Akumulator

Autor VUCIBATINA, Svibanj 23, 2021, 20:46:48

« natrag - naprijed »

Golileo

Uvijek ga stigneš puniti kada se vratiš!
[emoji106]

Dadi

Kad treba kupiti akumulator kupi se,kad ga treba dopuniti za to se ne mora biti EU članica
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

iviccaa

Citat: iviccaa  u Studeni 16, 2022, 16:59:00
Jučer otišao na zadnje pranje motora prije zime, na jedvite jade upalio. Mislim tek iz 4. pokušaja.
Tu i tamo bi nakon duge pauze upalio na "drugi zub", ali jučer jedva.
Da li da se mucim s punjačem (nisam nikad) ili da kupim na proljeće novi aku?
Kako sam preselio nemam šanse bar jednom mjesečno ga provozati, bit će parkiran bar do 4. mjeseca.
Aku je original, star 7 godina, novi košta kao i malo bolji punjač.
Danas otišao na vožnju, snijeg se otopio, 2 dana padala kiša i isprala sol, a danas sunce i 18 stupnjeva.
Akumulator upalio na prvi zub, nakon malo više od 3 mjeseca mirovanja.

Mislim da je zadnji put bio problem što mi je ostao onaj nosač/priključak za navigaciju koji je valjda vukao struju. Zadnja 3 mjeseca nije bio na motoru, a i bio je na "off" na glavnom prekidaču (ako to uopće ima veze).

Uglavnom, Suza i dalje po starom.

zorro

Glavni off je na kontakt bravici..ključu. jer kad ne okreneš ključ, a ugasiš ga na prekidač ostanu svjetla i displej raditi ako se ne varam.
Ali kako god..on će ti uvijek malo vući struje ..na displeju sat za vrijeme  ...


Poslano prek "one" stvari..

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Fantom

5 mjeseci stara yuasa mi maloprije riknu taman kad smo vecerali u Ulcinju i tako finilizirali na naj bolji nacin danasnju voznju prema Albaniji. Vjerovatno sam je sjebao  na offroadu u Bosni i od drndanja je prespojila celiju i akku sam sebe ispraznio. Srecom naidje momak sa gsx-r i nekako se skotrljah niz brdo do njega. Skopcali kablove od auta upali ko mina. Kontaktirao sam lika koji radi motore da sutra donese multimetar i provjerimo kako puni struju. Ono sto bi mi trebalo je koliko volti treba somara da puni i na koliko obrtaja. Mislim oko 14 v na 2-3000 rpm al da me jebes pod ovim stresom nemogu da se sjetim. HELP !!

Grba

Ajde Zorkane,dokle misliš spavat  :misli:
098 737 604

Bagy

Citat: Fantom  u Kolovoz 17, 2023, 00:55:535 mjeseci stara yuasa mi maloprije riknu taman kad smo vecerali u Ulcinju i tako finilizirali na naj bolji nacin danasnju voznju prema Albaniji. Vjerovatno sam je sjebao  na offroadu u Bosni i od drndanja je prespojila celiju i akku sam sebe ispraznio. Srecom naidje momak sa gsx-r i nekako se skotrljah niz brdo do njega. Skopcali kablove od auta upali ko mina. Kontaktirao sam lika koji radi motore da sutra donese multimetar i provjerimo kako puni struju. Ono sto bi mi trebalo je koliko volti treba somara da puni i na koliko obrtaja. Mislim oko 14 v na 2-3000 rpm al da me jebes pod ovim stresom nemogu da se sjetim. HELP !!

Meni u vožnji pokazuje 13,9 - 14 V. Somara 2014 g.
mob: 095/573-6874

zorro

Citat: Bagy  u Kolovoz 17, 2023, 07:58:42Meni u vožnji pokazuje 13,9 - 14 V. Somara 2014 g.
Ovo je točno  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Citat: Fantom  u Kolovoz 17, 2023, 00:55:535 mjeseci stara yuasa mi maloprije riknu taman kad smo vecerali u Ulcinju i tako finilizirali na naj bolji nacin danasnju voznju prema Albaniji. Vjerovatno sam je sjebao  na offroadu u Bosni i od drndanja je prespojila celiju i akku sam sebe ispraznio. Srecom naidje momak sa gsx-r i nekako se skotrljah niz brdo do njega. Skopcali kablove od auta upali ko mina. Kontaktirao sam lika koji radi motore da sutra donese multimetar i provjerimo kako puni struju. Ono sto bi mi trebalo je koliko volti treba somara da puni i na koliko obrtaja. Mislim oko 14 v na 2-3000 rpm al da me jebes pod ovim stresom nemogu da se sjetim. HELP !!
U najboljem slučaju može biti akumulator..al kak veliš da je tek par mjeseci imaš garanciju..mada osobno bih volio da ti je to..al  sumnjam.
Multimetetar će ti reći sve..ak ne pokazuje napon punjenja koji je Bagy napisao..bit će problema. iLI MAGNETI, ILI REGLER  :-X

Na yebaju ili alliexpresu ima onih malih displejića koje moš montirati negdje na tablu ili plastiku iznad rezervoara i oni ti pokazuju trenutnu voltažu, vanjsku temperaturu..vrijeme itd..kakav već nađeš ..pa preporučam to svakome  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Fantom

Citat: zorro  u Kolovoz 17, 2023, 08:29:54U najboljem slučaju može biti akumulator..al kak veliš da je tek par mjeseci imaš garanciju..mada osobno bih volio da ti je to..al  sumnjam.
Multimetetar će ti reći sve..ak ne pokazuje napon punjenja koji je Bagy napisao..bit će problema. iLI MAGNETI, ILI REGLER  :-X

Na yebaju ili alliexpresu ima onih malih displejića koje moš montirati negdje na tablu ili plastiku iznad rezervoara i oni ti pokazuju trenutnu voltažu, vanjsku temperaturu..vrijeme itd..kakav već nađeš ..pa preporučam to svakome  :thumbup:

Rijesio problem kupovinom novog ambulatora. Puni pali i cini mi se malo brze pici. Odoh popit sestodupli stock na ex od srece.
Imam ugradjen mjerac napona struje. Dajem gas ide gore. Dobar ! Ono sto sam primjetio juce kod gasenja kontakta svijetla na instrment tabli malo kasne nego inace. Mozda mu to moze biti neka reakcija na sjebavanje celija. 3 smjena u Yuasi nije dangubila. Ako procitate u medijima drzavljanin BiH japancu na plazi ugurao 12v agm aku u cmar. Taj sam. Platite kauciju da me puste vratim ako sta ostane nakon Albanije. Budite mi zdravi i debeli. Vas Fantom

Suki

Citat: Fantom  u Kolovoz 17, 2023, 11:41:22Rijesio problem kupovinom novog ambulatora. Puni pali i cini mi se malo brze pici. Odoh popit sestodupli stock na ex od srece.
Imam ugradjen mjerac napona struje. Dajem gas ide gore. Dobar ! Ono sto sam primjetio juce kod gasenja kontakta svijetla na instrment tabli malo kasne nego inace. Mozda mu to moze biti neka reakcija na sjebavanje celija. 3 smjena u Yuasi nije dangubila. Ako procitate u medijima drzavljanin BiH japancu na plazi ugurao 12v agm aku u cmar. Taj sam. Platite kauciju da me puste vratim ako sta ostane nakon Albanije. Budite mi zdravi i debeli. Vas Fantom
:smijeh:  :smijeh:  :thumbup:
:moto2:

098 9232180

keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Fantom

Update. Riknula i druga baterija na putu prema Tirani. Definitivno opet ne puni akumulator. Magneti stator ili regler!? Kontaktirao  sos international/ cekam slep sluzbu. Odgurao motor do nekog hotela kilometar i trpio poglede svih onih jebenih faca nabijenih na srednju liniju koje sam pretekao dok su se oni safunjali u znoju. Narucio dupli skenderbeg. Zena koluta ocima, a ja kuliram 😜. Helo Tirana hir aj kam. Nastavak u slijedecem broju vesele sveske. Da bogda da ista bude do ponedeljka. Sve je to rock and Roll

agolac

Vjerovatno su ti se odljepili magneti. Evo ja svoj poslao na ljepljenje u Ludbreg neki dan
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: agolac  u Kolovoz 18, 2023, 14:21:01Vjerovatno su ti se odljepili magneti. Evo ja svoj poslao na ljepljenje u Ludbreg neki dan
Magneti..regler...što god.. al je sranje  :thumbdown:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: