Uslikan kamerom radi brze voznje van HR

Autor JZ, Kolovoz 02, 2017, 09:10:10

« natrag - naprijed »

JZ

Ne znam kako nazvati temu...ako moderator ima nesto pametnije nek promijeni....


Vidio sam u temi ALPINISTI kako su decke slikali kamerama radi brze voznje...

Pa da podijelim moj vlastiti primjer...

Dakle u italiji sam uslikan radi brze voznje...nakon par mj dobio sam razglednicu da moram platiti odmah ili cu morat platiti sve zajedno 3 puta vise....bla,bla

To je bilo prije 3-4godine...ja normalno nisam platio nista...i sve u redu...cak sam bio zaustavljen od talijanske policije prije godinu dana radi kontrole i nista...

Tako da kazne iz vana ne morate platiti....osim naravno ako vas ne zaustave na licu mjesta...
Kupujem polovnu kacigu

Stjepko


zorro

Citat: JZ  u Kolovoz 02, 2017, 09:10:10


Tako da kazne iz vana ne morate platiti....osim naravno ako vas ne zaustave na licu mjesta...
Ja sam čitao malo drugačije slučajeve (čini mi se na moronima  :huh:) kad su ljudi dobivali iz neke od zemalja EU na kućnu adresu kazne..ak naletim na te primjere..kopirat ću ih ovdje
2. Stvar..u Bosni se čuva godinu dana..pa ako si napravio prekršaj..i nakon nekog vremena išao u Bosnu..a na granici te npr. provjere..onda ćeš platiti ziher
Sir oliver je imao slučaj kad je išao u Brestovac  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Kažeš 3-4 godine..... možda Talijani nisu još znali da smo u EU :smijeh:

Od kada smo u EU mislim da nije tako "lako ćemo" kako kažeš.
Iz Austrije dolaze kazne i jedan slučaj znam da je čovijek ovršen od nekog odvjetničkog društva iz Zg-a. Kazna je bila 200€, na kraju balade njega je koštalo nešto preko 5000kn.

tibertov


Igor Mihajlik

Citat: zorro  u Kolovoz 02, 2017, 09:28:44
Ja sam čitao malo drugačije slučajeve (čini mi se na moronima  :huh:) kad su ljudi dobivali iz neke od zemalja EU na kućnu adresu kazne..ak naletim na te primjere..kopirat ću ih ovdje
2. Stvar..u Bosni se čuva godinu dana..pa ako si napravio prekršaj..i nakon nekog vremena išao u Bosnu..a na granici te npr. provjere..onda ćeš platiti ziher
Sir oliver je imao slučaj kad je išao u Brestovac  ;)

U Sloveniju redovito dolaze kazne iz EU..to kod nas na pali...

Imam informaciju ( ne znam, dal je točna )  da je taj rok u BIH produžen na 2 godine i da spremajo centralnu evidenciju koja če pravit kontrole na ulazu i izlazi iz BIH  :thumbdown:
Lado je moj idol

bajki

Sada kazne dolaze iz svih EU država i više nema da neplatiš, slijedi ovrha i sve ostalo! :thumbdown:

Frned dobio kaznu iz Mađarske u roku od 15 dana!

tibertov

Ma nemoj mi reć  :smijeh:... ljudi božji pa nismo mi više neka tamo prčija, mi smo EU  :tongue:

zorro

Citat: Igor Mihajlik  u Kolovoz 02, 2017, 10:19:15


Imam informaciju ( ne znam, dal je točna )  da je taj rok u BIH produžen na 2 godine i da spremajo centralnu evidenciju koja če pravit kontrole na ulazu i izlazi iz BIH  :thumbdown:
vjerojatno je točna ..nedavno je izašao novi zakon o prometu kod njih..drastično su povećane kazne za sve živo..od kacige..brzine ..alkohola.....
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Šta ne moraju oni dokazati da si to bio ti a ne neki pajdo?
Koga onda kažnjavaju. Vlasnika motora ili pravog krivca? Bio negdje članak na netu gdje je više ovo što jz kaže. Nikom se neda prekogranično ovršavanje i jebada sa sudovima pa svi bacaju u smeće. Isto i u Hrvatskoj, brdo turista napravi prekršaje i slikice.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zare

Za BIH je nesto Marky pisao da su setali po parkingu nekog trgovackog centra i provjeravali tablice  :thumbdown: mislim da su njemu nasli stari prekrsaj i naplatili kaznu
U svakom slucaju BiH kako god krasna bila ja je osobno zaobilazim u velikom luku

Danijel 23

A di se onda voziš da nema murje i kamera?

JZ

Ne znam za BiH...ali vam govorim za clanice EU...

Zorro ovo sto ti kazes da ljudima dolazi na kucnu adresu je istina...doslo je I meni ali nisam platio...

I ovo sto Agolac kaze je istina...jer sam procitao clanak o tome...
te kazne salju agencije...I te agencije uzimaju proviziju od kazne...

I jos nesto...te kazne iz EU ne stizu preporuceno da ti moras potpisati,da sud ima uvid u to ...nitko ne zna da si  ti bio za volanom,a jos manje da si primio kuvertu...
Kupujem polovnu kacigu