali kad ga spojim na orginalno ožičenje i dam kontakt, ono ništa.  Ne uključi pumpu, a na satu mi pokazivač količine goriva šeta cijelo vrijeme od praznog do punog i tako stalno. Mislim da bi to mogao biti relej, ali mi nije jasno zbog čega..
Znalo mi se deševat u zadnje dvije godine da mi i u vožnji pokazivač količine goriva zna šetat. I kod tankiranja.
Pumpu sam skidal jer je bila dosta bučna i bacala je malo goriva.
Sad mi ovo nije jasno kakve veze ima pokazivač goriva i relej sa time?
Ima li neko ideju ili slično iskustvo?
Konektor koji dolazi na pumpu ispitaj kad daš kontakt..bit će ti jasnije ak struja ne dolazi na njega. Onda moš vidjet kud ide..na koji relej

Poslano prek "one" stvari..

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Golileo

Baš sam mislio koji su mogući smjerovi odgovara ....
1. Neko će lupiti kupi bmw
2. Zorro će nešto lupiti
[emoji2957]

Renči

Citat: zorro  u Siječanj 17, 2023, 21:26:44
Konektor koji dolazi na pumpu ispitaj kad daš kontakt..bit će ti jasnije ak struja ne dolazi na njega. Onda moš vidjet kud ide..na koji relej

Poslano prek "one" stvari..
To i je problem,struja ne dolazi na konektor od pumpe...
vremenski relej odradi i tu je kraj...

zorro

Citat: Renči  u Siječanj 17, 2023, 22:38:43
To i je problem,struja ne dolazi na konektor od pumpe...
vremenski relej odradi i tu je kraj...
Imaš dvije solucije:
1. da odvezeš k nekom autoelektričaru ili mehaničaru koji radi motore.
2. Da zovneš Golilea da dođe do tebe..da lupeta gluposti i skrene ti pozornost s problema
:beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Cypher

Imaju dva releja kroz koje struja prolazi do pumpe. Relej bočnog nogara i relej pumpe. Jedan od ta dva je možda prdnuo[emoji848]

Renči

Citat: zorro  u Siječanj 18, 2023, 08:30:37
Imaš dvije solucije:
1. da odvezeš k nekom autoelektričaru ili mehaničaru koji radi motore.
2. Da zovneš Golilea da dođe do tebe..da lupeta gluposti i skrene ti pozornost s problema
:beer:
1.Ako neznaju odmah u čemu je stvar,odnosno ako nije nešto več viđeno neće ni probat rješavat.
puno je to njima ispipavanja, a nemogu to naplatiti, odnosno, bilo bi jako skupo....

2. To je već u planu,samo on to još nezna. Mada, već od sinoć lupa na Viberu ko Max po diviziji....

To moram sam , dio po dio ispitati i provjeriti, a pretpostavljam da je neka glupost...

Renči

Citat: Cypher  u Siječanj 18, 2023, 08:35:47
Imaju dva releja kroz koje struja prolazi do pumpe. Relej bočnog nogara i relej pumpe. Jedan od ta dva je možda prdnuo[emoji848]
Relej bočnog nogara radi, sinoć isprobao. ostaje još vidjeti zašto ne radi relej pumpe, jer ne propušta struju do nje i zašto se blesira pokazivač količine goriva.
Samo to... :bzvz:

zorro

Nisam nekakav expert za struju ali nešto malo znam i koliko me još sjećanje služi kad sam na svom KLV-u skidao pumpu na konektor dolazi struja samo taj određeni vremenski period kad daš kontakt (par sec) i ako motor nije upaljen na konektoru nakon tog perioda više nema struje sve dok se motor ne upali.

Citat: Cypher  u Siječanj 18, 2023, 08:35:47
Imaju dva releja kroz koje struja prolazi do pumpe. Relej bočnog nogara i relej pumpe. Jedan od ta dva je možda prdnuo[emoji848]
Evo i ovo ima smisla i logike  :thumbup:
Jebiga..prati žice od konektora na dalje (ili nađi šemu struje) i riješit ćeš siguran sam ..sve da moraš i oba releja promjenit nije to nešt posebno skupo.  :beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Cypher

U service manualu je taj princip  rada pumpe i način ispitivanja komponenti dosta dobro i jednostavno opisan, kao i način ispitivanja releja pumpe. Ili samo posudi relej od nekoga pa probaj. Možda su svi isti za slična godišta.[emoji848]

Renči

Bi ja posudil, ali svi oko mene prešli na Velike motore!  :huh:
Nema beda, samo trebam malo vremena da sve provjerim...

munja

Nekidan sastavio Klv super radio .Drugi dan ga idem upaliti ono pumpa šuti.Rastavim prekidač od kvačila,prebrikam,ono ništa.Rastavim prekidač paljenja,prebrikam,ništa.Sve ostavim i odem spavati.U krevetu mi padne napamet da nije Mačak ostavio motor u brzini,uđem u garažu izbacim iz brzine i upalim motor.

Poslano sa mog moto e(7) plus koristeći Tapatalk


zorro

Citat: munja  u Siječanj 18, 2023, 12:23:30
Nekidan sastavio Klv super radio .Drugi dan ga idem upaliti ono pumpa šuti.Rastavim prekidač od kvačila,prebrikam,ono ništa.Rastavim prekidač paljenja,prebrikam,ništa.Sve ostavim i odem spavati.U krevetu mi padne napamet da nije Mačak ostavio motor u brzini,uđem u garažu izbacim iz brzine i upalim motor.

Poslano sa mog moto e(7) plus koristeći Tapatalk
Logično..upalio bi on i u brzini ali u tom slučaju bočni nogar mora biti zatvoren

Poslano prek "one" stvari..

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

munja

Citat: zorro  u Siječanj 18, 2023, 12:57:51
Logično..upalio bi on i u brzini ali u tom slučaju bočni nogar mora biti zatvoren

Poslano prek "one" stvari..
I motor stoji na kuurcu.Ne ostavljam motor nikad u brzini pogotovo u garaži.Jbga zaboravio sam da se Mačak zadnji igrao s njim.

Poslano sa mog moto e(7) plus koristeći Tapatalk


Grba

Upada mi u oko slijed : kurac,garaža,mačak,igranje
:)
098 737 604